• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MTK Labin SS strižna kosa

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
da ne pretrpavamo temu Labin ss otvaram ovu da imamo pregledniji podnaslov za ovaj priključak.

naime,kako podesiti kosu za košenje? kod mene došlo sve rastavljeno pa nisam 100% siguran kako šta i gdje ide.znam da nož treb ugurati po zupce ali kako ovaj šeraf pričvrstiti.mislim da bi bilo lufta između njega i ovog postolja.

evo i slike.

 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ja sam sebi planirao kupiti strižnu kosu za motokultivator , ali nisam našao nikoga da mi je rekao i jednu jedinu dobru osobinu te kose .
Nikome nebi savjetovao da je kupi :(
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ova kosa izgleda prilično zapušteno.

Ja sam sebi planirao kupiti strižnu kosu za motokultivator , ali nisam našao nikoga da mi je rekao i jednu jedinu dobru osobinu te kose .
Nikome nebi savjetovao da je kupi :(

mislim da niste razumijeli moje pitanje.ja sam pitao dali neko zna kako se montira kosa a ne kako ova kosa izgleda?zapušteno ili ne!! niti sam pitao za osobine ove kose.

hvala
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
213
mislim da niste razumijeli moje pitanje.ja sam pitao dali neko zna kako se montira kosa a ne kako ova kosa izgleda?zapušteno ili ne!! niti sam pitao za osobine ove kose.

hvala
Žao mi je da nisi razumio moj odgovor.
Dakle nedostaje ti dijelova,ali i kad ih sakupiš sa kosom u ovakvom stanju i to jos na SS želim ti puno sreće.
:|
 
S

staffmen

Guest
seljacicu kaj se strizne kose tice.
Cuo sam da te originalne labinove kose nis ne valjaju.
Ja za svog mondiala imam striznu kosu ali IMT-ove proizvodne.
Imt ih radio za labince valjda.
Kosa ti je hrdava ali to nije nis naspram moje kak je izgledala kad sam ju kupio (dobio)
Naso sam ju ispod koruznjaka (nastamba di se drzi kukuruz) sa 10cm zemlje po njoj i govana od kokosi, hrdava do bola.
Sljedilo je detaljno slajfanje svakog zuba, svake sitnice, promjenjeni su svi lezajevi u reduktoru, pofarbana na novo i stavljen novi noz jer sam stari strgo kad mi je 8mm sipka zapela pod noz.
Kaj se rezultata otkosa tice ja sam zadovoljan. Kad ja trava mokra onda se zna zapunit blato ispod noza pa ne kosi dobro, al zato kad je suho kosi sve.
Meni jedino ponekad zna na sredini kose ostajat malo trave, al to je zato jer mi fali pola zuba na tom mjestu, al to mi ne smeta. Ovo kaj drugi vele da trebas pomagaca da odmice travu...hmm pa ja sam ga trebo samo kad sam kupinu kosio jer u drugom prolazu sve vuces za sobom. a kad se kosi trava meni pomagac netreba. Trava se nakuplja na kraj kose samo ako nejdes punim zahvatom pa pobires nesto iz prvog prolaza. Zato kad kosim idem tocno po rubu predhodnog prolaska i nema problema vise.
jedini problemi kosi znaju bit je da mi pokosena trava zapinje za mtk, tocnije za motor jer imam male kotace na mondialu pa je jako nizak. Tak da kad kosim ponekad moram nagazit na travu koju zahaklam da se otkine.
Ja sam zadovoljan. Da nisam nebi s njom kosio 3000m2 travnjaka s visinom trave do kuka.

Za koji tjedan cu kosit dvoriste doma pa cu ti snimit kosu i sve pa da vidis kak to ide.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
seljacicu kaj se strizne kose tice.
Cuo sam da te originalne labinove kose nis ne valjaju.
Ja za svog mondiala imam striznu kosu ali IMT-ove proizvodne.
Imt ih radio za labince valjda.
Kosa ti je hrdava ali to nije nis naspram moje kak je izgledala kad sam ju kupio (dobio)
Naso sam ju ispod koruznjaka (nastamba di se drzi kukuruz) sa 10cm zemlje po njoj i govana od kokosi, hrdava do bola.
Sljedilo je detaljno slajfanje svakog zuba, svake sitnice, promjenjeni su svi lezajevi u reduktoru, pofarbana na novo i stavljen novi noz jer sam stari strgo kad mi je 8mm sipka zapela pod noz.
Kaj se rezultata otkosa tice ja sam zadovoljan. Kad ja trava mokra onda se zna zapunit blato ispod noza pa ne kosi dobro, al zato kad je suho kosi sve.
Meni jedino ponekad zna na sredini kose ostajat malo trave, al to je zato jer mi fali pola zuba na tom mjestu, al to mi ne smeta. Ovo kaj drugi vele da trebas pomagaca da odmice travu...hmm pa ja sam ga trebo samo kad sam kupinu kosio jer u drugom prolazu sve vuces za sobom. a kad se kosi trava meni pomagac netreba. Trava se nakuplja na kraj kose samo ako nejdes punim zahvatom pa pobires nesto iz prvog prolaza. Zato kad kosim idem tocno po rubu predhodnog prolaska i nema problema vise.
jedini problemi kosi znaju bit je da mi pokosena trava zapinje za mtk, tocnije za motor jer imam male kotace na mondialu pa je jako nizak. Tak da kad kosim ponekad moram nagazit na travu koju zahaklam da se otkine.
Ja sam zadovoljan. Da nisam nebi s njom kosio 3000m2 travnjaka s visinom trave do kuka.

Za koji tjedan cu kosit dvoriste doma pa cu ti snimit kosu i sve pa da vidis kak to ide.

konačno odgovor na koji se da nešto komentirati.
to što je kosa hrđava ili prašnjava to nije relevantno.tvoja je bila u zemlji a moja stajala od 1995 na nekom tavanu.selavi šta je tu je. znam ja da strižne kose nisu hit,čak ni one imt-ove ali nije razlog da se neke stvari nerazjasne kako treba. i ja bih volio rotokosu ili diskastu ili duplex od bcs-a ali neide,pa ide ono šta ide. meni nije bitan ni rezultat košenja da bude čista 5,meni je bitno da se kosi i održava koliko toliko.
hajde nezaboravi poslikati sve pred košnju pa da vidim.

pozzz
 
S

staffmen

Guest
poslikat cu ti mozda vec sutra samo kosu, a kad cu kosit snimim ti video.
OVo se u potpunosti slazem s tobom. I ja bi volio roto kosu kaj se rezultata tice, ali ipak ne mogu tjerat 130 sa rotacionkom ko sa striznom. Meni je bitnije kolko benzina potrosim i da sam cim prije gotov nego dal je ostala koja travka. Kakva su vremena treba bit zadovoljan s onim kaj imas i to iskoristit maksimalno a ne sad tu neke kosilice po 6-7tkn s kojom cu pokosit godisnje mozda ukupno 5-6000 m2.
A i meni ako bi uzimao rotacionu trebala disk kosa da mogu travu iskoristit za sjeno, a za to mi je postojeca strizna i vise nego dovoljna.

Nemas druge nego uzet brusilicu, smirgl sajbu i pici.:D
kad sve ocistis slozis, podmazes , radit ce ona super.
Pa nije nam cilj odrzavat parkove u gradu s njom...ne?:scratch
jedino ti preporucam da kupis novi noz. Ne isplati se brusit noz, znam iz iskustva, s vremenom je taj noz i oslabio i hrdav sav.
Sa starim nozem sam zapeo za sipku i strgo se, a s novim sam 6-ticu sipku odrezo i nis nije bilo osim kaj je jebacki streslo mtk.
A to je tak kad ti susjed baca svakakve piz**rije po travi.
Za moju kosu 130cm noz kosta 170kn. Nije to neka investicija skupa ali rabit ce te dugo ak pazis.
 
S

staffmen

Guest
e da i mislim da znam kaj ti fali.
Ako ovaj seraf treba doc u ovaj utor na nozu onda je to slicno ko i kod mene na kosi.
izlazna osovina je debljine 1cm, znaci ko seraf ovaj.
na tu osovinu dolazi u originalu iglicasti lezaj (kod mene je to broncana piksa) i na to sve skupa zeljezna kockica koja tocno pase u utor na nozu.


samo tebi je to sve okomito postavljeno a kod mene vodoravno.

Poslikam ti sutra pa ces vidjet na kaj mislim.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
e da i mislim da znam kaj ti fali.
Ako ovaj seraf treba doc u ovaj utor na nozu onda je to slicno ko i kod mene na kosi.
izlazna osovina je debljine 1cm, znaci ko seraf ovaj.
na tu osovinu dolazi u originalu iglicasti lezaj (kod mene je to broncana piksa) i na to sve skupa zeljezna kockica koja tocno pase u utor na nozu.


samo tebi je to sve okomito postavljeno a kod mene vodoravno.

Poslikam ti sutra pa ces vidjet na kaj mislim.


ahaaaaa sad mi postaje sve malko jasnije.baš me zanima kako to kod tebe izgleda. čak i ako nenađem kockicu da kupim onda ću je po mjeri dati istokariti.
a da novi nož moram kupiti to je jasno,sa ovim nebih daleko dogurao a mrzim da se patim ako nije potreba.:partyman:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
tu bude neki međukomad , od plastike (možda) , ne sječam se napamet .
Pogledam ti pa javim za 7 dana ..
Ali ...sušaj puknutog , prodaj to ili baci u smeće to nevalja ništa .


ajde da se i jenput složim sa njim ;)
uvali to nekome i kupi si kosu od IMT i kosil buš ko gospon


21yes ke se tiče Mutine kose teške da bi išla gore od straga tipa,
možda bi se dale ke od novoga tipa pripasati, samo je upitne kolike bi bile isplative...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ajde da se i jenput složim sa njim ;)
uvali to nekome i kupi si kosu od IMT i kosil buš ko gospon


21yes ke se tiče Mutine kose teške da bi išla gore od straga tipa,
možda bi se dale ke od novoga tipa pripasati, samo je upitne kolike bi bile isplative...

a kako kopčati IMT kosu na Labin???
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
poznanik ju jedan ima jer,
sad dali je kupil samo greben ili i mehanizam ne znam točno,
kad saznam javim...

ok

jer koliko znam (sa foruma) da priključci nisu kompatibilni između ova dva MTK-a
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Koja je bitna razlika između te dvije kose ?

Kolko sam ja upozna, a i sječem se iz priče ke je on pričal,
da su kod IMT-a malo rijeđi prsti..
 
S

staffmen

Guest
a kako kopčati IMT kosu na Labin???

jednostavno :D
imt ih je radio za labince.
pase tocno ko i svaki drugi prikljucak

Zbalija.
dobro se sjecas. Cak su i zubi na nozu nesto siri.
Kod mene na 130 zahvata imam 17 zuba.

kod imt kose jednim okretom kardana noz napravi pomak u jednu stranu i vrati se nazad. Znaci jednim okretom dvaput sjece travu
 
S

staffmen

Guest
evo sad sam otiso slikat pa da vam pokazem.

ovo je prihvat za mondiala. Ova crta izgrbana to sam oznacio do kuda dolazi prirubnica od mtk-a. Ovi serafi ne smetaju.
AKo se ne varam ti imas onu redukciju da mozes mondialove prikljucke kopcat na specijala.
Ako bi nabavljo ovakvu kosu imt-ovu uzmi ovu za mondiala ak ne nades drugu i prikopcaj ju na SS. On ima 200 o/m vise nego mondial pa ce ti kosit jos bolje, a neces morat vrtit motor u visoke okretaje.



Seljacicu a ovo je komad koji tebi fali. Kod mene ima malo lufta izmedu utora i te kockice kojih 3mm jer se razlupalo s vremenom jer je utor aluminijski, al to ni najmanje ne smeta, osim kaj kosa krekece dok radi:)
Ovo bijelo je plasticni cep koji dode na vrh "kockice" tak da kad se namece masti u kockicu kockica ne ispadne, a i mast ostane unutra. Iznutra je broncana piksa (koja se ne vidi). U sve to ulazi osovina debljine 1cm mozda 1,2 ne sjecam se vise.
ti bi trebo napravit takvu kockicu i metnut piksu. A ovaj seraf dat radit kod tokara tak da imas navoj samo na gornjem djelu (kod glave serafa) a dolje ovaj dio koji ulazi u kockicu da bude bez navoja jer ce se s vremenom izlupat navoj. A seraf da bude malo bolji inace bi mogo puknut.
to ce radit samo ako se taj tvoj seraf giba po ravnoj liniji



evo dokaza da je IMT-ove proizvodnje


evo ono o cem zbalija prica. Razmak među prstima.
Ali kolko znam ima vise vrsta "cesljeva" znaci ramaka medu prstima.
ja imam ovaj siri razmak.


evo a tak to izgleda (malo iz loseg kuta slikano jer je spremljena izmedu kuce i susjedovog zida pa imam svega 70cm prostora)



a evo i jedne di se sve vidi.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
hvala za slike.

mislim da ću to uspjeti napraviti.

P.S. kockicu sam našao u priboru što je došao uz MTK.tojest više kockica.

Nego drugo pitanje? dali krug koji pravi excentar getriba mora biti punih 360 stepeni ili ima malo lufta?
znači ovaj takt prilikom okretanja; pomak u jednu stranu-pauza-pomak u drugu stranu-pauza pa opet lijevo desno sa pauzom na krajnjoj tačci.
 
Posljednje uređivanje:
S

staffmen

Guest
znaci dobro sam predpostavio da kod tebe takoder dode kockica u ovaj utor.
Ajd pozuri se i popravi tu kosu jos malo i trebat ce se primit posla.
Kod mene trava podivljala vec.
 

Najnoviji postovi

Na vrh