• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ima Njemačkih traktora koji se 70 godina vrte a imaju čahure u getribi .
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Cahure trebaju bit od grafitne bronce a stavljaju se tamo gdje nije velika brzina vrtnje i gdje su uronjene u ulje!!!
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Savo koje simptome je pokazivao menjac kad je otisao taj lezaj??? To jest sta si oseao u voznji???

Posto taj menjac moze i bez lezaja a kamoli sa losim....
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Onda ti bolje znas.
Ja bio na specijalizacij za MAN 2006g.za fulerove mjenjace i na gonjenoj osovini je grafitna bronca u ono vrjeme je to bilo tako!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nekažem da bolje znam možda istu zovemo različito kod mene je grafitna za čahure anlasera i sl .
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kad sam bio kod svaba oni su nam objasnjavali da je grafitna za takve stvari jer na sebe veze tanak sloj ulja i da se time i hladi.
Znaci nesto slicno kao i kod lezaja na radilici!!!
Inace to je bio problem na fuleru!!!
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Ljudi sta bi sa majim crnim dimom uz auspuha, kako da ga se resim, jako mi ide na zivce
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Tu nemozes bas puno toga promjenit ako dimi crno i dimit ce!!!
Mozes napravit generalku i to ce se smanjit ali prije toga treba provjerit PVP odnosno doziranje goriva.
Znaci sto je motor losij i ima manju kompresiju to ce vise dimit crno!!!
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
I ja mislim da je bos pumpa u pitanju, jer motor relativno dobro vuce.

Jel ima njegova bos pumpa neki filter nafte ili tako nesta?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Savo pa potraži skf ili slične marke, jest da su skuplji ali je kvalitet neupitan.
Piksna će ići

Cahure trebaju bit od grafitne bronce a stavljaju se tamo gdje nije velika brzina vrtnje i gdje su uronjene u ulje!!!
Neznam kakva će da dođe ali naručio sam je kao rezervni dio , ona se i ne okreće brzo , okreće se samo za razliku brzine između sporohodnih i brzohodnih i to samo kada je prebačen u sporohodne , dok je u brzim stoji
Neki modeli imaju piksnu a neki ležaj
iksna je kompletna u ulju jer je ovaj snop na dnu mjenjača

Savo koje simptome je pokazivao menjac kad je otisao taj lezaj??? To jest sta si oseao u voznji???
Posto taj menjac moze i bez lezaja a kamoli sa losim....

U trećoj je neobično zujao , ništa puno strašno ali osjetilo se , u ostalim brzinama ništa

Ljudi sta bi sa majim crnim dimom uz auspuha, kako da ga se resim, jako mi ide na zivce
Sa zadnje strane pumpe imaju dva regulaciona vijka koji su M6 osigurani maticom na ključ 10 , onaj koji nema na kraju glavu (mislim da je donji) , njemu utpusti kontra maticu i odvrni ga za pola kruga pa probaj , i sve tako ovrći po malo i probaj
Za svaki slučaj pamti koliko si ga popustio da bi u svakom momentu mogao da ga vratiš u početno stanje
Pumpa ti je predozirana , ništa strašno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Evo danas sam nabavio sve porebne dijelove za sastavljanje , znači nabavio sam piksnu ali sam to morao odnijeti na obradu brušenjem jer je na osovini ostao hrapavi trag nakon mljevenja ležaja , piksna je ''sirova'' unutrašnja mjera tako da to nije problem što je malo soovina oštećena i što se mora obrusiti

Takođe sam nabavio sve dijelove koji su mi potrebni za dograđivanje reduktora zec-kornjača tako da ću sada imati mjenjač 18/4 što je duplo bolje nego 9/2 :icon_thumright:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Dalo bi se o tome raspravljati ..........................
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A zašto su onda nacrtane navedene životinje? Nego baš da pitam za taj mjenjač jel se polove brzine sa duplim kvačilom ko i kod normalnog mjenjanja ili se samo šamara ručka?

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Kod ovoge je čista mehanika , znači princip još jednog predreduktora prije mjenjača , mora kvačilo obavezno jer je sistem isti kao da šaltaš sporohodne-brzohodne
 

Najnoviji postovi

Na vrh