• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Po mome skromnom mišljenju sovjeti su još uvjek ekonomski najisplativiji traktori, i nemislim tu samo na mtz, ltz, vtz nego i na zetor, ursus, onog švabu fortšrita, kirovec itd. Za vrlo jeftino održavanje pružaju jako dobar omjer uloženo dobiveno ako ne patiš na elektroniku i ostale moderne điđi-miđi spravice!
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
koji je sistem uključivanja kardana na 52 sa onom ručkom ispod sica ,kuda je treba dignut ili spustit,ručka ide jako lagano ,ljevo desno nema nikakvog otpora kada bi trebalo uključit ili isključit
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Možda je neko povlačio prema gore pa se razzubila iz viljuške
Prema naprijed ti je ''preko točkova'' a prema nazad ''preko motora'' , normalno u konačnici ona desna ručka pali-gasi-koči kardan , ova pod sjedištem samo bira režim rada ili isključuješ kardan na duži period
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
Sa onom velkom ruckom kod blatobrana sam uvijek i ukljucivao,ustvari on je samo zaustavljen a nije iskljucen,pa sam ga htio iskljucit ispod sica kada ga nekoristim samo mi nije jasno u kojem polozaju treba bit ta rucka jer ide prelagano napred nazad
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
ispala mi ona cjevcica iz radilice kroz koju prolazi ulje sto podmazuje lezaj u klipnjaci sta uraditi sklopiti bez nje ili nesto drugo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ako se dobro sjećam ta cjevčica služi da bi radilica bila centrifugalni prečistač , ako izbaciš cjevčicu ostaješ bez tog efekta
E sad ako si spreman da rizikuješ ti sklopi tako ali prva nečistoća ili opiljak koji dođe u radilicu otići će i u ležajeve , do tada će sve raditi normalno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
E to ti nebih znao , možda neko drugi može pomoći ko je skoro imao radilicu u rukama
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
:(wasntme): Pa ima dugme za hvala :icon_jook:
Zove se pivo i ćevapi :icon_rofl:
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Na mtz 52 jedna cizma prednjeg tocka ima neku osovinu i maticu koja drzi glavcinu za cizmu, dok je druga nema. Kakva je razlika medju njima
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Ima osovinu koja je deblja sa unutrasnje strane i tu ulazi u konusni lager, a sa spoljne strane na glavcini ima sraf, te to drzi da glavcina ne otpadne sa cizme. To me i buni neznam sta je prravljeno i prepravljano
 
Na vrh