• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
JA dvo osovinku kacim na obicnu donju poteznicu i tako je vucem bez problema sa svim traktorima.... Nevidim problema kad se tako vuce...
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Po ravnom nema problema... Vucem sa Vladimirca u Dvoosovinci 6t tereta bez problema zakacenu na donju kuku... I tako godinama...

A da ne pricam sa 820 on 6-8t tereta ne oseti.. Veci teret ne kacim,nemam prikolicu vecu...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
izgleda kao 820

Zanima me dali se takvo nešto da složiti i na staru 52-82 liniju. Pošto već duže vreme gledam 52-jke ako bi ursus dobio krila jedan brežnjev bi opal pa bi si složil nešt takvoga jer ona kuka na poteznicama mi nekak ne miriše baš mada ljudi tvrde drugaćije.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Moze i na 52-jku i na 82-jku.. Tu je sve isto pozadi...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Evo moj belarus dobio malo dodatne opreme

Kolega koji je to model rusa u pitanju?

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
820 ali mislim da je na svima isto.
Na gornjim rupama nije preniska. Čak ako i je , iznad nje postavim njegovu original gornju.mogu je bez problema stavit jer ova "donja" ničemu ne smeta.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pitam zato jer ne vidim na starijima da bi netko imao takve poteznice, svi nose one na polugama.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Svaka ona ima neku prednost a bogami i manu. Mislim na ono skini-stavi , ovisno o priključku koji je iza. Kod ove toga nema A mogu se kopčati sve vrste prikolica
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Takve poteznice se meni sviđaju jer ne smetaju za normalan rad, dok trebaš ju staviš, dok smeta skineš i teraj a uvjek je pri ruci u kabini.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
to ti je čas posla za napraviti na bio kojem od navedenih modela,samo izmjeriš rupe i njihov raspored i to ucrtaš na pločevinu i dalje je sve jednostavno.Ako ne znaš sam onda odeš kod nekog boljeg bravara i to ti napravi za pola dana uz mali trošak,ja sam radio rođaku za LTZ 55A i bilo je gotovo za 3 sata uz trošak od 400 kuna materijala
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma za železo je najmanji problem i to me ništ ne košta samo me zanimalo dali i na starije modele moći metnuti gore a odgovor je potvrdan i to mi se sviđa. Pogledaj kakvu sam si napravil za ursus iz pločevine 20mm zabadava, blaženi posel u bravariju. :rolleyes:


Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1417031138385.jpg
    uploadfromtaptalk1417031138385.jpg
    75.2 KB · Pregleda: 372

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
super je,samo gdje ti je kardansko vratilo?Pošto si ovo napravio onda ćeš bez problema napraviti i na rusu samo prati rupe za šarafe,i pazi da ti bude povezano na što je više rupa moguće kao na slici što je kolega postavio,da slučajno nešto ne odlomiš kod cukanja
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Između gornje i donje kuke, gornja je na slici na najnižem položajz, da se za dve rupe više dignuti, uzmem bolcnu od donje van i nataknem kardan gore. Za špricu i rastepać umjetnog mi nije smetala a videću ovih dana za malćer dali smeta ili ne.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Evo malo smo nedavno ugradili još par H3 lampi i stvarno mogu reć da je odlično radit po noći. Napravi mi dan ispred mene istina da su lampe skupe ali su isplative.
Ima dosta i kopija pa se često u njima vidi voda i lampe ne rade kako treba.
 

Prilozi

  • PB240226.jpg
    PB240226.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 208

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Nije li to malo previše svjetla ?
Ja na rusu imam naprijed normalne farove + 6 sijalica od 50W i od njih 6 pretežno koristim samo dvije kada mi treba dodatna rasvjeta za rad u njivi ili slično , sve više je previše
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo malo smo nedavno ugradili još par H3 lampi i stvarno mogu reć da je odlično radit po noći. Napravi mi dan ispred mene istina da su lampe skupe ali su isplative.
Ima dosta i kopija pa se često u njima vidi voda i lampe ne rade kako treba.
Zašto nisi uzeo LED ?
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Zašto nisi uzeo LED ?

Led nisam uzeo zbog toga što je jedna lampa preko 300kn sa pdv-om
A uz to troše samo 4w manje struje što mi u konačnici nije neka ušteda na račun alternatora.
@savo mislim da nije previše jer se vodim matematikom znači da popalim svih 8 radnih lampi to ispadne da alternator troši za svijetlo 20 Ah a ostatak do 55 mu je dovoljno da puni akumulator.
Međutim akumulator je već pun kad ja upalim lampe pa onda samo troši struju na rasvjetu :eek::
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kiki 8 x55 je 440 w na 12 v je oko 37 A plus otpori no ne koristiš svih 8 ako bi stavil 8 sijalica na sic to bi i peklo za guzu :icon_weed:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Led nisam uzeo zbog toga što je jedna lampa preko 300kn sa pdv-om
A uz to troše samo 4w manje struje što mi u konačnici nije neka ušteda na račun alternatora.
:eek::
imaš neki link, to mi je nevjerojatno ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh