• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Mato,pročitaj još jedanput svoju prvu izjavu. Citiram te: deveta je odvojena i ne utječe rang na nju
I šta tu sad nije jasno,deveta je odvojena od oba ranga, možeš ju reducirati reduktorom ispod volana,
Mjenjač ima 9 brzina odnosno 18, naprijed i 4 nazad
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
380
Da mtz 820

Mislim ja nisam uzeo taj traktor ali imam ponudu da mjenjam za svog vtz2048 pa me interesira kakav je kave su mu brzine jer i čovjek kaže da nema reduktora pa sam ovdje na forumu pito
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
View attachment 69393

Gdje se nalazi ta ručica za brze i spore
Za brze i spore ti je na ručici mjenjača , samol ideš lijevo i gore za brze a sebi za spore.
Što se tiče polovljenja brzine ili ti zec-kornjača ili ti mutipovera kako ga neko od milja zovu.
Kod tebe na ovoj slici se ne vidi da ga ima ikako što nas navodi da ga je neko ili ukinuo , skinuo ili se ne radi o modelu 82.
Znači on se nalazi prije mjenjača i postoje dvije vrste , prva varijanta je onaj koji usporava pa dobiješ polovljenje postojećih brzina a druga je da dobiješ plus pola brzine odnosno da taj reduktor ubrzava već postojeće brzine.
Prva varijanta je obično na 82 a druga varijanta je na 892 ili 952 i novijim , neznam baš tačno za svaki model.
U principu sve može da se stavi na sve , samo je pitanje kako je složen mjenjač.
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
380
Toje onda slicnic kao na vtz 2048 samo Sto ima posebnu rucicu za naprijed i nazad

A covjek je napiso ima na piku Belarus mtz 820,jedino Ako i on nezna Koji je traktor
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Toje onda slicnic kao na vtz 2048 samo Sto ima posebnu rucicu za naprijed i nazad
Ma mjenjač je jednostavan, samo oni koji ne rade s njima pišu drame o njemu.
Imaš na shemi koju sam stavio u prvom rangu 1,3,4,5 a u drugom rangu 2,6,7,8 deveta je odvojena,"direktna" i nema veze koji je rang brzina,
Nedostatak mjenjača s 9 brzina je popriličnom velika razlika između 8 i 9 brzine,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Mirko nemoj pisati postove jedan za drugim uzastopno.

Za mjenjač ti je objašnjeno i nemože da ti nije jasno.
Gledajući ovaj traktor djeluje kako neki mutant.
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
380
EVO piše i oznaka i broj,a gledi Sam tvoju semu i neznam sta znaci ove crne 4,5,1,3 gdje njih nadzes Aki nema Jos jednu rucicu za Toga a ovisam Skonti Sto je Savo napiso prvi ubacis Koji zelis Dali brzu ili sporu i onda Koji brzinu po tvojoj semu onda on Mora imati 11 polja za salta je a na ovom je Samo 6 gdje mozes birati brzine ako me kontas
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ovo crno ti je je kada je otkucana spora brzina , a ovo bijelo brze , stim što je za devetu nebitno jesi li u brzim ili sporim.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
EVO piše i oznaka i broj,a gledi Sam tvoju semu i neznam sta znaci ove crne 4,5,1,3 gdje njih nadzes Aki nema Jos jednu rucicu za Toga a ovisam Skonti Sto je Savo napiso prvi ubacis Koji zelis Dali brzu ili sporu i onda Koji brzinu po tvojoj semu onda on Mora imati 11 polja za salta je a na ovom je Samo 6 gdje mozes birati brzine ako me kontas
Pa crne su ti prvi rang brzina u kojega kad ubaciš imaš 1,3,4,5 a bijele su ti drugi rang u kojem imaš 2,6,7,8.
Birač brzina u smjeru lijevo-desno ima prazan hod u praznom hodu gurneš ručicu skroz lijevo i guranjem ručise prema sebi u (crne) u bacuješ prvi rang, tek tada biraš u koju brzinu hoćeš ubaciti 1,3,4,5,.
Nasuprot crnih su bijele, to jest drugi rang brzina, ubaciš u njega tek tada imaš bijele brzine 2,6,7,8
Sad vam je valjda jasno
 
  • Like
Reactions: ZJ

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ovo crno ti je je kada je otkucana spora brzina , a ovo bijelo brze , stim što je za devetu nebitno jesi li u brzim ili sporim.
Ne bih se složio da su to spore(crne) to su dva ranga brzina, jer po tome ispada da su 1,3,4,5 spore a npr. 2 brza što nema nikakvog smisla niti logike
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
I kod mnogih drugih traktora ima situacija gdje je recimo 4SH brža od 1BH i opet se zovu spore i brze.
Kod MTZa je reudkot spore brze i tako ga deklarišu svi istočno odavde pa i ja.
Sve ostalo je igra riječi u kojima i ti pogriješiš pa dobijemo dvije kontradiktorne izjave kako reče deda.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,694
Jedino je čudno da je 1 u brzoj grupi između 1. i 2. u sporoj grupi. To znači da je veliki korak između 1. i 2. brzine na mjenjaču, a onda su 2., 3. i 4. "na hrpi".
Ako postoji preklapanje brzina, na većini traktora je 1. brzina u višoj grupi obično između predzadnje i zadnju u nižoj grupi.
Ima li netko tablicu brzina kretanja za taj mjenjač?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Gdje sam ja to pogrešio i dao dvije kontradiktorne izjave,lijepo sam naveo da taj mjenjač ima u dva ranga 9 brzina s tim da je 9 odvojena(direktna), kome to još nije jasno, teško mu je i objasniti.

Jedino je čudno da je 1 u brzoj grupi između 1. i 2. u sporoj grupi. To znači da je veliki korak između 1. i 2. brzine na mjenjaču, a onda su 2., 3. i 4. "na hrpi".
Ako postoji preklapanje brzina, na većini traktora je 1. brzina u višoj grupi obično između predzadnje i zadnju u nižoj grupi.
Ima li netko tablicu brzina kretanja za taj mjenjač?
Mjenjač je složen perfektno što se toga tiče
 

Najnoviji postovi

Na vrh