• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MTK Labin SS strižna kosa

Ivanaksentijevic

Novi član
Tu od
22 Tra 2020
Poruka
2
Opet ja,sad merio kosu,sirina kose je u stvari 1.10 metra ,a imam 21 podzubac,ili kako se vec zove.moje pitanje je:
Koliko zubaca list treba da ima?
Da li isto 21 ili koliko?
Znam iz pisanja po forumu da je ova kosa dosta losa u odnosu na druge,Ali ja nemam veliku povrsinu pa bih kosio da njom.
Citao Sam o podesavanju kose,Ali prvo moram da slozim list I podzupce kako treba u broju.

Kosa je narandzaste boje,ne znam slike da ubacim,Ali kao ova u prethodnim postovima,s Tim sto ova I'ma 23 podzubacaa,koliko ja prebrojah,a moja 21,ne racunajuci one velike da strange ,vec izmedju njih.
Svaka pomoc mi je dobrodisla.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Imao sam kosu originalnu od Labinprogresa 1,4m. Oprostite na izrazu ali drek od kose. Mali zubi na češlju pa bi trebalo držati mašinu pod maksimalnim okretajima, što znači pucanje djelova.Radila je samo kad je bila naoštrena i to par minuta pa onda plači. Iste probleme je imao i moj kolega sa istom takvom. Onda slijedi psovanje....Odlučio sam skratiti kosu za 20 cm i kupio češalj sa velikim zubima. Da bi dobio veći hod češlja, što je i potrebno, produžio sam polugu pogona i letvu podzubi za otprilike 10 cm. Nakon te preinake može se reći da se moglo sa njom raditi. No treba paziti jer je sada poluga pogona duža a time i više opterećena.
 

dafija89

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
41
Molim pomoc...
Izgubio onu kockicu koja pokrece noz kose.
Moze li se kupiti ta kockica u nekoj prodavaoni ili ju je potrebno izraditi?
 

laki323

Novi član
Tu od
7 Pro 2021
Poruka
5
Imam jedno pitanje na mom labinu imam tockove 15-ice koje da kupim za freziranje i kosenje?
 

Borro

Novi član
Tu od
15 Tra 2022
Poruka
15
Ja sam danas sastavio svoju kosu nakon kompletne generalke. Nemam baš slika jer se ugasio mobitel, ali sutra ću uslikati i snimiti kako radi. Ja sam super-zadovoljan.
Još ću na njoj promijeniti par noževa jer su stavljeni neki široki ili ću čak kupiti cijelu letvu s noževima novu, a ovu ću inati za rezervu.
Izmojenjeni su svi ležajevi, semerinzi i sve je podmazano, jer je kosa došla do mene u stanju da nikada od kad je valjda kupljena nije podmazana. a tko zna koliko je stara uopće.
Sad radi kao sat!
Imam jedno pitanje, naime oha "hauba", plastična što ide na nji naprijed, čemu ona služi, i zar se ona isto mora gibati s nožem lijevo-desno? mislim giba se jer joj je donje hvatište na glavi, odnosno onom dijelu koji oscilira, što je meni nekako bez veze.
 

Prilozi

  • kosa1.jpg
    kosa1.jpg
    73.2 KB · Pregleda: 18
  • kosa2.jpg
    kosa2.jpg
    73 KB · Pregleda: 19
  • kosa3.jpg
    kosa3.jpg
    61.4 KB · Pregleda: 19
  • kosa4.jpg
    kosa4.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 18
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
Hauba služi da štiti pogon kose od nakupljanja trave, da trava sklizne po njoj lijevo - desno. Pošto je fiksirana na prednji dio koji radi (onda se tamo razloha?). Iako je intencija da ako se miče trava lakše sklizne.
 

Borro

Novi član
Tu od
15 Tra 2022
Poruka
15
Ma vibrira ona sama po sebi da ta trava nema šta stajat na toj haubi. Ja mislim to predelati da bude fiksno.

Evo ja završio sve, čak i par noževa novih stavio. Stavio bih video ali moram proučiti kako se stavlja, no budem već...
 

Prilozi

  • kosa8.jpg
    kosa8.jpg
    29.5 KB · Pregleda: 13
  • kosa9.jpg
    kosa9.jpg
    25.5 KB · Pregleda: 13

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
Skoro se i ne vidi motokultivator iza ove kosurine. Dal' će moći to sve gurati i još plus to i kositi? :rolleyes:
 

Najnoviji postovi

Na vrh