• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
napiši mi ovdje ili na PP koliko bi tražio za njega......koliko se sječam, nema prednje vuče, al su zadnje gume dobre, pa meni osobno i nije toliko potrebna......

i još me zanima, ako je pukla radilica što je oštetila, jel nije probila blok ili karter?
kakva je ta klipnjača gdje je pukla i to......vjerojatno je za zamjenu.......pa mi pukni cijenu, i još me zanima, ima li papire ( HR knjižicu i prometnu)......

Papire ima odjavljen je sa puknutom radilicom radi drži pritisak ulja ali klokče skinut samo karter i tak stoji gume prošle oko 20 km kupljena druga radilica ali mi se neda (nemam vremena a ni volje) slagati ,
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj Niš ne misliš radit s njim?
Pa prodaj ga i vise bus mjesta imala na dvorištu.:icon_thumright:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ništ ne mislim raditi radilicu sam platil 1100 kn mislim da ostatak vrijedi 7900 kn to je ispod 2,5 kn /kg za 9 000 kn prodam .
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Mogu sad komotno reć da bi si počupao svu kosu da sam znao da prodaješ svoj traktor ne bih ulago u svoj toliko u mjenjač nego bi kupio tvoj te premontiro čitav tvoj zadnji kraj i problem bi mi bio rješen a ovako imam sad trošak na trošak
Jaoo meni nemam sreće da dobijem pravu informaciju u pravo vrijeme.:icon_eyes:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
OK cijena, ako sve odradim sam, imam dobar traktor za malo novčića......

jel dobar mjenjač i kvačilo, hidraulika????

mogu ti reći da sam zainteresiran, pa ako imaš još kakvih slika, da mi pošalješ.....možeš ovdje, ili preko maila, kako ti je lakše......volio bi ga vidjeti sa sve 4 strane, unutrašnjost kabine.......to je 5,6 slika, i ništa više......

ako nema prednju vuču, to bi onda bio MTZ 80, jer mtz 82 je sa prednjom vučom........

iskreno, više mi se sviđa bez prednje vuče, iako je ona u dosta slučajeva potrebna, ali......na večini tih starih traktora je razmrdana, moja je imala nešto lufta i to mi se nije sviđalo, pogotovo onaj kardan pored aluminijskog kartera.......i da vuče 3 brazde, da ga se dobro upregne, treba prednja vuča.......meni bi bio dobar i plug 2x14 i ništa preko toga, a za to mu ona i nije potrebna, ako su zadnje gume dobre, i jedan veliki problem manje na tom traktoru......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Evo ako je nekome do zezanja može da riješi kardane na rusu za skroz malo para :cool2:
Svi znamo da se ti kardani brzo vrte i često stradaju :(devil): pogotovo u mene jer se svugdje nakupio luftova pa sam strahova za karter

Elem , donator dijelova je ko bi drugi nego GOLF dvojka :icon_fU:
Od dijelova su potrebne obje poluosovine sa unutrašnjim zglobovima i one obje prirubnice koje se nalaze na mjenjaču za koje se pričvršćuju zglobovi , uglavnom sve je jeftino i dostupno

One dvije prirubnice sam odsjekao i na strug obradio tako da sam ih samo dodao na moje prirubnice na traktoru i zavario , uglavnom sve je ostalo u centru , a neko bi to možda i malo stručnije odradio , uglavnom i ovo služi svrsi

Onu dugu poluosovinu sam skratio na mjeru i sa druge strane ubacio komad one kraće poluosovine i to sve centirao pa zavario , i to je za divno čudo ostalo u centru
I na kraju sve samo prišrafio :cool2:
 

Prilozi

  • IMG10128.jpg
    IMG10128.jpg
    51.2 KB · Pregleda: 3,198
  • IMG10129.jpg
    IMG10129.jpg
    67 KB · Pregleda: 2,515

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ideja nije loša, jer se sve jeftino može odraditi.....a na dvojci sam mjenjao te zglobove, unutrašnje i vanjske.......samo, i oni se mogu fino raspasti, pa da poluosovina ispadne van.......i zanima me sada trajnost i jel mogu izdržati to opterečenje.......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Opterećenje mislim da mogu izdržati , velika je redukcija posle kardana

Teško da se mogu rasprasti jer i oni imaju svoj radni hod uvlačenje-izvlačenje , čak iako se raspadnu poluosovina nemože ispasti napolje da ugrozi karter

Trajnost , vidjećemo

Ugalavnom jeftino je i vrijedi pokušati , sve sam uradio za par sati , sa mozganjem



Neznam ja šta je ta dilatacija
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dilatacija, je izraz koji se koristi za nešto drugo.......i na ovom strojnom djelu, taj izraz neobjašnjava ništa......

a ti vjerojatno misliš na pomak po dužnoj osi, netko kaže i posmak, a to je opet izraz za nešto drugo, koristi se kod alatnih strojeva........itd

:(punch)::icon_oak:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Unutarnju zglob (ovaj duži, koji ide kod mjenjača) je zadužen za to... gospon Puknuti. Inače bi to Puklo na autu. :(wait):

Taj zglob s dužim kučištem hoda nekoliko cm unutra-van....

poluosovine.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Konačno neko ko razumije o čemu pričam:icon_pidu:
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Evo napišem da je traktor rastavljen i u konačnici kako je zaključeno da posao od prethodnog gazde nije bio odrađen kako treba.
Glava je praktički bila samo stavljena gore opće nije bila dotegnuta kako treba.
Bili su samo dotegnuti vanjski šarafi što je drže a nutarnji su se dali odšarafit sa gedorom bez napora.Slike će reć sve.
U konačnici klipovi su čisti ko novi nema gareži. Stubline će još malo sačekat sa zamjenom jer nisu ispisane te nisu previše potrošene u to podrazumjevam manje od milimetra tako da se zasad motor neće dirat.
Sutra u nabavku dihtunga te složit sve na kup da traktor može opet u pogon zarađivat.:)

Ništ ne mislim raditi radilicu sam platil 1100 kn mislim da ostatak vrijedi 7900 kn to je ispod 2,5 kn /kg za 9 000 kn prodam .
Veoma sam zainteresiran za traktor u takvom stanju u kakvom jeste.
Kada i gdje bi se traktor mogao doć pogledat te na koji telefon ti se obratit oko daljnjeg dogovora?
Traktor ne kupujem ja već moj bratić a takav traktor nam je potreban iz više razloga stoga molim te napiši u PP kontakt kako bi se mogli dogovorit oko svega ostalog. Hvala!:drink:
 

Prilozi

  • PA010183.jpg
    PA010183.jpg
    59.2 KB · Pregleda: 445
  • PA010186.jpg
    PA010186.jpg
    68.2 KB · Pregleda: 1,057
  • PA010191.jpg
    PA010191.jpg
    51.4 KB · Pregleda: 337
  • PA010199.jpg
    PA010199.jpg
    54.6 KB · Pregleda: 562
Posljednje uređivanje od moderatora:

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Evo da kažem kupio sam u Mađi dihtung glave te sam dobio uz njega rinkove od teflona kojih nije bilo inače gore kad sam skidao glavu.
Usput sam pitao za cijenu polugeneralke koja je 250€ za 52 što nije opće tako skupo međutim ja nemam vremena šarafit po njemu još 2-3 dana a i nemam trenutno para kad dolazi sezona branja kukuruza pa će trebat platit kombajn a i sjetvu.
Sve u svemu vidjet će mo kako će radit kad se nanovo sastavi:(wasntme):
 

Najnoviji postovi

Na vrh