• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Šta od dijelova ulazi u tu polugeneralku

Danas sam vozio neki stajnjak sa mojim rusom , onaj prednji kardan da je trebao pući danas je morao popustiti jer sam baš silio predjnu vuču
Samo mi je jedna mandžetna pukla jer sam stavio one koje su se zatekle na zglobu a bile su prilično ispucale
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
U polu generalku ulaze novi klipovi,karike,ležajevi klipnjača na radilici nove stubline Tj. sve osim obrade motora iznutra međutim mehaničar mi je rekao da to nije pametno jer kad se sve to radi da se ne obradi sama radilica je bez veze jer postoji mogućnost loma radilice koja je svakako svome redovnom luftu a pitanje kako bi sjeli ležajevi klipnjača na nju bez obrade.
Sve u svemu traktor je sastavljen uz čitav dan čišćenja bloka i glave jer prijašnji gazda ništa nije uradio kako treba. Sada se je uklonilo puhanje kompresije u karter te će mo vidjeti od sutra kako će se ponašat u radu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A jeste li barem glavu pobrusili ako ništ drugo, pitanje dali ga prijašnji gazda nije pregrijal pa je i glava dobila?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
[Čini mi se da su tri-četiri kupca prije tebe a gazda diže cijenu po 2000 kn na godinu. Taman da do 2021 dođe do realne cijene traktora i odluči se na prodaju :icon_rofl:
Kolega Motohod ako želiš provjeriti donesi 9 000 kn i osobnu radi prepisa i prodano . Zamjena koju si predložil mi ne odgovara mogu malo spustiti cijenu ali ne puno. Ako se ne dogovorimo platim ti gorivo za dolazak može i unapred .pozzzzz.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
A jeste li barem glavu pobrusili ako ništ drugo, pitanje dali ga prijašnji gazda nije pregrijal pa je i glava dobila?

Glava je bila brušena kod prijašnjeg gazde tako da je ko nova a ja ga nisam nigdje pregrijao da bi se deformirala.A on je vjerovatno traktor prije pregrijao pa je skidao glavu jer mu je kiler pustio vodu te nije imao za drugi pa mi ga je prodo sa kilerom od malog fergaća i tako uglavnom katastrofa.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
A da nije blok kriv , ili neka od stublina da je propala ?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
I to šta Savoris veli je velika mogučnost, i ja sam prijašnjem vjeroval na reč pa sam se već dosta tisučica napušil u 3g kak je kod mene i još nije na 100%! Najbolje ti je sve pošteno prekontrolirati sad dok je širom.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Kolega Motohod ako želiš provjeriti donesi 9 000 kn i osobnu radi prepisa i prodano . Zamjena koju si predložil mi ne odgovara mogu malo spustiti cijenu ali ne puno. Ako se ne dogovorimo platim ti gorivo za dolazak može i unapred .pozzzzz.

Daaaj.....:(rofl): sakrij tu cijenu jer ga bude netko uzel prije mene. Npr - kiki1903.
Osim toga, ljudi me budu zafrkavali ak čuju da sam kupil tak jeftin traktor. Zato molim jedan oglas... s cijenom od bar 30 000 kn.
Ono.... ko u Gudovcu na sajmu: nitko ništ ne prodaje i onda se v subotu objesi na svaki drugi traktor PRODANO natpis. :cool2:
Ili još bolje: prodano opg " ime prezime"

Poslal sam ti pp. :(wasntme): :eek::
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kolega Motohod ako želiš provjeriti donesi 9 000 kn i osobnu radi prepisa i prodano . Zamjena koju si predložil mi ne odgovara mogu malo spustiti cijenu ali ne puno. Ako se ne dogovorimo platim ti gorivo za dolazak može i unapred .pozzzzz.


kada završim sa berbom kukuruza, ja sam gore, sada nemogu stići nikako......samo trebam naći jeftin prijevoz, jer do tebe imam oko 300km u jednom smjeru......:icon_thumright:

već mi dođe da ti uplatim kaparu.....:icon_madu:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ha ha......:drink:

nećeš ti kupiti tog rusa......:icon_pai:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
,,,rus je već u dvorištu. Pitaj Željka na pp. :(rofl):

MTZ_52_kisfulkes__3474760630.jpg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ma što će tebi rus kad neznaš razliku između 52 i 82.......ha ha :icon_butt:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ah... toga je prvog Google izbacio za pretragu MTZ. :(giggle):

No dobro... kupi ga ti, ja ionako nemam motor za njega. Nemam više S46 viška...

Izbaciti ruski motor i spakovati tu gore IMR S46, S44.... ili možda čak neki Iveco/Fiat.
Ima pun oglasnik motora 80 do 100 ks iz Zastavinih kamiona a za sitnu lovu... nadživjeli su šasiju.

Zastava-Motor-100ks-Motor-I-Delovi-Motora_19752900222020104589_slika_1392685275.jpg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jesi gledao na kojim obrtajima imaju snagu od 80 ili 100ks

ima i bolja opcija, da se ubaci mercedes motor om352......sa oko 100-110ks bez turba......
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Mercedes je skup u startu. Truli Zastavin kamiončić kupiš za 1000 eura s dobrim 80 ks motorom. Slučajno znam za jednu bijelu... :wink: s jako malo kilometri.
Okretaji nisu problem - delal sam u servisu Bosch pumpi :icon_weed:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nemislim na okretaje, nego na snagu.......ako ima 100ks na 2800 obrtaja, onda na 2000 ili 2200 okretaja nema više od 80ks.......a ako izvadiš original motor sa 80ks i staviš drugi od 80ks, neznam što si dobio.......

mercedes je skup, al mislim da i vrijedi, ako duže misliš ostaviti taj traktor.......

meni osobno originalu ništa nefali, ima 4700cc ako se dobro sječam i 80ks pri 2200 okretaja, direktno ubrizgavanje, linijska bosch pumpa.......

jedino na tim rusima glava prva popusti......i ove loše serije radilica
 

Najnoviji postovi

Na vrh