• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MTK Labin SS strižna kosa

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Eh nije me bilo neko vrijeme, pa eto pozdrav jos jednom...

Nebi znao od kojeg je mtk oscilator, to je moj stari nabavio al jbg. nepase...
Ako nekome pase lako se dogovorimo.

Evo jos neka slika, pa neka neko pametniji odgonetne koje,sta i od kojeg...

s5034970.jpg

By tisak11

s5034969.jpg

By tisak11





Ako treba jos koja slika recite nije problem......
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,942
To ti je pogon kose za Mondiala.
Na velikoga se pripasuje međukomadom, a on unutra ima i adapter za različite ripne kardana.
 

dafija89

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
41
Dal netko zna kakav ležaj ide u strižnu kosu koji se nalazi ispod 6 šrafa (vidljivo na zadnjoj slici u postu od tiska) i kolika mu je otprilike cijena.

Edit:

Ležaj koji se nalazi ispod je dvoredni kosi kuglični ležaj (otvoreni).

Slika:



U kompletu je naručen semering 45X72X10 koji dolazi sa stražne strane ležaja i matica M16x1.5 s kojom se sve pritegne.
 
Posljednje uređivanje:

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
ovaj kosni uređaj je taj koji se nije pokazao dobar,kao par slika iznad od kolege
27062009604.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Aovakav imam imt-ov eksta sve pohvale i proveren
attachmentbigpic11.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
ovaj kosni uređaj je taj koji se nije pokazao dobar,kao par slika iznad od kolege
27062009604.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Aovakav imam imt-ov eksta sve pohvale i proveren
attachmentbigpic11.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]



Mozes li mi reci koji model je ta IMT kosa koja odgovara za labin SS. Vec neko vreme se raspitujem za kosu ali su mi uglavnom odgovarali da labin nije za kosenje. Tako su mi pricali i da nije za oranje pa se kod mene ispostavilo da je odlican orac. Trazim da kupim kosu pa molim za pomoc da znam sta tacno da gledam a da se ne zeznem, hvala unapred.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
ovaj zeleni uređaj je za labin mali od 8ks,ili zvani mundijal.kosi odlicno. pravi ga imt boljevac u srbiji. a sta ti je SS,mislis veci 14 ks?
ima redukcija koja se doda na ovaj pa pase i na veci.
ili trazis imt-ov kosni uređaj za veliki labin on ima to pravo kacenje,a dali imas okretne rucke,sto nebi mogo kositi.
mozda su ti rekli za taj uređaj na prvoj slici nije za duze kosenje i strada,njega ne uzimaj,samo trazis imtov i tu nema greske dal ovaj manji 8ks il koji imas.
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
ovaj zeleni uređaj je za labin mali od 8ks,ili zvani mundijal.kosi odlicno. pravi ga imt boljevac u srbiji. a sta ti je SS,mislis veci 14 ks?
ima redukcija koja se doda na ovaj pa pase i na veci.
ili trazis imt-ov kosni uređaj za veliki labin on ima to pravo kacenje,a dali imas okretne rucke,sto nebi mogo kositi.
mozda su ti rekli za taj uređaj na prvoj slici nije za duze kosenje i strada,njega ne uzimaj,samo trazis imtov i tu nema greske dal ovaj manji 8ks il koji imas.


Imam super specijal za kog kazu da ima 14ks i okretne rucke naravno. Nisam siguran samo kako bi funkcionisalo zbog same tezine, taj od 8 konja je dosta laksi i zgodniji za kosenje ali verujem da cu i sa ovim moci da se borim i kosim.

Znaci IMT Boljevac je proizvodio kose bas za labina, sad mi je lakse i znam sta treba traziti i gde, zahvaljujem :partyman:
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
znam coveka koji ima kosni nije od labina ali napravio redukcionu plocu i kosi,tacno da je mundijal laksi i okretni za rukovanje.
jedino ce ti ti biti problem vaga jer je ss tezi a kosa mu prelagana,ali ako ti bude trebalo imam ja teg od 15 kg.od labinca stavis i teraj. nema sta nemoze
.
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
Danas kupljena bocna kosa za labin SS, videcemo kako ce se pokazati :^):



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Neki mi kazu da proizvodnja lici na OLT, neki da lici na IMT a prodavac kaze da je koristio za Labina SS. Dve godine je koristio pa onda prodao kultivator i godinu dana mu stajala. Ako neko zna nesto vise o ovakvoj kosi bio bih zahvalan za informacije.
Posebno zahvalnost kolegi Mikser jer mi je sa par reci otvorio oci da ovde nema velikih kvarova i ne moze da glavi na sredini kao kod ostalih striznih kosa kod kojih je pogonski mehanizam na sredini kose. Svestan sam da je dosta teza od klasicne strizne ali ja nemam velike nagibe na parcelama pa se nadam da necu imati problema.
Takodje velika zahvalnost kolegi Vica koji se potrudio i nasao mi broj od coveka koji prodaje orginal Labinovu kosu u Srbiji ali je ipak presudilo to sto sam o toj orginalnoj labinovoj cuo dosta losih stvari od mnogo ljudi, a najvaznije od svega je sto mi je zadnjica zinula na sediste umesto da hodam za njom :(giggle):. Ako imate nekih iskustava sa ovakvom kosom zamolio bih vas za komentar, pokusavao sam predhodnih par dana da vas pitam za savet ali jednostavno poruka nije htela ici bez odobrenja moderatora. Mozda sam i ja nesto pogresno uradio pa nije otisla a ako ne ode ni ova onda mi i ovaj trud uzaludan :D:. Zivi mi i zdravi bili i sve sto vam fali lako nabavili :icon_pidu:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e sad kad bi me poslusao i napravio makar dobos kocnice na toj osovini posto ih nemas na mkt. malo naostri kosu i pregledaj podzupce dal neki nefali i nasteluj zazor ako ima vise lufta izmedju lista kose i podzubaca .onda za sezonu spremna i samo peva zajedno sa gazdom
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
e sad kad bi me poslusao i napravio makar dobos kocnice na toj osovini posto ih nemas na mkt. malo naostri kosu i pregledaj podzupce dal neki nefali i nasteluj zazor ako ima vise lufta izmedju lista kose i podzubaca .onda za sezonu spremna i samo peva zajedno sa gazdom


Joj druze valjda cu ukapirati kako se zazor steluje, u kosne uredjaje se razumem kao Marica u onu stvar :icon_redface:, razmisljao sam da bi se mozda mogle namontirati glavcine od yugica (jer je on najpristupacniji za delove), takodje i njegovi dobosi sa paknovima. Na sve to jos mojih 86kg i mozda bi to i moglo da koci :(think):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
bas tako od juga anker ploce i dobose . nesme ti mnogo klimati izmedju kose i onih podzubaca ispod nje. na onim gornjim sarafima na plocama se doteze i steluje taj zazor. otkacis je od pogona posto bi rekao da je na ekscentar pogon. naostris zube lepo kad izvadis list kose i pregledas podzupce na kojima kosa sa donje strane lezi . mozda neki fali ,pukne nitna i ispadne. kad namontiras list onda pogledaj koji su srafovi na plocama odozgo stelujuci. dotezes polako da kosu mozes rucno pomerati jedan po jedan. ako tu ima lufta hoce da glaba travu i zaglavljuje izmedju. polako sve ces nauciti polako. samo malo logike. i pregledaj mazalice ako ima obavezno ,kakav je prenos dal ima luftova ili lezaj neki. sad se priprema
 

vili1

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
97
Danas kupljena bocna kosa za labin SS, videcemo kako ce se pokazati :^):

Deex evo ti jedan savjet: ona ruka(poluga) sta ti vuce list kose i drzi se za kardan ono ti zna puknuti( tako sam cuo) pa dok ne krenes u kosnju napravi koji duplikat pa kad pukne odsarafis par vida i matica i stavis drugu polugu za 20min sve gotovo da te ne iznenadi kad ne treba
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
Deex evo ti jedan savjet: ona ruka(poluga) sta ti vuce list kose i drzi se za kardan ono ti zna puknuti( tako sam cuo) pa dok ne krenes u kosnju napravi koji duplikat pa kad pukne odsarafis par vida i matica i stavis drugu polugu za 20min sve gotovo da te ne iznenadi kad ne treba[/QUOTE]



Hm, ako mislimo na isto to bi trebalo biti onaj deo koji ide sa remenice na list kose :icon_scratch:, taj deo je kod mene drveni :icon_e_surprised: a na krajevima ima metalni prihvat za remenicu i kuglu koja se nalazi na kosi :mur:.

Mozda to i nije lose sto je tu oslabljeno jer sprecava neki veci kvar ukoliko se negde naleti na nesto u travi.
Nego ljudi ja imam drugi problem sa ovom kosom, ne mogu ja nista kupiti a da ne moram prepravljati :(devil):. Danas sam skidao noz sa kose, naostrio ga, cistio, podmazivao i uz put smisljao kako da preradim vucnik i zakacim kosu. Kultivator parkiran u jednoj garazi a ja rasklopio kosu u drugoj, dolazi komsija (da mi pomogne u borbi sa pivom) i onako sa strane gleda i komentarise: ,,cini mi se da su tebi rucke na kultivatoru preduge". Kao da me malj udario u glavu, trk u drugu garazu, premerim od vucnika do kraja rucki, vratim se i vidim da mi kraj rucki dolazi dosta iza kose negde preko polovine sedista :mur:.
Ne mogu skracivati rucke a ne mogu ni ovako voziti, ostaje da produzim rudu na kosi i kupim duzi kardan, malo je falilo da se kosa vrati na oglase i da je prodam ali sam ipak resio da je preradim. Mislim da je predhodni vlasnik imao labina bez okretnih rucki a one su (verujem) krace od ovih mojih pa je njemu pasovalo a meni ne.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Nek je sa srecom.Koliko si je platio,bila jedna takva,samo ona crvena talianska,sad u petak u palanci na vasaru kod cigana,falila 1guma i kosa,cenili 4000din.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Deex evo ti jedan savjet: ona ruka(poluga) sta ti vuce list kose i drzi se za kardan ono ti zna puknuti( tako sam cuo) pa dok ne krenes u kosnju napravi koji duplikat pa kad pukne odsarafis par vida i matica i stavis drugu polugu za 20min sve gotovo da te ne iznenadi kad ne treba



Hm, ako mislimo na isto to bi trebalo biti onaj deo koji ide sa remenice na list kose :icon_scratch:, taj deo je kod mene drveni :icon_e_surprised: a na krajevima ima metalni prihvat za remenicu i kuglu koja se nalazi na kosi :mur:.

Mozda to i nije lose sto je tu oslabljeno jer sprecava neki veci kvar ukoliko se negde naleti na nesto u travi.
Nego ljudi ja imam drugi problem sa ovom kosom, ne mogu ja nista kupiti a da ne moram prepravljati :(devil):. Danas sam skidao noz sa kose, naostrio ga, cistio, podmazivao i uz put smisljao kako da preradim vucnik i zakacim kosu. Kultivator parkiran u jednoj garazi a ja rasklopio kosu u drugoj, dolazi komsija (da mi pomogne u borbi sa pivom) i onako sa strane gleda i komentarise: ,,cini mi se da su tebi rucke na kultivatoru preduge". Kao da me malj udario u glavu, trk u drugu garazu, premerim od vucnika do kraja rucki, vratim se i vidim da mi kraj rucki dolazi dosta iza kose negde preko polovine sedista :mur:.
Ne mogu skracivati rucke a ne mogu ni ovako voziti, ostaje da produzim rudu na kosi i kupim duzi kardan, malo je falilo da se kosa vrati na oglase i da je prodam ali sam ipak resio da je preradim. Mislim da je predhodni vlasnik imao labina bez okretnih rucki a one su (verujem) krace od ovih mojih pa je njemu pasovalo a meni ne.[/QUOTE]

produži samo taj dio gdje sjediš,a čudi me da ima razlike tolike i da nepaše.
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
Hm, ako mislimo na isto to bi trebalo biti onaj deo koji ide sa remenice na list kose :icon_scratch:, taj deo je kod mene drveni :icon_e_surprised: a na krajevima ima metalni prihvat za remenicu i kuglu koja se nalazi na kosi :mur:.

Mozda to i nije lose sto je tu oslabljeno jer sprecava neki veci kvar ukoliko se negde naleti na nesto u travi.
Nego ljudi ja imam drugi problem sa ovom kosom, ne mogu ja nista kupiti a da ne moram prepravljati :(devil):. Danas sam skidao noz sa kose, naostrio ga, cistio, podmazivao i uz put smisljao kako da preradim vucnik i zakacim kosu. Kultivator parkiran u jednoj garazi a ja rasklopio kosu u drugoj, dolazi komsija (da mi pomogne u borbi sa pivom) i onako sa strane gleda i komentarise: ,,cini mi se da su tebi rucke na kultivatoru preduge". Kao da me malj udario u glavu, trk u drugu garazu, premerim od vucnika do kraja rucki, vratim se i vidim da mi kraj rucki dolazi dosta iza kose negde preko polovine sedista :mur:.
Ne mogu skracivati rucke a ne mogu ni ovako voziti, ostaje da produzim rudu na kosi i kupim duzi kardan, malo je falilo da se kosa vrati na oglase i da je prodam ali sam ipak resio da je preradim. Mislim da je predhodni vlasnik imao labina bez okretnih rucki a one su (verujem) krace od ovih mojih pa je njemu pasovalo a meni ne.

produži samo taj dio gdje sjediš,a čudi me da ima razlike tolike i da nepaše.[/QUOTE]


Ja samo predpostavljam da je razlika u tome, nisam imao prilike da premerim onaj bez okretnih rucki. Ni meni nije logicno da bude tolika razlika jer mi je prodavac naglasio da je kosu koristio za labina pa mi je jedino logicno da su na ovom mom rucke duze bas zbog strizne kose i voznje u rikverc.
 

Najnoviji postovi

Na vrh