• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Za početak probaj da dotegneš malo regulacioni vijak , ima li otpora pod nogom ? Jeli ista visina papuče pri pritisku na obje kočnice istovremeno kada su razdvojene ?


[emoji106] Mala šala, normalno, ali ima i nešto istine u tome!
Nisam ni rekao da nema istine :icon_fU:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Savo, to ovi sa novim fendovima,df-ovima, mf-ovima i sličnim novim igračkama ne kuže čari rondanja pod dupetom. Ponekad mislim da je oko mene cjela filharmonija! [emoji609]
 

UNIRUS

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
35
Za početak probaj da dotegneš malo regulacioni vijak , ima li otpora pod nogom ? Jeli ista visina papuče pri pritisku na obje kočnice istovremeno kada su razdvojene ?


Papuce se isto ponasaju jednako idu dole ....samo me cudi zasto slabije koci i onaj desni kad pritisnem obje ....pokucacu sa reg vijkom ....
Hvala

Ja bi pretpostavio da je u pitanju potrošenost obloge. Vjerojatno je ni nema

Ma toga se i ja bojim ..a godilo bi mi da nije ..ali ce da vidimo ....u svakom sl hvala ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Gledaj može da bude
1. nedovoljno podešene kočnice pa ti hod kočnica pvelik
2. potrošene kočione obloge ili zaštekane kuglice u kočionom uređaju
3.da je propustio semering pa ulje iz mjenjača sljeva po diskovima i kučištu
4.Kod mene je isti takav problem se dešavao unatoč novim kočnicama i zamjenjenim semerinzima da ne koči i ustanovio sam da je problem bila otpuštena poluga kočnice koja ide kroz mjenjač do zatezača pa sam je vratio nazad stavio novu kajlu jer je u ovoj bilo lufta i od onda je u redu.
:(blush):
Možda još važeni član i kolega Savo ima nešto da doda sa problemom lošeg kočenja prilikom kretanja unazad??
 

UNIRUS

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
35
A ima li razlike u snazi kočenja naprijed i nazad ?

Savo hvala ti ..ali nisam stigao danas u frci sam imam posla u sumi pa cim prije dobijem vremena morat cu pogledati detaljnije ...pa vas obavijestim ..

Gledaj može da bude
1. nedovoljno podešene kočnice pa ti hod kočnica pvelik
2. potrošene kočione obloge ili zaštekane kuglice u kočionom uređaju
3.da je propustio semering pa ulje iz mjenjača sljeva po diskovima i kučištu
4.Kod mene je isti takav problem se dešavao unatoč novim kočnicama i zamjenjenim semerinzima da ne koči i ustanovio sam da je problem bila otpuštena poluga kočnice koja ide kroz mjenjač do zatezača pa sam je vratio nazad stavio novu kajlu jer je u ovoj bilo lufta i od onda je u redu.
:(blush):

U poslu sam drugar ..nesmijem sad ispustiti covjeka za drva ...ali cim budem imao vremena javim se ...pa cemo kako kazu Step by Step ...hvala vam svima zaista se osjecam kao dio neke porodice ..jer svi ste odmah reagovali da pomognete ..

Respect ....

[YT]www.youtube.com/watch?v=HXVRrxhMoQw[/YT]

za one koji sumljaju u MTZ ......
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

UNIRUS

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
35
[YT]www.youtube.com/watch?v=oGCSgOWCpak[/YT]

odnos staro novo ...u Belarusa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Uh taj video je star, neg nevidim razlike u snagi, pa to su isti motori, samo što je noviji modificiran, natrpane plastike, dotjerana kabina i to šta ima dv, mjenjač isti samo stavljeni sinhroni eventualno dodano kalanje brzina na moderan način što ima i stari samo manualno.:cool2:
 

UNIRUS

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
35
Možda ti i ovaj hladnjak nije mali nego imaš drugi problem , ovaj bajpas koji je prekinut pa u jednu stranu njega stavljena termo sonda je relacija kuda pumpa proturuje vodu prije nego što se termostat otvori , kada se on otvori onda ide kroz hladnjak
E sad , problem na koji ja sumnjam je sledeći , ako je ukinut bajpas (kao što jeste) a ostavljen termostat onda dok motor ne postigne temperaturu voda nema kuda nego dolazi do kuljvanja , ustvari nema kruženja i motor se prebrzo zagrije , kada se termostat otvori imajući u vidu veličinu hladnjaka već je kasno da bi se ohladio
Znači , ti ako izbaciš i termostat (a ovako povezan termostat ne smije biti na traktoru) iako je manji hladnjak od potrebnog motor će se postepeno zagrijavati i ako dođe do pregrijavanja dovoljna je samo jedna minuta odmora na ler gasu i temperatura će da opadne
Svi mi znamo da fiksna određena temperatura je nešto najbolje za motor ali i ovo bi funkcionisalo
Moja preporuka prije kupovine hlladnjaka je da obavezno provjeriš ima li termostata u njegovom kućištu , skini kućište i provjeri jer možda je neko uglavio nešto u neki otvor pa bi i kupovina drugog hladnjaka bila promašaj
OBAVEZNO prvo provjeri ovo što ti kažem



Savo jedno pitanje vezano za ovaj bypass....jeli to znaci da ako ima termostat voda nemoze u hladnjak dok ne otvori termostat ...znaci prolazi u krug kroz glavu i ovaj bypass ...ako je tako ili tako sam ja razumio tebe ..sada moje pitanje dali bi se mogao ovaj bypass iskoristiti i odvesti sa gornjeg prikljucka na mali radiator u kabinu i nazad na donji prikljucak ..dali bi se dobilo onda grijanje kabine ...ubaciti mali hladnjak sa ventilatorom na jednoj strani da duva u hladnjak i tako greje kabinu ...E dali bi sto smetalo motoru ako bi se ovaj Bypass iskoritio na ovaj nacin ...nadam se da me razumis ...posto je kod mene bypas pribliznog precnika crijeva kao u malog hladnjaka.....jedino sto bi se kolicina tecnosti povecala ili recimo sporije nabijao radnu temperaturu ...odnosno sporije otvarao termostat ..ili vec ...sto mislis ti imali ovo smisla ..?

:^):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Pa upravo tako sam ja koristio grijanje , jedini problem je što ne smiješ stavljati ventil na mali hladnjak pa grijanje mora da radi stalno
Ako već hoćeš da staviš ventil na grijanje onda sa zadnje strane glave prema kabini ima jedan mali poklopčić , e na njega zavariš jednu cjevčicu i spojiš jednu stranu radijatora a drugu stranu spoji na taj bajpas uz pomoć jednog ''T'' komada , ovako otprilike izgleda i fabrička varijanta samo što umjesto T komada ide pumpa sa još jednim izvodom za grijanje
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Kada su uvjeti takvi da mu je i dvije brazde previše
2bdaa0bad14c11a0368f18d9167e0f2b.jpg
 

UNIRUS

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
35
Pa upravo tako sam ja koristio grijanje , jedini problem je što ne smiješ stavljati ventil na mali hladnjak pa grijanje mora da radi stalno
Ako već hoćeš da staviš ventil na grijanje onda sa zadnje strane glave prema kabini ima jedan mali poklopčić , e na njega zavariš jednu cjevčicu i spojiš jednu stranu radijatora a drugu stranu spoji na taj bajpas uz pomoć jednog ''T'' komada , ovako otprilike izgleda i fabrička varijanta samo što umjesto T komada ide pumpa sa još jednim izvodom za grijanje



Ma nije meni problem kad dodje proljece samo vratim sve na staro i to je to ...10 minuta posla ali je zgodno pravo dva komada crijeva mali hladnjak 15 ak maraka ....i jedan prekidac ....:cool2:

Hvala
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ma da je i jedna brazda u tak blatnim uvjetima je dosta, jeste da je mašina moćna al blato radi probleme .
Kaj se tu sije ?
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Na domacem terenu... Ovde se neplasi nijednog traktora...

[YT]www.youtube.com/watch?v=LYJwnBiKpR8[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Evo nekoliko sličica od prošlog tjedna što se je radilo.
Uglavnom ovaj 820 je skladište rezernih djelova:icon_e_wink:
A belarus 952 ka se je slagala.Uglavnom zvono je puknulo zbog snage povlačenja iz blata. Znači zvono sa 820 svime direktno paše na 952
A zadnja sličica je pravo šumsko čudovište od 120ks koje vozi 15 tona ukupnog tereta po šumi
Uglavnom najvjerovatnije ću uzet ovu 820 ovakvu kakva jest za djelove koji itekako dobro dođu ili se daju prodat ali traktor se isključivo prodaje u kompletu ali cijena još nije poznata.:icon_eyes:
 

Prilozi

  • Photo0001.jpg
    Photo0001.jpg
    75.2 KB · Pregleda: 428
  • Photo0002.jpg
    Photo0002.jpg
    73.3 KB · Pregleda: 315
  • Photo0004.jpg
    Photo0004.jpg
    64.2 KB · Pregleda: 294
  • Photo0003.jpg
    Photo0003.jpg
    56.3 KB · Pregleda: 273
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
@kiki , možeš li da mi prebrojiš zube na ovome multipoweru koji se nalazi na 82 i ako ti je rasklopljen i 952
Znači to su ova 4 zupčanika prije mjenjača , interesuje me neko poređenje a i slika bi pomogla
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Kiki, pitaj ga kolko je cijena prednjega mosta.... ili koliko mu bude cijena ako ti uzmeš cijeli traktor. :(rofl):

Ja sam blizu Ludbrega, sam s druge strane nego ti. :(hi):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Došla zima došlo vrijeme za grijač , možda će neko reći da sam oskrnavio rusko gvožđe ugradnjom IMTovog grijača ali cijena je rekla svoje , ovaj nesretnik je tri puta jeftiniji a grije i on
Prvo sam ga montirao na mjesto gdje stoji fabrički ali ovaj grijač nemože da radi u vertikalnom položaju , jednostavno neće da se upali jer mu fali zraka a i nafta samo prođe kroz spiralu cekasa i nigdje je ne dodirne
E onda sam ga montirao sa strane tamo gdje bude usis vazduha za kompresor , pošto je u mene on montiran na mjenjač samo sam izvrnuo onaj nepovratni ventil i urezao navoj 22X1,5 , odsjekao sam onaj višak aluminijuma sa grane da mogu uvrnuti grijač i to je to

Majstorski je slikano da ne vidite kako je žica samo zamotana na grijač jer nema ni stopice na kablu a ni vijka :icon_butt:
 

Prilozi

  • IMG00003.jpg
    IMG00003.jpg
    47.7 KB · Pregleda: 1,083

UNIRUS

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
35
Pozdrav ....

Mozeli netko da mi pomogne ...koliki razmak pogonskih tockova kod MTZ 52 treba da bude za IMT plugove 757-20 ..dvobrazne ....

Unaprijed se zahvaljujem ....
 

Najnoviji postovi

Na vrh