• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Kiki 8 x55 je 440 w na 12 v je oko 37 A plus otpori no ne koristiš svih 8 ako bi stavil 8 sijalica na sic to bi i peklo za guzu :icon_weed:

Joj da bravo bravo ja ono izračuno samo za 4 lampe preračunao sam se :fiery:
ali ok ne koristim često svih osam lampa bravo bravo svaka čast previdio sam se itekako
Hvala još jednom što si pokrenuo tezu ovoga i mislio svojom glavom :(mm):
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
imaš neki link, to mi je nevjerojatno ?

http://www.njuskalo.hr/gospodarska-dijelovi/lampa-radna-kvadratna-led-oglas-7257465

http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/led-radna-svjetla-oglas-12954749
Evo primjera i to je VPC znači na to ide sve još pdv
Ali sam se opet negdje zezno u izračunu pa sad mi ovdje kažu da je potrošnja po žarulji 15w a ja sam negdje u specifikaciji pročitao da ima 9x5w diode u lampi.:icon_scratch:Ovdje ispadne da čitavo svjetlo troši 15w što je itekako pozitivno ali zato su i cijene u odnosu na standard duplo skuplje jer su moje lampe od JCB-a orginal nove novcate.
Svakako ako dođem do boljih sredstava stavit ću led pa da vidimo koliko će bolje svijetlit sa manjim utroškom energije.
Naravno mislim promjenit samo žarulje a lampe neka ostanu jer je cjena za jednu žarulju 60-80kn zavisi o proizvođaču te broju dioda.
Međutim javlja se to da led svjetla imaju puno manju snagu osvjetljavanja mjereno u lumenima što mi opet ne odgovara tako da će mo napravit samo probu sa parom lampi pa će mo vidjet kako svjetli.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Baš sam se pital tko bu to prvi napisal.
NH, svaka čast, u pravu si. LED još uvijek nije ono pravo.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Baš sam se pital tko bu to prvi napisal.
NH, svaka čast, u pravu si. LED još uvijek nije ono pravo.

Upravo to što kaže kolege NH i ZJ a i ja u prethodnom postu napisao da je snaga osvjetljavanja znatno slabija ali kako bi se reklo bitna je i sama izvedba poadinske leće koja formira svjetlost prema van jer LED svjetlo osvjetljava jedino dobro ako je usmjereno a ako se širi previše ne vidiš ni ti ništa a kad ide netko prema tebi osljepi od tog svjetla.
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Savo mislio sam kupiti onog mtz-a 920 što je zakuhao ali sam danas bezveze izvukao mjerač ulja dok je traktor radio i ulje je počelo pljuckati van,što bi to moglo značiti?Jel da kupujem ili ne?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Svaki će rus da izbaci ulje na mjerač kada ga izvadiš u toku rada traktora , mjerač je prenisko da bi to mogao
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Savo moj dok je radio ni je bacao ulje na mjerać mogel si maknuti mjerač i u leru se ni je ništa događalo čak ni na iberlauf nad poklopcom ventila ni je bacal ulje čak ni slinil .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
http://www.njuskalo.hr/gospodarska-dijelovi/lampa-radna-kvadratna-led-oglas-7257465

http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/led-radna-svjetla-oglas-12954749
Evo primjera i to je VPC znači na to ide sve još pdv
Ali sam se opet negdje zezno u izračunu pa sad mi ovdje kažu da je potrošnja po žarulji 15w a ja sam negdje u specifikaciji pročitao da ima 9x5w diode u lampi.:icon_scratch:Ovdje ispadne da čitavo svjetlo troši 15w što je itekako pozitivno ali zato su i cijene u odnosu na standard duplo skuplje jer su moje lampe od JCB-a orginal nove novcate.
Svakako ako dođem do boljih sredstava stavit ću led pa da vidimo koliko će bolje svijetlit sa manjim utroškom energije.
Naravno mislim promjenit samo žarulje a lampe neka ostanu jer je cjena za jednu žarulju 60-80kn zavisi o proizvođaču te broju dioda.
Međutim javlja se to da led svjetla imaju puno manju snagu osvjetljavanja mjereno u lumenima što mi opet ne odgovara tako da će mo napravit samo probu sa parom lampi pa će mo vidjet kako svjetli.
ja si bum priuštil ove
http://images.jebolist.com/AT03-17-0043/001.jpg
12 dolara
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Zadnji vjerovatno , mora skinuti cijelu trubu , pa onda skinuti i glavčinu što drži felgu , onda skinuti poklopčić sa semeringom i skinuti seger (mislim da je seger teško na katalogu vidim) pa tek onda izvući poluosovinu prema unutra
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Jeste zadnji. Problem je sto je glavcina zavarena za poluosovinu. A jel se skida nesta odozgo poklopac menjaca zbog unutrasnjeg lagera, tu mi je neki covek rekao da ispadnw veliki zupcanik
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Mora da skine i plocu ispod klipa hidraulike...
Hm da , nije problem zupčanik koliko je problem blokada diferencijala

@predrag , to ti je cijela ona ploča ispod klipa hidraulike , znači cijeli poklopac iznad diferencijala , nije ga teško skinuti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Nemora kabina da se skida , lakše je samo skinuti rezervoar i onda ima pristup 100%
 

Najnoviji postovi

Na vrh