• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Onda znaš šta ti je činiti , brusilica i polako , ko ti je kriv što si ih povario
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Hvala svima na odgovorima, da nije ovog foruma uopste ni ne bi kupio mtz, a i neznam kako bi ga popravljao. Sto se tice glavcina tako sam ga kupio, nisam ih ja vario.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
E onda si malo bolje trebao gledati šta kupuješ , takvi detalji odaju odnos prethodnog vlasnika prema traktoru
I kod mene jedna glavčina ima malo lufta nemožem da je dotegnem pa moram da nađem druge vijke jer su stari okrzani na šestkantu
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Sada jedno mozda glupo pitanje. Koliko je to lupanje opasno, i da li mogu odraditi jos par dana u sumi, pa nakon toga menjati lagere
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
A kako misliš da mi to znamo ovako sa daljine ? Ako ti podere sjedišta ležajeva ili nakonusi zube na zupčanicima ili napravi neku težu havariju tipa lomljenja kućišta šta bi ti nama rekao ?
Mijenjaj taj ležaj i ne glupiraj se
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Uslikao sam svjetla u noćnom režimu rada i kažem da je odlično.
A ovaj drugi je isto traktor iz moje familije samo mu ja nisam vlasnik što se i vidi :(angel):
 

Prilozi

  • PC050233.jpg
    PC050233.jpg
    54.7 KB · Pregleda: 164
  • PC050236.jpg
    PC050236.jpg
    25.7 KB · Pregleda: 171
  • PC050237.jpg
    PC050237.jpg
    25.5 KB · Pregleda: 165
  • PC050246.jpg
    PC050246.jpg
    51 KB · Pregleda: 163

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Osvetljenje ko na bini. I ja bi stavio jos neki far sem fabrickih, ali me zao polomice ih grane po sumi
Mi
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Pa da to si u pravu, osim toga posto nemam tegove pravicu i neki ram za nosenje metrica koji ce biti na izvlacenje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Uh nesreće , čačkao malo oko sitnica i skinem poklopce sa strane mjenjača te zaključim da mi je otišao jedan ili oba ova ležaja na poziciji 17
http://www.autosoft.ru/online/acat/data/mtz/80/046.gif

A primijetio sam intenzivnije zujanje mjenjača pogotovo u 3ćoj brzini majku mu ali sam sumnjao na nešto drugo
E sada slijedi ''igranka'' , valja mu rasturiti čitavu guzicu
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Ja sam danas menjao jednu jracu poluosovinu sto dolazi od mosta do tocka, bili razlabljeni srafovi pa pokidala zubce z zglobu

Sta bi moglo biti sa kompresorom, kad je pritisak izmedju 4 i 6 bara pocne jako lupati, a i rucica za ukljucivanje se ponekad sama iskljuci, i prilikom ukljucivanja ide veoma lako, neznam dal tako treba?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Te šrafove moraš dobro da zavrneš i moraju biti kvalitetni , ako nemaš original potraži negdje kakve polovne što se zavrću na imbus ključ , oni mogu da se nađu u kvalitetu
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Uslikao sam svjetla u noćnom režimu rada i kažem da je odlično.
A ovaj drugi je isto traktor iz moje familije samo mu ja nisam vlasnik što se i vidi :(angel):

E ova zadnja slika dokazuje pravo olicenje rusa proso "sito i reseto" i jos ide i ko za inat nece stat.
U mom kraju ih ima nkoliko takvi ruseva sto 52 sto 82 i vecina ih tako izgleda pa i gore ljudi ih pokupovali iz kombinata i sluze se sa njima a koliko znam nitko se nezali nesto na njih rade i nestaju.
Bit ce red skupit nesto love pa kupit makar 52-ojku ak vec nebude za 82-ojku.
Nedavno mi pobjego jedan za 8000kn.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Pa i inbusi imaju različite tvrdoće , piše na njima obično na rubu
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Uh nesreće , čačkao malo oko sitnica i skinem poklopce sa strane mjenjača te zaključim da mi je otišao jedan ili oba ova ležaja na poziciji 17
http://www.autosoft.ru/online/acat/data/mtz/80/046.gif

A primijetio sam intenzivnije zujanje mjenjača pogotovo u 3ćoj brzini majku mu ali sam sumnjao na nešto drugo
E sada slijedi ''igranka'' , valja mu rasturiti čitavu guzicu

:icon_sad: :icon_eyes:
Jao savo sranja, ima da se našarafaš, bemti ležaje kad ih rade od repe.

p.s.
ja ufazio motor, radi mali, šapće ko curica
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Taj traktor je kod mene nekih 12 godina , prije mene je imao vlasnika koji nikada ništa nije održavao pa ne vjerujem da je i on ikada otvarao mjenjač tako da se nebih složio da su od repe , pitaj Boga od kada je taj ležaj u njemu , može lako biti i da je fabrički

Od kako je kod mene što se tiče diferencijala i mjenjača ja sam samo zamijenio jedan ležaj odmah iza spojničke i ništa više , a naradio se ohoho
Nije meni njega žao ni teško i otvoriti izmijenjati sve ležajeve ako bude potrebe za time jer on mi je najveći sluga koji nikada nije iznevjerio niti ostavio na cjedilu
 

Najnoviji postovi

Na vrh