• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
imamo problem. susjed je kupio prije 10-ak godina mtz 82, ali izgleda da su se kod bivšeg vlasnika (bez smijeha molim) zalegli vrapci u rezervoaru. do sada bi jednom godišnje skinio čep i ventil, propustio gorivo par puta kroz njega na naglo, izbacio par pera i vozi dalje. ove godine je to postalo učestalije. to je, naravno, onaj dvostruki rezervoar, ispod kabine. e sad, postoji li način da se to odradi bez skidanja kabine? traktor je skoro svaki dan u šumi ili transportu, pa nema baš puno vremena za raskopavanje. ali ako se mora...
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Koliko sam vidio da se desni rezervoar može skinut bez dizanja kabine a lijevi ne e sad neka netko upućeniji kaže dali je izvedivo ili ne bez skidanja kabine.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
da li je netko iz okolice vinkovaca ili županje voljan sutra popodne otići pogledat jedan rus 82 s obzirom da se ja a ma baš niš ne kužim u te traktore. Iz istre sam pa ako se gazda konsolidira sam sa sobom vezano za taj traktor krenuo bi ujutro da sam popodne tamo. kaže sve sto posto ispravno možeš na tehnički, pitam ga prvu stvar kako radi kardan da li preko mjenjača bla bla.... e kaže ne radi kardan. i ništa sutra da će doć nekakav majstor to pogledat zašto kardan kad ga se ukopča ne vrti pa će mi javit.ako je neki sitniji kvar išao bi vidit ako ne ništa pa molim za pomoć nekoga ko se kuži u te traktore da ide samnom. plaćam ručak i pivo javite mi se u inbox i dajte broj telefona da vas nazovem ako se itko udobrovolji da mi pomogne. hvala unaprijed
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Došao bi ja do županje nije mi daleko ali sam sutra planirao na neki dalji put po neke dijelove za kombajn , tvoja ponuda je izazovna ali obećao sam članu @ćira92 da dođem u goste

Kardan , neće nikako da radi ili nema snage da okreće priključak , različite dvije stvari

Ako ne radi nikako onda može biti svašta , ako ne radi i hidraulika sa (ne)radom kardana onda sitnica , umetak u korpi kvačila
A ako nema snage onda je gurtna loša ili nenaštelovana , jako mali trošak a na to možeš ''skidati cijenu''

Znači ako hidraulika radi sve vrijeme i poluge imaju snage a kardan ne radi nikako onda nebih znao naslijepo šta bi moglo biti

Provjeri radi li ''preko točkova'' kardan , znači ona ručica ispod nogu gurni je naprijed i kreći se sa traktorom pa pogledaj radi li kardan


Može biti milion kombinacija , rus je to
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
nema veze idem pogledat svejedno ako se netko javi usput super bit će mi drago ja krećem sada i gore sam oko 3 popodne. ako se netko sjeti u međuvremenu nazoviteme na 0921269389. traktor je sa njuškala vezeno za upit za slike
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Evo i mog Belarusa malo u akciji..

100614101849.jpg
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Mora malo i da se radi... Sutra ide najverovatnije u brazdu...

082214193439.jpg


Evo jos koja slika i necu vise za sad.. :icon_mrgreen:

082214193405.jpg


081314200513.jpg



Nema slika dok ne zabrazdimo za neki dan a mozda i sutra vec.. :icon_cool:

E Savo obecao sam ti ovaj klip!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[YT]www.youtube.com/watch?v=r-DtvFgcCvM[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Neznam baš da je iz ove 6tice turbine mogao izvući ekstra 40 konja , malo mi to previše famozno zvuči računajući i interkuler
Mislim da pretjeruju
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
A ako je dobio jos malo na obrtajima i pumpi???

Taj draktor definitivno ima 100+ks e sad mozda nema bas 120ks.. Ali je sigurno jaci od Belarusa 1025 koji ima 105ks bez interkulera i sa manjom turbinom...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Pa možda jeste ali nekako od nominalnog da se dobije +50% po meni je nekako previše , trebale bi ozbiljne ''igrarije'' sa motorom da se urade
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Neznam mozda nema toliko ali preko 100ks ima sigurno...

Mada mogli su jos malo da ga nabudze..
 

anes

Novi član
Tu od
31 Lis 2014
Poruka
1
pitanje za sve vlasnike rusa 892... Da li zna neko da mi kaze u cemu je problem sa instrument tablom, prestala je pokazivati i kolicinu goriva i pritisak ulja i vazduh znaci nista ne pokazuje osim osvetljenja...ja gledao osigurace svi ispravni ...pa mi nije jasno tako da ako neko zna u cemu je problem ili je imao slicne probleme bio bih zahvalan da mi kaze kako da resim problem....unapred hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ja sam danas moga ''derao'' sa roto drljačom , ma ide i pjeva cijelo ljeto se naodmarao
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Mora da se radi... Sad zapinjemo iz sve snage treba zavrsiti posao polako!!!! A kako mi se cini oranje necemo da zavrsimo pre snega!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh