• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MrSima14

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Onda nista od ovih sarafa onda trazi duze ak je to tak debelo jer tolko i imas sarafa vani mozda malo vise!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,417
Onda nista od ovih sarafa onda trazi duze ak je to tak debelo jer tolko i imas sarafa vani mozda malo vise!

I mislio sam ih tražiti, a trebali bi postojati duži za kupiti jer inače kako je to bilo onda na traktoru, a vjerujem da će metoda biti tvoja, zavariti i skinuti, al čekam da muhaničar stavi sliku od ključa, pa možda i taj sistem iskoristim.. :eek::
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
I mislio sam ih tražiti, a trebali bi postojati duži za kupiti jer inače kako je to bilo onda na traktoru, a vjerujem da će metoda biti tvoja, zavariti i skinuti, al čekam da muhaničar stavi sliku od ključa, pa možda i taj sistem iskoristim.. :eek::

Valjda ces negdi nac jel to samo gornja kuka ili komplet samo prebacis kak ti treba gore ili dole ajd ak ti nije tesko poslikaj
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,417
To je samo gornjak poteznica i nema mogućnost štelanja gore dolje, dolje imam klateću poteznicu na 549, a na 539 imam onu poluautomatsku ili kako se već zove! a ovo ću stavljati na 549 jer na njemu bude ta poteznica, a na 539 rijetko..uslikat ću je, nije problem..:)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,417
Ovo trebam ušarafiti na traktor ispod četiri onakva šarafa! :)
dsc0022wn.jpg
[/URL][/IMG]
a ovo je poteznica..:)
dsc0024cv.jpg
[/URL][/IMG]

oboje će dobiti bojanje da bude ko novo..:)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ovo je klasika kak mora bit ovo sta se zasarafljuje neznam da ti je ovo plocevine sastrane 1cm debljine to je tanje cini mi se tak da skini one matice gore sta su sad zasarafljene i tanje matice gore i vozi!
Ja sam mislio da je ona sta samo okreces pa imas i gornju i donju da ukradem skicu si da sebi napravim takvu i ja imam donju klatecu al nisam nesto odusevljen njom neznam vise mi se svida automatska!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,417
Ovo je klasika kak mora bit ovo sta se zasarafljuje neznam da ti je ovo plocevine sastrane 1cm debljine to je tanje cini mi se tak da skini one matice gore sta su sad zasarafljene i tanje matice gore i vozi!
Ja sam mislio da je ona sta samo okreces pa imas i gornju i donju da ukradem skicu si da sebi napravim takvu i ja imam donju klatecu al nisam nesto odusevljen njom neznam vise mi se svida automatska!

Ma ja sam mislio da nije isto 1cm, al jutros reko da ne pišem bezveze napamet otišao izmjeriti kad ono 1cm, kada sam kupovao traktor bilo mi žao dati za poteznicu toliko novaca, imam ovu i dobro, a nikada ne radim sa oba traktora istovremeno tako da mi ne treba na oba, ako slučajno i zatreba imam još jednu al ona je dosta slabija i nije za jednoosovinke.. Ja sam zadovoljan sa klatećom, al na njoj vozim samo balirku i cisternu, drugo ništa, a na 539 na onoj kuki vozim berač i to je to što vozim na toj kuki..A ti misliš onaj naki sistem kako sada ima na novim IMT-ovima? Koliko ja znam to se kopča tamo gore gdje je poteznica i dolje kod klateće..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da nesto slicno ko sta imaju zetori s rupama pa si stavljas na mijesto koje ti odgovara visina jer ova donja sta se da izvlacit i moze se zakretat i u stranu ne svida mi se zato sta je dosta van i uvija se sva tak da budem nesto kemijo da mi dode blize k traktoru!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,417
Ma ja nemam problema sa klatećom poteznicom i meni je dobro kako stoji, nije mi predaleko, svako ima svoje ukuse..:(hi):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kakav je navoj na tim šerafima koje treba duže staviti, dal 1.25 ili 1.5 ?? Jel bude šeraf 10.8 ili 10.10 čvrstoće dovljno jako za to??

Moral budem ja na 539 i na 540 prepravljati malo te poteznice pa da znam!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,417
Ti tu misliš obične šarafe stavljati koji imaju navoj po cjeloj dužini?? Koji je navoj na tim šarafima ne znam, koliko sam ja vidio na jednoj je strani krupniji navoj..Mislim da je na onoj strani što se ušarafljuje u traktor 1.50, a ovaj na drugoj strani gdje je matica rekao bi da je 2, to je onako od oka jer nemam s čim izmjeriti...a što se tiče čvrstoće ne znam, al mislim da je to to...to je samo moje mišljenje, iskusniji će reći svoje!
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,417
Evo šarafi išarafljeni, ni jedan način nisam koristio od vas, odšarafio prvo maticu, zatim uzeo klješta i sa klještima išarafio šaraf, sad u potragu za drugim šarafima, el bi mogao staviti dva obična šarafa, dva imam duža ovakva pa ako ne nađem druga dva takva duža??

dsc0024hwd.jpg
[/URL][/IMG]

Evo i ovo je prošireno, ubačena je 10-tka šipka i zavareno sa svake strane i onda još kroz sredino spojio ta dva vara, nisam trebao, samo sam pokvario vizualno, malo je obrušeno, još treba, al došli mi neku ljudi pa sam morao stati..
dsc0028xc.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0027dkt.jpg
[/URL][/IMG]
sad sljedi farbanje,a u ponedjeljka ću ići potražiti šarafe pa staviti.. :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliko vidim sa slike isti je navoj na obadvije strane. Možeš slobodno staviti običan šeraf samo probaj negdje po trgovinama s vijčanom robom nači neki malo jači da nebude baš običan 8.8, barem da je 10.8, a bilo bi super kad bi našao 10.10
Obavezno stavi veliku podlošku i rascepku da se ne otpušta šeraf, ili barem samo rascjepku.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kolega aj stavi saraf jedan do drugog probaj stavit navoj u navoj ovaj kraci navoj u ovaj duzi i slikaj meni po slici bas ne izgleda da imaju isti korak navoja ili je moja dioptrija u banani:(think):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Kolega aj stavi saraf jedan do drugog probaj stavit navoj u navoj ovaj kraci navoj u ovaj duzi i slikaj meni po slici bas ne izgleda da imaju isti korak navoja ili je moja dioptrija u banani:(think):

I meni se čini da nije isti korak navoja, a bil sam tak siguran da je :icon_eyes:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
I meni se čini da nije isti korak navoja, a bil sam tak siguran da je :icon_eyes:

Nek poslika pa cemo bit sigurni valjda nece bit problem napravit jednu slikicu:(think):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,417
Evo Bučo slike! Baš kako si i tražio! I meni nije problem ništa slikati, ma za vas sve! :icon_pidu:
Kao što se iz slike može i da vidi Bučo je u pravu navoj nije isti sa obje strane, ovaj krupniji navoj ide u traktor, a išarafio sam ih sa lakoćom, jedan šaraf je čak izašao sa maticom, farba ga držala..:)
dsc0033qi.jpg
[/URL][/IMG]
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Onda jos nemoram mijenjat naocale jos su dobre:(rofl): hvala na slici:eek::
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,417
Onda jos nemoram mijenjat naocale jos su dobre:(rofl): hvala na slici:eek::

Ma možeš ih skinuti, vidiš kako imaš dobar vidi, što bi se reklo ''oko sokolovo'' :(wasntme): :(hi):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma možeš ih skinuti, vidiš kako imaš dobar vidi, što bi se reklo ''oko sokolovo'' :(wasntme): :(hi):

Ma nek budu jos malo da se sminkam izgledam pametnije s njima:icon_rofl::icon_rofl:
 
Na vrh