• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Ja sam zapoceo kandze ili kako se kod vas kazu kopitari, pa me muci dal ce lanci ovi obicni iz prodavnica biti slabi. To su precnika 8 mm al obicno gvozdje, ne celik.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
@mato , kopite isporučuju nevjerovatnu veliku vučnu silu , računaj i to
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Kopite sam napravio od sipke rebrastog gvozdja precnika 16 mm a precnik kopite je 18 cm. Imam u punudi i lance od vitla za izvlacenje drveta mislim da su 8 mm, ali su alke tesne neznam kako da ih pricvrstim na kopitu?
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
@Savo
Evo slike ma da bi bilo bolje da mi u pp napišeš mail da ti ju pošaljem jer se tamo odlično vidi jer je velika rezolucija fotografije te imaš mogućnost povećavanja.
Evo da i drugi vide
Zupčanici gornji i doni imaju po 34 zuba a sad probaj pronać negdje u katalou koliko ima još onaj što se ne vidi.
I sorry za nekoliko sati zakašnjenja nisam stigao prije ma da je trebalo kao po dogovoru biti jučer postavljeno.

I naravno želim svim članovima foruma koji prate i ne prate ruske traktore "SRETNU I USPJEŠNU NOVU 2015. GODINU!"
 

Prilozi

  • DSC_0020.jpg
    DSC_0020.jpg
    52.2 KB · Pregleda: 163

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Dovoljna je i ova slika , hvala

Znači ona dva koji su na slici par imaju oba po 34 zuba ?
Ovaj koji nema svoj par ima 35 ako sam dobro uspio da prebrojim ?
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Dovoljna je i ova slika , hvala

Znači ona dva koji su na slici par imaju oba po 34 zuba ?
Ovaj koji nema svoj par ima 35 ako sam dobro uspio da prebrojim ?

Tako je dobro si vidio i izbrojao :drink:
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
I u ovim uvjetima kao riba u vodi.
45731cddac83e87fc066416d07a1a8fc.jpg

1d039541c46ae52bc4abc865bae00512.jpg

b32691b365e56452b48df62e2981e8d1.jpg
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Pozdrav za sve ljubitelje belarusa . Ipak je rus , njemu blato i voda ne smetaju , baci dim i ode dalje(usput lijepo oranje) .Imal sam prilike radit s rusom t-40 dupkaom , di taj ne prejde po šumu ni jedan nebude tud prešel , traktor je jednostavno zver.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Prilično dobro ranje za ove nenormalne uslove , mada kod mene se snijeg ne zaorava
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Nije to loše oranje jer se zaore velika količina vlage ali problem su mikroorganizmi koji se smrznu pa nije uputno tako orat jer se stvara neplodno tlo.
Ja ovih dana stavio lance na 52 i nakon nekoliko radnih sati odmah skinuo jer doslovno kida rubove ripne znači vanjske djelove a isto tako nemam baš nešto za radit tako da sam odmah skinuo. Moji lanci su dosta gusti više kao pa je prijanjanje odlično ali se događa ko na timberjack-u da kida jednostavno gumu.
Prijanjanje je neusporedivi bolje ali sve ima svoju cjenu tako da sam odlučio odgodit se do proljeća.Nikuda ne moram žururit po ovom vremenu.
A kao što je kolega Savo napisao Mtz ima i blokadu prednjeg diferencijala samo što se do sada kod mene nije to primjetilo jer ne ukopča odmah već moraš stisnut kuplung i zaustavit kotače pa onda ukopča vjerovatno je kod mene neka vrsta dotrajalosti sklopova ali je u redu.
Istina je što kaže uvaženi član Universal ali ipak je 52-82 još kud i kamo bolja od t-40 ma da po meni je najbolja solucija 52 sa motorom od 82 i djelom mjenjača koji daje povećan broj brzina tj 18/4 jer tu možeš iskoristit max iskoristit pogonsku snagu koju treba prenjet na tlo :eek::
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kaj se tiče mikro organizama, to se može u proljeće prije zatvaranja nadoknaditi kupovnim m.o. samo što sve to košta a i razgradnja duže traje.
 

tculetic

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
32
Pozdrav forumaši jedno pitanje imam problem sa prednjom vučom dok sam ovi dana oro ponekad mi se iskljući prednja vuča ja ju opet uključim i bude uključena neko vrime pa se opet isključi.Šta bi moglo bit da li znate
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Zvrči li kada se isključi ?
Možda ti se pomijera ručica za uključivanje
 

tculetic

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
32
ne zvrči nekad se lagao uključi a nekad teže najčešć se isključi kad okrećem rastavljo sam i ona feder sa kuglicom sammalo razvuko al ništa bolje možda da stavim jači feder
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
@Savo mislim da govori o federu koji služi za vraćanje u položaj isključeno.
A što se tiče iskopčavanja prednje vuče prilikom okretanja tu dolazi do značajnog opterećenja jer je nesukladnost okretanja prednjih i zadadnjih kotača.Po meni ako se to već događa trebalo bi provjerit stanje 1.polugice za ukopčavanje da nema mnogo slobodnog hoda 2.možda je ležaj u ukapčalici oštećen pa glavna osovina ima hod naprijed nazad što može uzrokovat iskakanje 3.popustili vijci koji se nalaze na glavnoj osovini koji drži glavni zupčanik ukapčalice u sredini.
Jer koliko sam vidio na svojem kad sam vadio valjčiće od automatskog ukopčavanja dosta je da je tolerancija nešto veća i već se može događat da iskače jer zazubljuje u nutra samo kojih 10mm.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Jedno pitanje.... Danas sam kod susjeda išel videjti Rusa - t40 ( bez prednjeg pogona ). U razgovoru s njim, bilo je govora oko prednje vuče. Da ne tražim sad u moru postova.... Pitanje za 52-jku i 82-jku !
KOjem se ukapča prednja vuča automatski i kojem koči u jarak ( aktivna je imkad traktor ide u jarak ) ??
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Gledaj T40 dupljak uključuje prednju vuču automatski ali ne djeluje nizbrdo! Ali naravno ako ubaciš u rikverc i ako kojim dobrom zadnj kotači okreću u prazno pali također prednji pogon dok na 52 i 82 naravno čiji su sistemi ispravni imaju također automatsko uključivanje ma da sam ja to izvadio te to djeluje samo prema naprijed a nazad ne. 52 i 82 imaju i mrtvo ukopčavanje kojim ti se slobodno spuštaš u jarak ili nizbrdicu te onda imaš praktički kočenje na sva 4 kotača preko kardana.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh