• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e sad mozes praviti dva T25. kako na njemu puce to jos nisam cuo. ti video od savorisa kako radi .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
http://www.njuskalo.hr/traktori/belarus-oglas-9236463 Jel mi moze molim vas tko sta reci o ovakvom traktoru. Znaci ja cijeli zivot teram IMT-a i sad bi trebao nesto jace, al trebam traktor za sve oranje, roto drljaču, transport, baliranje. Dali bi rus bio dobar za mene odnosno ovakav traktor ako je u dobrom stanju. Ja stvarno ne znam puno o belursima jedino malo sto sam procitao ovdje.


nevidim dobro motor, al obrtomjer mu je od 552, tako da to možda nije 82 nego 552 traktor.......da je motor bolje uslikao od strane bosch pumpe, točnije bi znao o čemu se radi.......a naizgled nije loš traktor......25 000kn vrijedi, ako je motor barem 60-70% dobar

kako pukla radilica, što si radio s njim????
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
:icon_rofl: pukla radilica , da slučajno i ti nisi pravio kočnice kao ja pa pukla radilica :icon_rofl::icon_rofl:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
:icon_rofl: pukla radilica , da slučajno i ti nisi pravio kočnice kao ja pa pukla radilica :icon_rofl::icon_rofl:

Nisam pravio kočnice radilica pukla kod siliranja u mjestu radilica nije bila brušena motor ima oko 900 sati pogledati ću sat je njegov i radi motor nije trošio ulje sve se vrti nigdje ništa ne zapinje radio 10 sati godišnje ulje na maximumu samo je počeo lupkati pritisak ulja držao tako mu došlo .:x:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
naprsla od pre verovatno. pogledaj na prelomu ako ima razlike u boji materijala. belo svez lom ,sivo od pre. desi se i supljina u materijalu .izgleda mu dosadilo da stoji u mestu
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Nemam sad vremena rastavljati da vidim puknuće moguće da je bilo šupljine jer nije se pošteno ni zagrijal i nije radil ništa teško .
 
M

mario rus

Guest
to je 82 moj je takav isti traktor ti dosta dobro izgleda i nemas brige ako je bar donekle odrzavan i ako su mu sati orginal usput dali tko zna posto su gume 11,2 - 20 u madarskoj
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
pozdrav svima na forumu evo posatao sam vlasnik mtz 52,1972 godina ,pa da podijelim sa vama iskustva ,curi mi ulje na hidrauličnim crijevima i oko kompresora,da li se moraju mijenjati crijeva ili ima gumice,i prilikom zamjena kočionih diskova što se još mijenja prilikom repariranja kočnica
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Prvo moraš malo detaljnije reći šta i odakle curi , na tako opšta pitanja je nemoguće odgovoriti

Pa u kočnicama zamijeniš (ili repariraš) kočione lamele , one su osnova svega
E sad , zavisi kakve se čeljusti (stanje) mijenjaš ih kompletne ili samo kuglice ili opruge na njima , sve zavisi od zatečenog stanja
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Molim mišljenja kolega koji posjeduju MTZ-e da li ga prodat u staro željezo 1,3 kn kila ili popravljat(PUKLA RADILICA ) radi od 10 do 20 sati godišnje motor ima 900 sati rada ? par tema ispred ima i slike .(postavio mali plavi hvala još jednom) ??????
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pa nije valjda dotle doslo da se baci u staro gvozdje. pa samo gume su ko nove i vrede koliko on. po meni je steta tako nesto baciti ali i da stoji. bolje ga prodaj u delove ili nekom ko ce raditi sa njim ako vec toliko malo radi. po meni se bolje isplati rasturiti ga ugrubo u delove i prodati pa sto neide u staro gvozdze. ali po meni steta zbog radilice takvu masinu baciti.bar su delovi jeftini
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Evo kupit ću ga ja sebi za rezervnih dijelova ako je1,3kn / kg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
željko kž;979516 da li ga prodat u staro željezo 1 kaže:
A da ti ipak otpiliš kabinu i da ga rasturimo?
Nemaš kaj zgubiti, vagnul bu isto, a ako se Savo odluči za njega lakše bu mu ga na par put prepeljati nego u komad
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolega pa kak god je i radilica pukla,više češ dobit za po djelovima,ili da ga tak probaš prodati u oglasniku..
ili kak veli muhaničar da ga rasturite ...ali mislim da stavite drugu radilicu,i pripadajuče ležaje,mislim da bi više dobil za njega...stvaro šteta traktora ,nije skoro ništa proradio,a gume su ko nove gore...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja ga nebi rasturao.....jer nekih djelova se nećeš nikada rješiti, pa će ti stajati godinama i zauzimati mjesto, i na kraju ćeš ih baciti u željezo......

moje opcije su:

- prodati ga takvog kakav i je

- ili popraviti ga, samo ako imaš volje, želje, vremena.......i da ga sam napraviš, jer ako plačaš i majstora, onda nisi nigdje.......



da si bliže, ja bi ga uzeto takav kakav i je.......i napravio sebi traktor.......i još nema prednje vuče, ako se dobro sječam, pa odmah ima 50% manje šanse za kvarove........a bitno da su dobre zadnje gume, onda mu 4x4 i nije toliko bitno kod mene u ravnici.......
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
784
Vidim po netu da su ljudi ugurali S46 od kombajna na takve traktore - evo jedan s Njuškala:

belarus-mtz-50-kombajnskim-motorom-slika-21948056.jpg


Drugi traktor, no isto S46 ili Perkins 6.354

epq6na.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Gledao sam i ja taj S46 kod jenog čovjeka , veoma lijepo može da se ubaci taj motor i dobije se znatna snaga
Mjenjač i ostala transmisija ga podnosi bez problema
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ja koliko znam 82kinom motoru ne fali ništa
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ono sto je fabricki uskladjeno je najbolje. svako preterivanje sa snagom skracuje vek transmisiji .nisam cuo da se neko pozalio na originalni motor nema snage.za sta je predvidjen ima i vise nego dovoljno a delovi pristupacni i jeftini.
 
Na vrh