• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MTK Labin SS strižna kosa

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Postovanje svim forumašima!!!

Kod strizne kose, koliko treba biti razmaka izmedju donjeg i gornjeg noza?



Ovo mi je viska pa ako je netko zainteresiran...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

staffmen

Guest
evo novi radovi kod mene.
Kosnja trave za sijeno.

Puknuti jel dosta visoka trava?

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=8-xV6o3O6JQ&feature=youtu.be[/YT]
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Postovanje svim forumašima!!!

Kod strizne kose, koliko treba biti razmaka izmedju donjeg i gornjeg noza?

U Mutinom prospektu je 0,15 mm (za Labine ne znam),
moja preporuka oko 0,5,
jer ako ima dosta krtičnjaka brzo se kosa zaštopa.


pa ko je reko da je muta bolja od mondijala...........=/

Također i ja i iza toga stojim, pogotovo u košnji!!!!
ali slažem se sa onim što je puknuti rekel ako je tebi dobro,
meni još bolje jer ni žep, ni žepa ;)
 
S

staffmen

Guest
bolje i takva kosa nego kosit rucno.
Da imam love kupio bi malog goldonija od 25ks ili nekaj slicno pa bi radio ko gospon.
Al posto nemam, to su samo snovi. A i kolko bi trebo ja radit s njim da mi se isplati.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
meni je i ovo moje dosta,i ne sanjam nista veče jer mi netreba,jer nebi mogo ovdje kod mene radit s večim traktorom jer su vrtovi uski klanci uski,sve jer ko napravljeno za ovaj moj traktor
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
meni je i ovo moje dosta,i ne sanjam nista veče jer mi netreba,jer nebi mogo ovdje kod mene radit s večim traktorom jer su vrtovi uski klanci uski,sve jer ko napravljeno za ovaj moj traktor

Traktor i motokultivator su dva različita stroja......!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Traktor i motokultivator su dva različita stroja......!
MTK ti se zove i jednoosovinski traktor ;)
Tak da Krumpironja ima i pravo.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
svi znate kad sam postavio ovu temu.bio sam razočaran sa komentarima jer sam mislio da mogu sa svojim mtk dobro kositi.nakon što ste svi vidjeli slike i ja sam sam bio svjestan da mi je kosa u groznom stanju jer se sa istom nije kosilo preko 20 godina a do tada samo Bogzna koliko se nakosila.

htio sam kupiti novu letvu sa noževima ali do danas nisam uspio jer ih kod nas nema.napravim neki dan probnu košnju i došlo mi da zapalim sve zajedno,i mtk i kosu.

no vrag neda mira.jutros se fatim fleksarice i naoštrim noževe jedan po jedan i skinem im one češljeve.upalim mtk i na livadu. ma ljudi šta da vam pričam.nisam mogo kositi i snimati jer sam bio sam.pa to ne da kosi nego brije.
2500 kvadrata za manje od sata.bez zastoja.bez greške.

stoga nemojte više da čujem da su ove kose loše.ima boljih ali te kose moraju biti super odlične jer ova moja je odlična, a trava je bila visoka minimum 70 cm.na mjestima i oko metra.
 
S

staffmen

Guest
ajd hvala bogu da je neko potvrdio to kaj ja pricam.

Česljeve i nozove si trebo odma pobrusit to nisi trebo ni pokusavat kosit.
Kak si rjesio onu kockicu pogonsku?
Daj malo koju sliku ili filmic da vidim kak brzo ides.
U kojoj brzini kosis? 1 ili 2 natraznjoj?
Kolki je zahvat.?
Kod mene je isto ucinak cca 2500 m2 ako nema prepreki tipa vocke i razno grmlje a moja kosi 130cm.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ajd hvala bogu da je neko potvrdio to kaj ja pricam.

Česljeve i nozove si trebo odma pobrusit to nisi trebo ni pokusavat kosit.
Kak si rjesio onu kockicu pogonsku?
Daj malo koju sliku ili filmic da vidim kak brzo ides.
U kojoj brzini kosis? 1 ili 2 natraznjoj?
Kolki je zahvat.?
Kod mene je isto ucinak cca 2500 m2 ako nema prepreki tipa vocke i razno grmlje a moja kosi 130cm.

jebiga ja mislio da neće kositi bez tih češljeva.ali ide braco ko mina.kockica je neka ručne naprave ali ide ko luda.kosio sam u sporoj jer bi preletio sve to i nebi bilo fino pokošeno.zahvat mi je 145cm.samo gas nasloni se na ručke i kužiram komšinice kako kopaju po baštama okolo :mrgreen:
 
S

staffmen

Guest
cekaj nije mi jasno. Ti si izvadio one prste na kosi?kak onda odreze travu ak nema druge ostrice.
Kod mene ti prsti sluze ujedno da budu donji zubi.
Noz prelazi preko njih i tak kosi.

Mislim da bi ti lose kosio u brzoj jer ak je trava gusta ne stigne gutat.
A i kod strizne stedis gorivo jer nije neko velko opterecenje pa da ga trebas vrtit u okretaje.
50, 60% gasa uvrh glave.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
cekaj nije mi jasno. Ti si izvadio one prste na kosi?kak onda odreze travu ak nema druge ostrice.
Kod mene ti prsti sluze ujedno da budu donji zubi.
Noz prelazi preko njih i tak kosi.

Mislim da bi ti lose kosio u brzoj jer ak je trava gusta ne stigne gutat.
A i kod strizne stedis gorivo jer nije neko velko opterecenje pa da ga trebas vrtit u okretaje.
50, 60% gasa uvrh glave.

ne nisam skidao prste,samo sam češljeve na noževima skinuo sa fleksom.zbrusio ih i to je to
 
S

staffmen

Guest
krivo smo se skuzili.
Bar tak mislim.
Cesalj na kosi je skup duplih prstiju i kod tebe je sirine 145.
Dupli prst su one spice koje ceslaju travu. Koje ti mogu nogu probost. :D
A ak sam dobro skuzio ti si pobrusio samo rubove zubova na nozu. Ubiti si nabrusio noz?! Ne?
Ma nije vazno bitno da si zadovoljan.
Ajd pa prvom prilikom koju sliku nabaci ili video da vidimo kak masina kosi:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh