• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MTK Labin SS strižna kosa

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
nesekiraj se deex nisi ti jedini kome ide natraske,oce to malo dok nastelujes zivce na novi uređaj:icon_jook:.popi to pivo i sekni to sediste produzi nazad kolko ti odgovara i gotovo.ja sam na 509 STAVIO SEDISTE PA ONDA SVE DUGACKO,onda kratio rucke,pa premesto rucice pa noznu pa ono za noge.sto jada. al nije to zanimljivo kad je sve fabricki mora tu finese da se odrade:icon_super:
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
nesekiraj se deex nisi ti jedini kome ide natraske,oce to malo dok nastelujes zivce na novi uređaj:icon_jook:.popi to pivo i sekni to sediste produzi nazad kolko ti odgovara i gotovo.ja sam na 509 STAVIO SEDISTE PA ONDA SVE DUGACKO,onda kratio rucke,pa premesto rucice pa noznu pa ono za noge.sto jada. al nije to zanimljivo kad je sve fabricki mora tu finese da se odrade:icon_super:


Hehe lako bih ja ljudi pomerio sediste u nazad ali kako kosu da pomerim kad ona u transportnom polozaju stoji ispred moje desne ruke, ne mogu skretati od nje jer ce rucke od kultivatora udarati u nju.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
napravi onu sipku duzu,i nemoj je uspravljati skroz kolko mozezs manervisati.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Hehe lako bih ja ljudi pomerio sediste u nazad ali kako kosu da pomerim kad ona u transportnom polozaju stoji ispred moje desne ruke, ne mogu skretati od nje jer ce rucke od kultivatora udarati u nju.


pa možda ti je lakše naći ručke neokretne i koristiš ih samo pri košnji. a i netrebaju ti okretne tako često kad već tako kosiš
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
pa možda ti je lakše naći ručke neokretne i koristiš ih samo pri košnji. a i netrebaju ti okretne tako često kad već tako kosiš


Onda bih morao skracivati rudu na prikolici i cirkularu da bi mi odgovarale neokretne rucke :icon_hang:. Ipak mi jedino preostaje da produzim rudu na kosacici i da kupim duzi kardan jer ovaj njegov fabricki nece moci da dohvati. Time cu povecati i ovako veliku tezinu kose :(punch):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nisam siguran za duzine rucki kod obrtnih i fiksnih ali nije velika razlika i ako postoji. ljudi svasta slazu samo da bi prodali ,zato vise ni sebi neverujem. moraces ti rudu produzavati i to ohooo i kardan ohoooo. pa onda i sediste pomerati napred najverovatnije
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jesi gledao ovaj prikljucak na kultivator i tu mi je nesto cudno .koliko vidim ceo metar i jace ces produzavati. probaj da spojis kultivator sa kosom da li ti odgovara to kacenje. tu mi je nesto sumljivo jer labin nema prihvat odozdo ispod kardana koliko znam a tamo ima dva prihvata. da li tu nefali jos jedan deo rude koji ti fali a nije ti isporucio . i ruda nebi trebalo da bude fiksna nego malo da se moze zakrenuti kao i na prikolici.
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
tebi treba isti onaj prihvat koji je na prikolici da bi to radilo kako treba,tako kako jeste nemožeš je kačiti.ili se varam?
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
jesi gledao ovaj prikljucak na kultivator i tu mi je nesto cudno .koliko vidim ceo metar i jace ces produzavati. probaj da spojis kultivator sa kosom da li ti odgovara to kacenje. tu mi je nesto sumljivo jer labin nema prihvat odozdo ispod kardana koliko znam a tamo ima dva prihvata. da li tu nefali jos jedan deo rude koji ti fali a nije ti isporucio . i ruda nebi trebalo da bude fiksna nego malo da se moze zakrenuti kao i na prikolici.

Hm vidis o tome nisam razmisljao da mozda postoji jos neki deo izmedju, moracu ga pozvati sutra pa da vidim sta ce reci. U pravu si za taj prihvat odozdo ali sam mislio da je to mozda tako na orginalnim labinovim vucnicima posto je kod mene vucnik rucni rad.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Hm vidis o tome nisam razmisljao da mozda postoji jos neki deo izmedju, moracu ga pozvati sutra pa da vidim sta ce reci. U pravu si za taj prihvat odozdo ali sam mislio da je to mozda tako na orginalnim labinovim vucnicima posto je kod mene vucnik rucni rad.

meni je to bilo odmah sumljivo mislio sam mozda nisi slikao . ali vidis pogresio sam sto te to odmah nisam pitao. i mora doci parce drugog kardana a sa prenosnim lezajem i nosacem tu gde ti je sad prihvat [ gde ti je sad kardan] znaci komplet kardan sa dva krsta sa prenosnim lezajem i parcetom spojke za ovaj kardan sa zljebovima. nisu to bas male stavke. moze se napraviti ali ima posla i treba evrica lepo.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
meni je to bilo odmah sumljivo mislio sam mozda nisi slikao . ali vidis pogresio sam sto te to odmah nisam pitao. i mora doci parce drugog kardana a sa prenosnim lezajem i nosacem tu gde ti je sad prihvat [ gde ti je sad kardan] znaci komplet kardan sa dva krsta sa prenosnim lezajem i parcetom spojke za ovaj kardan sa zljebovima. nisu to bas male stavke. moze se napraviti ali ima posla i treba evrica lepo.

nije mi jasno kako kreteni koji to prodaju zadrže te dijelove kod sebe a više im netrebaju ni za kakav priključak???
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mozda je i njima neko uvalio pod labinovu pa i nemaju. iskreno nikad nisam video ovakvu kosu za labina. sam prikljucak je cudan. ako i moze onda mora dociodozdo na menjac jos jedan paralelni nosac u pravcu sa ovim gore.ali ovo je ocito prekratko. uporedi sa tockom ,on nije vise od 35cm znaci da ono ukupno nema metar i malo vise. a kolika je ruda na prikoljici labina udaljena od sedista i rucke te obuhvate opet.nesto tu nestima. drugo fiksna ruda. sta se desi u strani kad jos kultivator jednim tockom popne na bedencic . ima da se izvrne ko jedan
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
jesi ti ti to probo zakaciti ili nisi,pase il nepase,mani metar kaci vidi dal valja pa onda resavaj dalje.
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
jesi ti ti to probo zakaciti ili nisi,pase il nepase,mani metar kaci vidi dal valja pa onda resavaj dalje.


Kacio danas, treba nekih 40 cm produziti rudu kardana da bi rucke prosle pored kose prilikom skretanja. Tome dodati jos nekih 15-20cm za ruku i lakat ( jer i oni moraju za ruckom u stranu) i eto taman prave mere za produzetak. Danas odsekao kraj gornje cevi na kosi, premerio i sutra idem da kupim cev 63.5mm spoljni precnik sa sto debljim zidom. Ide cev u cev, onda varenje, pa prikljucak na vec postojeci vucnik.
Vica je pomenuo da ne sme biti fiksna veza izmedju kultivatora i kose, naprotiv mora biti kruta veza jer bi u suprotnom desna strana pod tezinom kose uvek bila oslonjena na zemlju. Kod ove kose zadnja osovina ima hod jer je samo navucena na rudu pa tako zadnji tockovi mogu pratiti nagibe, mravinjake, krticnjake itd...
Ostaje mi da pored te cevi kupim i duzi kardan jer je ovak previse kratak :icon_axe:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
na cevi rude spolasnjoj se popreko prosece 3-4 cm kanal sirine 10-12mm za mijak m10ili m12 .i tako i sa suprotne strane te cevi. unutrasnja cev koja ulazi u ovu buse se rupe 10mm ili 12mm koju hoces staviti. to se radi da ti nebi uvrtalo rudu i nedodje do pucanja ili prevrtanja. pogledaj u temi honda 620 moj prikljucak za auto prikolicu pa ces videti kako izgleda. ali posto je to kod tebe reseno kliznim lezajem[bisnom ] pozadi onda nemoras raditi. nisam zapazio jer tesko je proceniti na slici dal je biksna ili je fiksno.
 
Posljednje uređivanje:

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
na cevi rude spolasnjoj se popreko prosece 3-4 cm kanal sirine 10-12mm za mijak m10ili m12 .i tako i sa suprotne strane te cevi. unutrasnja cev koja ulazi u ovu buse se rupe 10mm ili 12mm koju hoces staviti. to se radi da ti nebi uvrtalo rudu i nedodje do pucanja ili prevrtanja. pogledaj u temi honda 620 moj prikljucak za auto prikolicu pa ces videti kako izgleda. ali posto je to kod tebe reseno kliznim lezajem[bisnom ] pozadi onda nemoras raditi. nisam zapazio jer tesko je proceniti na slici dal je biksna ili je fiksno.


Razumeo sam ja kolega zbog cega si mi napomenuo da obratim paznju na taj hod koji mora postojati i veoma sam ti zahvalan sto si mi napisao jer bi inace moglo biti svasta. Vidim da vecina nasih kolega nije imala priliku da radi sa ovakvom kosom (kao ni ja) pa zato i pisem da sledeci ne mora lutati i uciti na svojim greskama kao sto ja ucim :drink:.

Danas kupljena cev 63.5mm, debljina zida 4mm, oborene ivice za varenje ali je moj aparat (koncar 140 ampera) slab za varenje bazicnom elektrodom pa je ostalo za sutra dok stigne inverter i odradi to kako treba.
Gledao sam danas i cene kardana, od 11-15 eura zavisi od duzine pa cu kad sve ostalo bude gotovo uzeti i nov kardan za kosu (cene su naravno bez krstova kardana)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
obican trafo aparat nemoze nijedan da vari bazicnom elektrodom zato sto treba jednosmerna stuja. nesto sam razmisljao da iseces onaj kruzni prsten za kacanje ,a donji nosac uklopis kraj gornjeg i imaces jak prikljucak. ako iseces onaj krug od cevi dobices ugao za kardan prilikom manevrisanja jer se moze desiti posto je duzi da ti bude tu zakacivao. a reci mi posto imas prikolicu i cirkular jer nemozes da iskoristis prednji deo jednog kardana . na drugom delu odseces krst i ubacis prikljucak sa ovim kakav ti je na prvom delu kardana. neko radi na cev u cev ili ti je spojka na zljebove.
 

Najnoviji postovi

Na vrh