• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Tu neusklađenost nemožeš riješiti gumama jer je to fabrički smišljena neusklađenost , pričali smo o tome prije ovdje

Jedino šta možeš da uradiš je da iz uključivača povadiš opruge,potiskivače i valjke , tako ćeš izgubiti ono automatsko uključivanje prednje vuče prema naprijed ali sigurno ti se točkovi neće samo uključivat
U tom slučaju ćeš imati klasiku
-Isključeno - znači samo zadnja vuča
-Uključeno - stalno sva četiri

Drugo rješenje je da staviš kompletan uključivač od 82ke , ona ima tri položaja i puno je napredniji


Samo mi nemoj reći da si onaj graničnik od preklapanja zavario za most ?
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
imaju ove mlađe 52-jke podešavanje volana vidio sam kod jednog što ga je prodavao bio je 1975 g,ista duljina volana samo je imao taj podesivi stup,lakše se ulazi u kabinu veća komocija,sad da li je to tko prerađivao ili najbolje prebacit sa takvog rashodovanog
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Eto kako u konačnici izgleda moj projekt polu kabine, međutim još mi nešto ne da mira pa ću se potrudit napravit kabinu :(happy): Osaklit postojeću i naravno prije toga prebojat traktor da izgleda lijepo. Na ovom projektu radio sam sve sam bez ičije pomoći i ispalo je solidno a nadam se da će se i vama svidjeti.:(blush):
attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php

imaju ove mlađe 52-jke podešavanje volana vidio sam kod jednog što ga je prodavao bio je 1975 g,ista duljina volana samo je imao taj podesivi stup,lakše se ulazi u kabinu veća komocija,sad da li je to tko prerađivao ili najbolje prebacit sa takvog rashodovanog

Imam ja taj preklopni stup upravljača ali nemam upravljač mislim na cjelu osovinu,a to sam dobio sa ovim traktorom i kabinom koja je bila od stare 82 a nije odgovarala na 52.
Prema papirima piše da je moj godište 1980 pa nema preklop a niti na netu nisam vidio da ima koja.
Iako nije problem to presložit ako imaš dijelove sve od 82 samo prešarafiš sa jednog na drugi pošto su im dimenzije iste ali osovine upravljača nisu iste duljine pošto ima još taj zglob u kojem se preklapa,barem tako mislim ma da ću potražit u katalogu djelova.

Tu neusklađenost nemožeš riješiti gumama jer je to fabrički smišljena neusklađenost , pričali smo o tome prije ovdje

Jedino šta možeš da uradiš je da iz uključivača povadiš opruge,potiskivače i valjke , tako ćeš izgubiti ono automatsko uključivanje prednje vuče prema naprijed ali sigurno ti se točkovi neće samo uključivat
U tom slučaju ćeš imati klasiku
-Isključeno - znači samo zadnja vuča
-Uključeno - stalno sva četiri

Drugo rješenje je da staviš kompletan uključivač od 82ke , ona ima tri položaja i puno je napredniji


Samo mi nemoj reći da si onaj graničnik od preklapanja zavario za most ?

E znam šta mi je činit jer je sve bilo povađeno jer su mijenjani lageri u uključivaču,stoga mi se jednostavno ne da sve ponovno rastavljat i remetit da bi povadio te valjčiče samo mi je žao što smo ih opće nazad vratili i sve uredili kad se tvornički očito pojavljuje taj problem. A ukopčivač od 82 ne znam di da ga nabavim a novi pitaj boga koliko košta te opet moram otvarat mjenjač sa strane što mi se opće ne radi kad je sve složeno na svoje mjesto i dobro zabrtvljeno :^):

imaju ove mlađe 52-jke podešavanje volana vidio sam kod jednog što ga je prodavao bio je 1975 g,ista duljina volana samo je imao taj podesivi stup,lakše se ulazi u kabinu veća komocija,sad da li je to tko prerađivao ili najbolje prebacit sa takvog rashodovanog

Evo skinuto sa kataloga i gdje se jasno vidi konstrukcijska razlika u izvedbi upravljača. prva slika je od 52 a druga od 82.

attachment.php


attachment.php
 

Prilozi

  • P7300111.jpg
    P7300111.jpg
    78 KB · Pregleda: 277
  • P7300112.jpg
    P7300112.jpg
    71.2 KB · Pregleda: 505
  • P7300113.jpg
    P7300113.jpg
    68.6 KB · Pregleda: 459
  • P7300114.jpg
    P7300114.jpg
    81.2 KB · Pregleda: 361
  • mtz- 52 volan.jpg
    mtz- 52 volan.jpg
    18.5 KB · Pregleda: 1,075
  • mtz 82 volan.jpg
    mtz 82 volan.jpg
    29.3 KB · Pregleda: 1,520
Posljednje uređivanje od moderatora:

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=SH5rw_ay5Ro&feature=youtu.be[/YT]
Evo malo i mene.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kolega sta ne oglusis kad imas samo tu cijev za auspuh??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Kaj bi ogluvel, vidiš da se pjevac nije ni okrenul
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Željko, tak bu i tvoja Rusina brenčala,,,,, jedne godine :icon_rofl:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja imam isto tak komad cijevi doma jos moram pribavit veci fi pa si napravit auspuh jer probo sam samo stavit cijev da vidim kak ce izgledat pa se dero koda nema nista!!
@željkokž moras ti slozit rusinu pa s njim u radne pobjede!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Bučo, cjev treba spljoštiti na vrhu, onda ne tuče tak jako :eek::
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam planiro ju malo spigat kak imaju novi traktori ili kak imaju jcb kombinirke samo manji kut!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
To neznam, ali ovo kaj sam ti napisal smanjuje buku, a ne ometa ispuh.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Buco rekel sam ti da ti bum poklonil svoj od zetora ako hoces,pa si iskemijaj nekaj ako hoces.:(call):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bučo za godinu dana sam uspjel okrenuti rusa za 180 stupnjeva uz pomoć Muhača nabavljena radilica sad bi trebal skinuti motor i odvesti ga Muhaču ali ne budem stigel ove godine njegovih deset sati odraditi će drugi traktor a sad mi žal kaj ga nisem prodal na kilu :icon_weed: Auspuh na njemu je od 577 .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@oficir neznam dal bi odgovaralo al budemo nesto skemijali mozda bi imo ljepsi zvuk:D::D:
@željkokž odradit ce drugi al rusina je rusina za neke poslove najbolji a da ga odvezes @Muhacu da on to rijesi bez tebe meni je u zadnje vrijeme sve ljepsi i drazi pogotovo belarusi oko 2000g bas mi super izgledaju!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Tako volim vidjeti , neka i muha jednom uzme ''pravi'' traktor da radi i da zaboravi one grešne misli o nekim traktorima sa ista sva četiri točka
Kada popravi rusa do mu dođe k'o ispovijed :(giggle):
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Hehe čuje se on dobro ali dok se zgrije onda ne udara toliko jer se onda prikrije udaranje one jedne dize tako da poslije nije problem a i zvuk se širi u zrak tako da nije problem a inače se čuje dosta :(rofl):
Pošto je moje selo malo gdje imam imanje čuje se do polovice a susjedi kad ga upalim dok popodne spavaju misle da je potres :smile:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Tako volim vidjeti , neka i muha jednom uzme ''pravi'' traktor da radi i da zaboravi one grešne misli o nekim traktorima sa ista sva četiri točka
Kada popravi rusa do mu dođe k'o ispovijed :(giggle):
Ili Sizifov posel u konkretnom slučaju :(angel):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
@željkokž odradit ce drugi al rusina je rusina za neke poslove najbolji a da ga odvezes @Muhacu da on to rijesi bez tebe meni je u zadnje vrijeme sve ljepsi i drazi pogotovo belarusi oko 2000g bas mi super izgledaju!!

Bučo počela sezona gljiva da nisi (nedaj bože) pojel krive :icon_scratch:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh