• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Meni kad treba ja ih narucim a i imam kod kuce kojekakvi strojeva i drloga pa uvjek nadjem sta mi treba!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,479
Dal su jaci tvrdoce 8.8 ili imbus?
Imbus je uvjek bil u kvaliteti vijak, od kad su kinezi došli nemogu potvrditi dal je to još uvjek tak.
Odi nekam na otpad i skini s neke stare hrđe, kvalitetniji su garant od novih.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
A gle najbolje ti ga je rastavit i pregledat sta je jer moze biti vise uzroka(klip,klipnjaca,lezajevi.....)
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
A to sto mi rucica za ukljucivanje lako i sama izbacuje, i ubacuje bez nekog zatezanja kao u prazno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Otišla ti ona kuglica ili oprugica koja 'zagriza' u osovinu koja nosi viljušku , nije teško srediti samo treba malo volje , nemam sada ni slika ni taj detalj u katalogu da ti pokažem

Znači negdje sa strane mora da bude jedan čep ako se dobro sjećam i ispod njega mora da bude opruga pa kuglica , znači taj čep treba da je u pravcu osovine na kojoj je ručkica za uključivanje kompresora
Nemoj me držati 100% za riječ sutra ću provjeriti tačno kako izgleda jer je moj kompresor skinut

Dimenzija 12 debljina duzina 30 milimetara

Mislim da je dužina 35mm , a ona dva srednja 40mm


Evo ja raskomadao moga rusa , problem je onaj igličasti ležaj a ne ona dva 6015 , znači taj igličasti radi kada je u sporohodnim , vanjska mjera 60 a unutrašnja 50 , širinu ne izmjerih

Morao sam cijeli mjenjač da izbacim van , nije toliko strašno kao što sam mislio
Šta zna dijete šta je ruski mjenjač , uzme pa se igra :icon_rofl:
 

Prilozi

  • mjenjac4.jpg
    mjenjac4.jpg
    42.4 KB · Pregleda: 208
  • mjenjac3.jpg
    mjenjac3.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 184
  • mjenjac2.jpg
    mjenjac2.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 184
  • mjenjac1.jpg
    mjenjac1.jpg
    48.6 KB · Pregleda: 191
Posljednje uređivanje:

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Vazi savo svaka cast svima vama na forumu puno toga ste mi pomogli oko popravke traktora.

I bre savo ti ga rastavi za tren ko da ima samo 2 srafa
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Pa veoma je jednsotavno , mora da se skine samo limarija ispod nogu i poklopci mjenjača , onda one sitnice okolo , pa morao da skinem prednji dio kabine
Uglavnom uz svo mozganje trebalo mi je par sati da izvadim mjenjač u ruke
Sutra imam da analiziram stanje mjenjača i izmijenjam sve što daje sumnju pa se nadam i sklapanju nakon nabavke dijelova , sve zavisi dali ću imati ovaj ležaj u brzoj nabavci ili ću morati da čekam na njega

A druga ideja koja me kopka je da mu sada dogradim ono zec-kornjača , vidjeću sutra sa jednim kolegom dali mogu da ugovorim zamjenu mog mjenjača za njegov od 82ke ako bude imao pa da mu doplatim razliku jer on stalno raskopava ruse u dijelove
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
@Savo istina je da je mjenjač od 82 puno učinkovitiji ali u ovom mjenjaču barem znaš što imaš i u kojem je stanju a tamo kupiš mjenjač doplatiš pa hajde još da ga čitavog renoviraš.
Ja sad svoju mjenjačku kutiju ne bih dao ni za 2000€ jer znam da je u njoj promjenjeno sve što je bilo i malo oštećeno a ležajevi su svi novi do jednog.
Pošto si Ti vrhunski majstor ti to možeš vrlo dobro vidjet šta valja šta ne i tako se postavit prilikom kupovine.:(y):
Puno uspjeha u sastavljanju :icon_thumright:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Opet sex , ležaj nemožem da nabavim odmah , tek sutra u veče mogu da ga dobijem , mater i nestandardnu mjeru
Jedan jedini vanstandardni ležaj u cijelom mjenjaču i baš on da ode , mjere 50X60X40

U prodaji je i bronzana čaura tako da ću vjerovatno nju da stavim pošto su svi ležajevi koji danas mogu da se nabave sumnjivog kvaliteta i trajnosti

Što se tiče zamjene mjenjača , pa i ako ga budem uzimao vidi se to sve lako šta valja a šta ne
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Traktror mi dimi kada mu dodam gas dok postigne broj obrtaja i kao da ne prima gas do kraja. Danas sam skidao dizne, sve su u redu a na jednoj je pritisak opao na 90 bari. Kada sam reglirao dizne traktor opet dimi. Sta mi moglo biti u pitanju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Boja dima je pretpostavljam crna dok podiže broj obrtaja a kada postigne obrtaje nema dima ?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Savo pa potraži skf ili slične marke, jest da su skuplji ali je kvalitet neupitan.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Opet sex , ležaj nemožem da nabavim odmah , tek sutra u veče mogu da ga dobijem , mater i nestandardnu mjeru
Jedan jedini vanstandardni ležaj u cijelom mjenjaču i baš on da ode , mjere 50X60X40

U prodaji je i bronzana čaura tako da ću vjerovatno nju da stavim pošto su svi ležajevi koji danas mogu da se nabave sumnjivog kvaliteta i trajnosti

Što se tiče zamjene mjenjača , pa i ako ga budem uzimao vidi se to sve lako šta valja a šta ne

Hm cahura sta rec moze trpit najveca opterecenja!!!
E sad koliko je to dob ro nsznam jer je cahura ravne povrsine i ona se trosi na jednom djelu.Iglicasti lezaj je lezaj i iglice se konstantno vrte u krug.
Ako se odlucis za cahuru ako nije napravit zljeb onda ga daj napravit tako da si cahura moze uzimat ulje!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh