• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Valjda bude od pomoći :(handshake):
 

Prilozi

  • IMG10101.jpg
    IMG10101.jpg
    47.2 KB · Pregleda: 229
  • IMG10102.jpg
    IMG10102.jpg
    48.7 KB · Pregleda: 209
  • IMG10103.jpg
    IMG10103.jpg
    50.3 KB · Pregleda: 265

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Heeheheheh.... :icon_super:

Vi u BiH ne možete bez Golfa dvojke nikud.... ako ništa drugo, njegov alternator se vrti :icon_eyes: na traktoru

6e8a597d.jpg
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
e tak to treba bit,nekužim kako prodaju hladnjak a tog lima uopće nema u ponudi
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
najbolji alternator, kada sam na rusu skinuo dinamo, stavio sam bosch alternator 65A, a takav sam stavio i na imt 533......a cijena odličnog polovnog 200kn, ima ih u svakoj pekari i mesnici......:icon_weed:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Alternator je bila prva stavka koju sam zamijenio kada sam uzeo traktor , ja to prvo mijenjam pod hitno
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
A daj meni pošalji jednog za 200 kn, ovdje kod nas ih nem ni za ljek, otpada više nema kao nekad a ni starih auta po dvorištima da se skine .
Šala netrba mi, nekg kaj nije onda bolje kupit novi alternator za 450 kn neg stari za 200 k?
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Evo vidim da se nema puno vremena i tema na forumu.
Evo ja kupio novu vodenu pumpu za 52 i iznenadio sam se cjenom od blizu 100€
Pošto dolazi zima ići će antifriz tako da nemam brige kao do sad sa doljevanjem vode jer je procurila kraj osovine. Staru ako bude moguće dat ću remontirat te je dat u opticaj na oglasnik.
A mislim da je na redu i reparatura još orginalnog alnasera ili kupovina novog jer sporo vrti.
Ubacit ću koju sličicu kod montaže :p:
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Evo da javim da je promjena vodene pumpe uspješno obavljena.
Trajalo je nekih sat vremena.Te nije neki problem. Stara vodena se kako bi rekao raspala skroz. Ima lufta na turbini te u samim lagerima te je sreća što se nije pojela do kraja da se osovina vrti a turbina ne.
Sve u svemu zadovoljan obavljenim poslom :icon_thumright:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Nešto mi cijena pumpe povelika

Elem , meni neki dan satrao onaj tanjirasti zupčanik u prednjem bočnom reduktoru , hoće mi se trošak majku mu
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Ma pumpa je sa dva dihtunga došla 740kn u Mađarskoj.....
A ovo vrijeme blata stvoreno je da se sve kida tako da na drugoj 52 od bratića očito je prikraju druk lager pa ne odvaja do kraju jer se cuka da se izađe iz blata a gume su mu u banani. Kao što napisah u prethodnim postovima stvarno je čudan za potegnut nekad oće bez brige a nekad mu fali tereta i to prvenstveno na prednjem djelu iako je dugačak. Uglavnom kad se dva rusa slože ide 5 metara drva od bilo kuda van.:icon_biggrin:
Ljudi samo podmazujte jer je to jedini uvjet da se eksploatacija produži.
Jer ko maže taj i vozi stara narodna :icon_smile:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kiki Mađarska je jako poskupjela čak je skuplja od Jurvala ! Koliko dođu gume za rusa moje imaju oko 20 km šteta kaj stoje .
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Popravim jedno da radi i zamijenim antifriz kad ono nakon 3 dana još više posla sa tim mutavim traktorom. Sad mi je već dosta ga :fiery: Na kraju se pokazalo do kraja zašto puše kompresiju u kiler a sad ju je probilo i van na glavi na dihtungu na prvom cilindru gledano od kilera. Jednostavno ne možeš spojit 5 dana po 10 radnih sati da se nešto ne pokvari. jednostavno ovaj traktor će me dokusurit:icon_oak:
I sad kad rastavim pogledat ću ventile da nije taj ispušni zacviko ali ne vjerujem kad traktor normalno radi i samo se čuje kad klip sabija kompresiju ide van. Čudno mi je ako već probija kompresiju kako se nije pojavila voda na tom mjestu? Duljina gdje pušta na dihtung je nekih 20-30mm i koji je moguć razlog jer je gazda prije nego što sam ga kupio repariro glavu te je brusio a po meni moguće da je nije pravilno postavio ili dihtung.

Kiki Mađarska je jako poskupjela čak je skuplja od Jurvala ! Koliko dođu gume za rusa moje imaju oko 20 km šteta kaj stoje .

Ti imaš zadnje gume od rusa??? ili prednje??
Ako imaš zadnje za prodat napiši cjenu jer trebaju mojem bratiću gume zadnje.Naravno ako prodaješ. Meni će trebat iduću sezonu svakako prednje o 11. stice jer ove 7.50 nemaju grip iako su gume na nekih 50-60%
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,692
Sigurno je prethodni "gazda" sve dobro i kvalitetno napravio i onda tebi prodao "naravno" po povoljnoj cijeni !:icon_idea:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imam cijelog rusa za prodati pukla radilica na 920 rh nabavil sam drugu koju bi radi stajanja trebalo brusiti (standardna je) možeš ga vidjeti na 55 strani .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
@ željko kž:
Ah.... ti tog rusa prodaješ već godinu i pol. Dok imaš kupce odustaneš od prodaje.... a vidim da su to baš fini traktori, za nekog tko ima volju svaki četvrti dan šrafiti po njemu. Sitnice,,, poput zupčanika 3 brzine, promjeniti bregastu, klip trećeg cilindra.
Tak, sitnice. :(giggle): :icon_lol:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Imam cijelog rusa za prodati pukla radilica na 920 rh nabavil sam drugu koju bi radi stajanja trebalo brusiti (standardna je) možeš ga vidjeti na 55 strani .


napiši mi ovdje ili na PP koliko bi tražio za njega......koliko se sječam, nema prednje vuče, al su zadnje gume dobre, pa meni osobno i nije toliko potrebna......

i još me zanima, ako je pukla radilica što je oštetila, jel nije probila blok ili karter?
kakva je ta klipnjača gdje je pukla i to......vjerojatno je za zamjenu.......pa mi pukni cijenu, i još me zanima, ima li papire ( HR knjižicu i prometnu)......
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
jel ti ono nisi rekao da nećeš više sovjeta uzimat? mislio dam da je jedan dovoljan po životnom vijeku osobe :D: ono, stvari koje bi alfa-mužjak trebao odraditi za života, popeti se na planinu, završiti u zatvoru, skočiti s padobranom, plivati s krokodilima, voziti ruju par mjeseci... :icon_weed:
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Sa sovjetskim vozilima moraš se pretvorit u ludog rusa koji kraj sebe mora imat 2 litre votke te da mu se nikud ne žuri. A jednom kada se popravi onda znaš šta voziš samo nikad ne znaš šta treba do kraja popravljat kad nisi 1 vlasnik. Stoga mi onda još ostaje na traktoru što nije dirano kod mene u ovih nekoliko mjeseci je motor i diferencijali ostalo je sve pretumbano do kraja stoga još bi trebo napravit generalku. I onda bi me vjerovatno traktor koštao kao da sam kupio 820 sa 1500-2000 sati novijeg godišta.
Stoga iako sam bio ljubitelj ruske tehnike i kvalitete materijala ali me ubiše oni koji su zaboravili da taj stroj nije napravljen od titana da može podnest sve te neprilike u kojima bi drugi strojevi "crkli" odavno.
Jednostavno mi već je da ga prodam jer ja sa tim traktorom nemam sreće samo troškova a kod nekoga bi ipak mogao služit jer je praktički više od 2 trećine traktora novo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh