• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
pitanje ko zna (razvodnik paljenja)
koliko puta treba da se okrene radilica da bi se biljeske poklopile mtz82
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
kad se paljenje u razvodniku postavi na oznake koliko puta treba radilica da se okrene da bi se ponovo oznake poklopile

zupcanici u razvodniku
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Pošto se radi o različitom broju zuba i zupčanicima koji služe kao prenosnici moguće je da se nikada više ne poklope
Tebi je bitno da ''startno'' uzubljenje bude kako treba
 

UNIRUS

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
35
Postovanje ....

Jedno pitanje ...na 52 ci ...koliki je dozvoljen luft na izlazu prednje vuce / kardana ...znaci kardan mi ima malo lufta na izlazu ispod kabine ..i jeli problem zamjeniti te lezajeve i ako netko zna koje dimenzije lezaja ..

hvala svima ..

samo da pojasnim .....kardan na izlazu za prednju vucu ..

Hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Vrlo moguće da ti je samo otpuštena matica koja drži onaj dio na koji se zavrće kardan
A ni ležajevi nisu problem za zamijeniti , malo je frka uklopiti one valjčiće nazad što se uključuje prednja vuča automatski ali i to se može , ima sistem i za to
 

UNIRUS

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
35
Hvala Savo ...a znasli dimenzije slucajno ...i kojeg proizvodjaca preporucujes ...za lezajeve ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
6306 , 6305 dva glavna
6015 dva komada oko valjčića
Mislim da su ti ako nisam pogriješio

Proizvođač ? Ne usuđujem se ništa preporučiti u današnje vrijeme kopija i lošeg kvaliteta
 

UNIRUS

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
35
Hvala Drugar ...
Vidjet cu sto imam u ponudi pa se javim za savjet ...

Svako dobro zelim ..
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
pitanje u vezi rusa 52,šta je moglo zaštekat,anlaser inače nekako teško vrti,akumulator 110 ah,bio na ispitivanju,sve ok,e sad uz to teško paljenje,kad upali,treba mu vremena da počne radit normalno tj ko da ispočetka radi na tri klipa,pa kroz minutu se zalaufa, E SAD upalim ga ostavim da radi jedno 15 minuta ,ugasim ga ,idem ponovo palit kad palim na bravu samo klik i ništa ,na direkt isto tako,skinuo anlaser,zamajac se ne može ni mrdnit sa montiračem, što se tu moglo s...ebat,znači upalio,ugasio i onda ništa
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
nije ništa samo klik,kad sam probo direkt,onda je samo zazujo automat nije ga uopće uzubio,a kad se ohladio samo klik
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Imaš li predstavu o pritisku ulja u motoru u tom zadnjem radu i prije njega na toplo-hladno
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
hladan na 7 bara ,topal 1 bar,stim da ulje na 100 sati ne potroši ništa,a kad sam ga kupovo 200 sati poslje generalke,jedino na tom hladnom startu ko da se radilica strese
 
Na vrh