• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MTK Labin SS strižna kosa

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Staffmen, kosilica (greben s kosom) koju si ti prikazal je Muta. Pogon je Rotoflex s planetarnim zupčanikom. Postoji takav pogon kojeg je proizvodila Muta. On se maže mašću, dol je u IMT-ovom Hipenol.
Ovakvu kosilicu imam ja na Muti Maestral, a susjedu (koji ima Mutin pogon) sam greben kratil sa 130 na 96cm.
Inače, ona glava koja služi za adptaciju na SS-a ti ima par zupčanika koji okreću smjer kardana.
Inače, na mjestu one bijele plastike na tvojoj slici ide čep s navojem, a na mjestu one rupe gore ide mazalica. Unutra ti je igličasti lager, pa malo pripazi na čistoću i mazanje, jer kad isti ode u vječna lovišta, treba mijenjati i koljenastu osovinu.
 

Prilozi

  • PA140013_resize.jpg
    PA140013_resize.jpg
    85.5 KB · Pregleda: 2,587
  • P5275991_resize.jpg
    P5275991_resize.jpg
    86.1 KB · Pregleda: 2,074
  • P5275988_resize.jpg
    P5275988_resize.jpg
    85.1 KB · Pregleda: 1,287
  • PA140004_resize.jpg
    PA140004_resize.jpg
    85.7 KB · Pregleda: 3,863

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Staffmen, kosilica (greben s kosom) koju si ti prikazal je Muta. Pogon je Rotoflex s planetarnim zupčanikom. Postoji takav pogon kojeg je proizvodila Muta. On se maže mašću, dol je u IMT-ovom Hipenol.
Ovakvu kosilicu imam ja na Muti Maestral, a susjedu (koji ima Mutin pogon) sam greben kratil sa 130 na 96cm.
Inače, ona glava koja služi za adptaciju na SS-a ti ima par zupčanika koji okreću smjer kardana.
Inače, na mjestu one bijele plastike na tvojoj slici ide čep s navojem, a na mjestu one rupe gore ide mazalica. Unutra ti je igličasti lager, pa malo pripazi na čistoću i mazanje, jer kad isti ode u vječna lovišta, treba mijenjati i koljenastu osovinu.


ček malo jel ovo na tvom labinu greben od mute?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
znaci dobro sam predpostavio da kod tebe takoder dode kockica u ovaj utor.
Ajd pozuri se i popravi tu kosu jos malo i trebat ce se primit posla.
Kod mene trava podivljala vec.

ma to ja samo trebam sklopiti nazad jer sam sve čistio pa hoću da mi radi sve kad počnem sa radovima.

jooojjj kako ja nevolim kad neko zapusti strojeve,bez obzira bila to bor mašina.mješalica ili šta drugo. nakon rada obavezno čišćenje,podmazivanje... mnogi misle da sve vječno traje..
 
S

staffmen

Guest
i ja ne volim kad je stroj zamazan, ali sad bas posle svakog frezanja ga ne perem, to ne mogu rec jer frezam vec zadnjih pet dana bez prestanka.
a i od toga se bas i ne zamaze.
Kad kosim sa kosom na kraju sezone ju temeljito podmazem ali kako i sam vidis kroz zimu ulje je ishlapilo i morat cu sad opet podmazivat, makar vec nakon 100m kosnje sva hrda opadne sa noza.
 
S

staffmen

Guest
Staffmen, kosilica (greben s kosom) koju si ti prikazal je Muta. Pogon je Rotoflex s planetarnim zupčanikom. Postoji takav pogon kojeg je proizvodila Muta. On se maže mašću, dol je u IMT-ovom Hipenol.
Ovakvu kosilicu imam ja na Muti Maestral, a susjedu (koji ima Mutin pogon) sam greben kratil sa 130 na 96cm.

Inače, na mjestu one bijele plastike na tvojoj slici ide čep s navojem, a na mjestu one rupe gore ide mazalica. Unutra ti je igličasti lager, pa malo pripazi na čistoću i mazanje, jer kad isti ode u vječna lovišta, treba mijenjati i koljenastu osovinu.

znam da dolazi cep s navojem. Ja sam napravio plasticni cep i takoder ima navoj.
umjesto iglicastog lezaja unutra je brončana piksa. Ova rupaza mazalicu je bila u funkciji ali mi je tokom kosnje mazalica ispala.
Ovo prvi put cujem da je to kosa za mutu. Al nema veze bitno je da radi
U mojem grebenu je kad sam dobio kosu bila neka mast:shock: Ali natocio sam hipenol 90 unutra.

Najvise mi se svida tvoja druga slika u visokoj travi. Takva me uvjek navise namuci jer se oplice oko osovine kotaca
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
ček malo jel ovo na tvom labinu greben od mute?
Ne, to je Muta Maestral. Ugradil sam mu haubu od Mondiala, jer mi je grdo videti goli motor.
Inače, ista kosa paše na Mondiala, samo ide jedan muško-muški adapter.
No, Maestral je puno bolji komunalni stroj (za košnju) od Mondiala, jer se kardan vrti 20% brže nego Mondialov (923 naprema 790 rpm). Recimo, netreba isključivati kardan kad šaltaš u rkverc. To treba samo za frezu.
Mondial je bolji jedino za frezu, a za sve ostalo je Muta gazda, pogotovo na cesti (15km/h).
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ne, to je Muta Maestral. Ugradil sam mu haubu od Mondiala, jer mi je grdo videti goli motor.
Inače, ista kosa paše na Mondiala, samo ide jedan muško-muški adapter.
No, Maestral je puno bolji komunalni stroj (za košnju) od Mondiala, jer se kardan vrti 20% brže nego Mondialov (923 naprema 790 rpm).
Mondial je bolji jedino za frezu, a za sve ostalo je Muta gazda.

a ja se ponadao da se to može pripasati jer mi rođak ima jedan greben viška pošto on kosi sa Rapid kosilicom iz 1972 godine i kaže da nema novca za koju bi je dao.
 
S

staffmen

Guest
meni mondial bolji nekak.
imo sam prilike gledat i mutu.
a za transport me ne brine jer imam imt 506 koji opere tu mutu na cesti kad se sjeti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Gledat je jedno, a probati istovremeno oba je nekaj drugo. Imal sam istovremeno i jednog i drugog. Mondial je bolji jedino za frezu, ali puuuno bolji. Za ostalo nek se skrije Maestralu.
506 je (kao i svi skakavci) brži po ravnici, samo kaj može voziti tak brzo? Susjed s Kosorom vozi čuda...a pri nas nije ravnica.
 
S

staffmen

Guest
evo reko sam da cu snimt prvu kosnju.
Nije kosnja velike trave. To ce jos pricekat dok se vrijeme sredi.

Evo par slika:





VIDEO: :weedman:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=pv2Ox2RTz4M[/YT]



A OVO JE REZULTAT:supz:



 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
lijepo,sta radiš sa pokošenom travom???
zašto ti zamuckuje motor,primjetio sam dok sa gledo ko da mu neko smanji gas
 
Posljednje uređivanje:
S

staffmen

Guest
*** Motor je zamuckivo zato jer kad sam ga palio zaboravio sam kad je upalio spustiti rucicu čoka do kraja pa je konstantno bio pod laganim čokom.
Kasnije sam skuzi pa sam popravio al nije mi se dalo snimat jer ima vec dosta materijala.

Pokosenu travu sam dao pajcekima i konjima.
A inace travu susim za sijeno.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
stafii svaka čast.održo si svoje obećanje. i ide ti od ruke,kosiš,snimaš,slikaš i još uz to super muzički i vizualni efekti.sretan ti prvi maj...:supz:
 
S

staffmen

Guest
a kod mene se i sutra radi.
Trebam nadoknadit izgubljeno vrijeme zbog kise. Uglavnom je trava problem.
Takoder sretan ti prvi maj, i svim drugima.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
a kod mene se i sutra radi.
Trebam nadoknadit izgubljeno vrijeme zbog kise. Uglavnom je trava problem.
Takoder sretan ti prvi maj, i svim drugima.

i ja sutra rintam.ali nema još košnje,imam drugih hitnih poslova pa od polovine maja kreće košnja.ali pozvan sam na jenjetinu tako da nakon teškog rada idem na klopu :lol:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ako ovako olako doživljavate košnju s MTK onda budete gadno razoćarani kad stvarno budete kosili sjeno ..No nakon ovoga filmića jasno da mi ne vjerujete ..ali i za to me zabole ona stvar .
Ovo bi pokosila i običma rotaciona od 1490 kuna (iz peveca ) .

nećeš mi vjerovati ali košnja sa strižnom kosom će za koji dan za mene biti pluskvamperfekt jer .....nešto se kuha....mimo strižne kose

a peveca više nema tako da u mom slučaju moja kovanica opet nakon dugo godina ide u funkciju...:weedman:
 
S

staffmen

Guest
Ako ovako olako doživljavate košnju s MTK onda budete gadno razoćarani kad stvarno budete kosili sjeno ..No nakon ovoga filmića jasno da mi ne vjerujete ..ali i za to me zabole ona stvar .
Ovo bi pokosila i običma rotaciona od 1490 kuna (iz peveca ) .

Kosio sam ja danas i sjeno ali ovo sam pokosio jer mi kosilica nije doma. Pa sam za svinje nakosio usput tu mladu travu.
Znam ja cemu sluzi strizna kosa. Al jos ce pricekat koji tjedan.
A i vjeruj nakosio sam se ja vec sijena puno i previse sa tom kosom. Tak da se nemam kaj razočarat.
A i cemu objasnjavat uopce. Evo drugi put cu snimit kosnju visoke trave pa da nebude primjedbi.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Nemaš ti do dobre kose ..kad kosa preleti od zamaha (to je bolje od sexa)a ne da otrgaš ručku na kosištu ...zbilja treba tema o kosi ...
Moj pokonji komšo ..zaršil u jankomiru ...tamo su štičenici ručno kosili krug bolnice ...kad je pokazal da zna naklepati kosu bil je glavni ..uvjek se našla piva za klepca ..to ga je i dotuklo .
On je imal naziv za kose s merkatora ..blatobrani od bicikla ...e moj komšo ,glava te došla alkohola .

evo teme ovdje
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=703861#post703861

molim moderatore da prebace ove gore postove o kojima smo započeli diskusiju o ručnim kosama u novu temu
 

Najnoviji postovi

Na vrh