• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Evo moje fotke sa Austrofome i prikaza vrhunskih lanaca na kotačima a i vitlo nije loše :icon_thumright:

Kod mene u kraju oni imaju naziv ''norveški lanci'' , grizu k'o bijesan pas :icon_super:
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Ti grizu i idu još su bolji od klasičnih kandži kako bi rekao imaju vrhunski grip a opet se daju gibat kad se ide preko neke prepreke.Kandža je na ledenom smrt neka okrene nekoliko puta gotovo ako sam barem čuo od onih koji su je imali tu kod mene i da se na ledu kliže ko blesava zato su onda stavljali lance i rekli su da su puno bolji uvjeti za rad sa njima nego sa kandžama.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ovo je lijepo složen traktor !! Ima čak i kabel za 220 V napajanje ....
[YT]www.youtube.com/watch?v=dsVowfIp_Cg[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Mislim da ipak je za mene najlijepši mtz 82 sa ravnim prednjim mostom popularna kockica bez plastike i ostalog što su ubacili u traktore nocije generacije.
:eek::
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Neznam kaj vam za ruse trebaju grijači meni je na -15 palil bez grijača (ima svoj) i bez dekompresora (klapna u usisnoj grani) :icon_super:
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Zavisi žec koliko je i kome stupanj kompresije i samim time za koje vrijeme će postići točku paljenja goriva.Tako da o tome bi se dalo diskutirati a našlo bi se i dodatnih čimbenika koji otežavaju paljenje na hladnoći.
Na mojoj 52 je isto praktički palio na -20 ili plus 20 uvjek ga moram grijat a kako nemam brzi el pokretač onda mu je potrebno da izreda sve cilindre pa onda pali ove ko da na prazno izvrti.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
52-ojka ako se nevaram ima vrtloznu komoru u glavi a 82 u klipovima znaci direktno ubrizgavanje!!
Motori koji imaju komoru u glavi teze pale u odnosu na ove koji imaju komoru u glavi!!!
Temperatura komprimiranog zraka treba biti oko 600 celzijusa da bi paljenje bilo dobro!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Upravo tako , evo i moja 52ka dok je bila sa vihornim komorama palila je kako-tako po hladnom , velika je prednost grijač u svakom klipu
Dok sada kada sam stavio klipove od 82ke i imam ''čistog'' dizela imam teško prvo paljenje , baš mučim akumulator i alnaser
Znači sve je novo :glava kompletna nova,klipovi,karike,stubline,pumpa remontovana i mijenjano nekoliko pumpi ali opet prvo paljenje je teško
Puši on kao lokomotiva ali neće da sastavi , sada sa grijačom od IMTa je daleko olakšano paljenje ali ni to nije to jer moram grijač da koristim i onda kada smatram da nema potreba za njim
Probao sam i paljenje ganjati narpijed-nazad ali nisam uspio , e sad kada sam već kod paljenja , znači kao što rekoh stavljeni su sklopovi i glava od 82ke i napravljen motor 552 , kada podešavam paljenje na flanšni od boš pumpe nemožem da vratim paljenje unazad onoliko koliko mislim da treba jer nemam odgovarajuće rupe pa postavljam sumnju da ta flanšna nije ista u 52 i 552
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene anlaser od 558 pripasan bendiks od rusa i bap sklopka vrtio normalno nikad nije trebal dva puta okrenuti po paljenju jedino stari Zetori su ga mogli posramiti upalil na -15 ko sred ljeta i odmah sam pustil gas na ler i rus je doslovno šaptal u leru .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Da nejdem dalje u off, Puki, ako je b. pumpa i dizne donekle ok, zetor mora kresnuti, nema te zime.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zetori stari su najbolje palil pa sem samo usporedil ne razlokani nego novi 3511s 4712 i sl eto tak je meni palil Rus .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,238
Stari Zetori pale odlično. Nema toga da moj 3511 neće upaliti, pali isto možda i bolje od proxime sa grijačom.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
52-ojka ako se nevaram ima vrtloznu komoru u glavi a 82 u klipovima znaci direktno ubrizgavanje!!
Motori koji imaju komoru u glavi teze pale u odnosu na ove koji imaju komoru u glavi!!!
Temperatura komprimiranog zraka treba biti oko 600 celzijusa da bi paljenje bilo dobro!!!
Nešto ti čudna ova druga rečenica.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Tak je da mislio sam na komoru u klipu!!!!
Sory moja greska!!!
A i znate onu "ako traktor onda zetor ak pod mus onda rus"
 
Na vrh