• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MrSima14

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Kako ovaj vijak izvaditi, zanima me jer bi stavljao ono da mi poteznica ne skače gore dolje, a morao bi izvaditi takva 4 vijka, moram kupiti 4 duža jer su ovi kratki, tako da ih mogu i upropastiti..:)
dsc0025uc.jpg
[/URL][/IMG]
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
samo zavari s gornje strane maticu da ti se ona ne otpusti nego da isarafis cijeli saraf van!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
samo zavari s gornje strane maticu da ti se ona ne otpusti nego da isarafis cijeli saraf van!

Tak sam i mislil da je jedino riješenje, a koja je svrha takvoga šarafa??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kontra matica gore ili ako imaš alat za vađenje takvih vijaka i sa njim van.
Ne zaboravi da tu nije obični M 12 šaraf u igri.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@muhanicar nema se di zasarafit druga matica jer i ova mu je skoro glat s sarafom
@MrSima14 zasto je tocno u sredini glat neznam mozda zato sta s svake strane ima drugaciji korak navoja ili da je fiksniji u rupi od trube
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
@muhanicar nema se di zasarafit druga matica jer i ova mu je skoro glat s sarafom
@MrSima14 zasto je tocno u sredini glat neznam mozda zato sta s svake strane ima drugaciji korak navoja ili da je fiksniji u rupi od trube

Kak ti to misliš da nema? Pa postoji takozvana niska matica, a postoji i alat za takve vijke.
Navoj je isti sa obje strane vijka samo je jedan dulji, a drgi krači.
Takvi vijci podnose veča naprezanja.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kak ti to misliš da nema? Pa postoji takozvana niska matica, a postoji i alat za takve vijke.
Navoj je isti sa obje strane vijka samo je jedan dulji, a drgi krači.
Takvi vijci podnose veča naprezanja.

Onda one koje sam ja nedavno vadio van su vec mijenjani jer sam ujaku na 539 vadio van te sarafe i stavljao donji dio kuke i s jedne strane je bio grublji navoj koji ide u trup a dio na koji se sarafi matica je bio finiji navoj onda je kod ujaka neko nes skemijo ja sam kod ujaka bio je isti slucaj ko kod njega maticu malo otpustio da matica izade s sarafa jedan krug i zavario i onda ga cijelog odsarafio stavio taj donji dio kuku na sta se oslanja i zasarafio ih nazat!
Znam da ima alat za vadenje samo malo ko ga ima i znam da ima niska matica samo i one su malo problem za pronalazak!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Alat nije problem. To si moreš složiti od neispravne čegrtaljke.
A matica isto nije problem. Izvadiš jednu i prepiliš ju na pol, odma imaš dve.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Alat nije problem. To si moreš složiti od neispravne čegrtaljke.
A matica isto nije problem. Izvadiš jednu i prepiliš ju na pol, odma imaš dve.

Ako imas ti slozeno od čegrtaljke daj poslikaj bas imam jednu doma koju pobacujem da si slozim a za maticu to mi je puno posla dok ju prepilim ja sam ujaku onak napravio covijek zadovoljan ja jos vise:(happy):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nemam, ja imam orginalni ključ ali mogu ti ga poslikati pa možda dobiješ ideju.
Ali sutra ili preksutra kad preskočim alpe.

Podsjeti me ako zaboravim
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nemam, ja imam orginalni ključ ali mogu ti ga poslikati pa možda dobiješ ideju.
Ali sutra ili preksutra kad preskočim alpe.

Podsjeti me ako zaboravim

Dobro moze kad ces moc poslikaj ako nebude slike do srijede onda cu te podsjetit!
nismo kolegi rekli sta onda da napravi s svojim sarafima da ide mojoj praksom ili tvojom:^):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Baš tak, a i čini mi se da bi ispod tih matica trebale biti rasječene pločice pa može i njih prije izvaditi. Ostane mu više navoja za kontra matice.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Baš tak, a i čini mi se da bi ispod tih matica trebale biti rasječene pločice pa može i njih prije izvaditi. Ostane mu više navoja za kontra matice.

Nek jos malo bolje prouci sarafe i matice jel jesu podloske ispod ili ne ideje ima pa nek se igra al nek malo poslika da vidimo kako i sta je napravio:eek::
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Uu jeste se raspisali...:p:
Podloške nema ispod šarafa, bar kod mene nema, kontra matice nemam to bi morao prvo kupiti, a el bi onda mogao iskoristiti taj isti šaraf za to, fali mi neka 2-3mm sad ovako, znači manje da ga ušarafim unutra, i el ima uopće takvih dužih šarafa, imam kod kuće dva takva i otac kaže da je duži, vidim pištete tu da na jednoj strani ima kraći navoj, a taj što imam ima sa obje strane jednak.. Čegrtaljke, to mislite na onaj ključ za gedore? daj baš poslikajte pa stavite ili možda ima neki naziv za to baš pa da pogledam na internetu..:(hi): ,
Al ni ono sa kontra maticom nije loša ideja, lako kupim, valjda ima u trgovini :(giggle):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Takav šaraf najbolje vrši svoju funkciju tek kad je na tvrdo zašarafljen u kučište.
Kolko debelo bi bilo to kaj bi ubacival ispod?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Znači ipak do kraj preporučate, a ima li duži za kupiti??
To imam gotovo, samo trebam proširiti jer je to od massey fergusona 35 kojeg sam imao prije, pa mi je ostala i poteznica i to, a debelo je 1 cm..
 

Najnoviji postovi

Na vrh