• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

KljajoMtz

Novi član
Tu od
22 Sij 2024
Poruka
11
Kao da imaš neki izbor , pa nije ti to kafana pa da biraš pivo , dobiješ šta ima i sretno :hahah:
Pa recimo zvao sam danas u trgovinu Valpovcanka i ima od 82-ojke ali je otokatena za mislim sa je tekao 10mm opsega
i sad je za 52-ojku i ima isto keramicku za 82-ojku koja se (kaže prodabač)može otokariti i smanjiti opseg zax10mm i da paše za 52-ojku eto
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Čekaj da definišemo jednu stvar , tebi treba lamela za pogon (vuču,mjenjač) ili za kardan?
Ja sam razumio da ti treba kardanska a kako vidim ti sada pričaš o vučnoj .
 

KljajoMtz

Novi član
Tu od
22 Sij 2024
Poruka
11
Pa cijelo vrijeme govorim da proklizava na vucnoj lameli i da me zanima koju vrstu kupiti ...za maximalu izdržljivost u malčiranju ili cijelu set kvačila?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ni u jednoj riječi nisi pomenuo vuču.

Za maksimalne performanse najbolje je cijeli set zamijeniti.
 

KljajoMtz

Novi član
Tu od
22 Sij 2024
Poruka
11
Evo gledam youtube ..i razmisljam ako je spojnička od zadnjeg kardanskog vratila ona vanjska koja se uzubi u korpu od kvačila a ona tanja spojnička ulazi u srce od lamele onda lamela nema veze nikakve sa karanskom spojničkom odnosno korpa direkt vrti kompletno vratilo do planetara gdje stoje one dvije azbesne opruge za blokadu planetara za start i stop i ..onda znaci da samo tamo iza može proklizavat pri optetečenju ili sam u krivu?zadnji puta sam rastavljao 52..prije 25 godina pa se neljutite ako ste vec odgovarali nekome za ista pitanja .pozdrav
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pa jel proklizava kad krećeš recimo s mjesta, pa traktor teško krene, ili samo proklizava kardan?...ja te ne mogu pohvatat
 

KljajoMtz

Novi član
Tu od
22 Sij 2024
Poruka
11
Ne . mogu krenuti recimo 7...8 gušit ce se ali ne proklizava
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa cijelo vrijeme govorim da proklizava na vucnoj lameli i da me zanima koju vrstu kupiti ...za maximalu izdržljivost u malčiranju ili cijelu set kvačila?
Pa jel vidiš sada gdje griješiš?
Ja ti pokušavam to da razčlanim ali ti ne sarađuješ.
 

KljajoMtz

Novi član
Tu od
22 Sij 2024
Poruka
11
Hvala svejedno..našao sam uzrok problema...popustili vijci (odnosno skoro da ih nema 5kom našao na dnu neki u dijelovima ) mislim na one što imaju sigrnosne limove... sve u svemu sve klimavo čahura u spojničkoj kao da je nema sad tražim negdje kompletno polovno ..ako može netko pomoči i zna da netko prodaje djelove?

1000016399.jpg 1000016392.jpg 1000016401.jpg
1000016401.jpg
1000016399.jpg
1000016401.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ta tri planetara imaju da se kupe kao rezervni dio , piksnu napraviš . Teško je naći sve to polovno jer je dosta toga već završilo u topionici.
 

Džani6

Novi član
Tu od
17 Ožu 2021
Poruka
9
Pozdrav,odnedavno sam vlasnik belarusa 820 2002g pa me interesira koja ulja idu u njega,motor mjenjač hidraulika,prednji most i spoj kardana,mislim na gradaciju,motor pretpostavljam 15w30 ili 15w40,a ostatak?Hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Prednji diferencijal , spoj kardana , menjač 90ka.
U hidrauliku 46 ili 68 , zavisi šta je do sada sipano , ni sa motornim nećeš pogriješiti jer se i ono nalazi na spisku proizvođača , zavisno od klimatskih uslova.
 

Džani6

Novi član
Tu od
17 Ožu 2021
Poruka
9
Hvala,razmišljao sa da stavim u hidrauliku jd 50 posto mi susjed ima john deerea pa da mogu posudjivat prikolicu i kipat s njom,mada mi kaze kolega,curit će ti ulje pošto je rijeđe,i ovako curi na razvodniku ispod volana,kaže da je ona na svom sve izmjenjao i opet curi,a koje je bil dosad u njemu neznam,vidim da je na minimumu na staklu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Monster998

Novi član
Tu od
5 Ožu 2024
Poruka
3
Pozdrav, razmišljam o kupnji 82-ke,trenutno na oglasniku ih ima malo i razlika između starih i novijih nije baš prevelika razlika. Zanima me dali su noviji isto dobri kao i stari ili baš i ne? Trenutno su mi zapeli 820 iz 2004 i još jedan 82,mislim da je generaciju stariji on te ima još i utovarivač. Dali su oni isto dobri?
Ako ima netko da zna nekoga da prodaje 82-ku ili namjerava uskoro bio bi vrlo zahvalan za podijeliti kontakt ili info.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Između 82 i 820 suštinski nema nikakve razlike osim u limarij i kabini koja je preglednija i veča,za vrijeme SSSR-a sve se proizvodilo od kvalitetnijeg materijala,pa tako i rezervni dijelovi koje danas proizvodi svatko pa su tako vrlo upitne kvalitete.
820 je još uvijek dobar i kvalitetan traktor,nerijetko dosegnu 10 000 radnih sati bez večih kvarova.
Opčenito ih ima malo po oglasima,prodaje se jedan stari tip u mojoj okolici za cca 6000€.
 

Monster998

Novi član
Tu od
5 Ožu 2024
Poruka
3
Hvala vam na odgovoru,ne znam sada koliko ovaj ima radnih sati,ako nema puno potrajati će dugo vremena :) Moguće da sam i vidio oglas,dali možda znate više informacija te u kakvom je stanju slučajno?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Znam da je u radnom i ispravnom stanju,gume su u dobrom stanju,osobno ne poznam traktor,ja sam ga također vidio da se prodaje na oglasu,na slikama izgleda u redu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh