• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Ništa bez naših Rusa

990f2c42f370ea0f6d6423cd1b760295.jpg

88f901772f1f3aa25e0251b196183351.jpg

86c21ee7c5259ed2ae8aa00eb1ad986c.jpg

9bf7e09b84b3e4e64eceb421c8328256.jpg
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
lijepu ste rupu iskopali tamo,to treba uložiti 5000 kuna i izbetonirati gnojište da možeš ko čovjek trpati.Tako moj susjed ima na zemlji pa je kroz godine odnio zemlje na polje za metar dubine,i svaki put kad završi sa gnojenjem ima za 50 kila blata u kabini jer stalno silazi dolje i trpa sa drugim traktorom.Ne daj Bože da čovjek čizme malo očisti prije nego što uđe u kabinu
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Dobro fino izgleda samo ne daj bože da se spotakneš :icon_eyes: okaljužaš se ko svinja a što se tiče betonaže pa nije baš tako jeftina da se može izbetonirat tako veliko gnojište za 5000kn treba tu i mreže i ostalog ako se misli radit kako spada
a za 5000kn može čovjek komotno vozit nakon svakog izvoza gnoja zavest kanal koji se napravi sa zemljom koji košta 200kn max. Istina je da ovo nisu baš lijepi uvjeti rada ali većina poljoprivrednika je u dubokoj krizi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Fergo stoji k'o siroče pored strvinara :(think):

Evo i ja danas dovršavao mjenjač , što se tiče njega vraćeno je sve i uštimano , sada nastavljam dalje sa sređivanjem sitnica
Večeras sam skinuo desnu glavčinu sa točka jer mi je dobila lufta u onoj kajli na poluosovini , vijke i originalne podloške sam pribavio sada saniram kalju i ležište kajle
Onda sutra opet milion sitnica :pranje i krpljenje rezervoara , zamjena filtera , srečivanje sjedišta , sređivanje električne instalacije , montažža stakala i grijanja na kabinu , krpljenje hladnjaka , ajoj , mogu nabrajati do ujutru
Sve radi a sve treba pregledati

Evo jedna slika ručice reduktora , slikano telefonom
 

Prilozi

  • IMG10175.jpg
    IMG10175.jpg
    29.8 KB · Pregleda: 124

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Jao savo pa ispadne po tvome da ti kao vrsni mehaničar radiš sa polu ispravnim strojevima:D: Znam da se nema baš vremena popravljat ali ovo baš i nisu za mene sitnice. Ništa ti to lijepo složi pa nam kaži kako je protekla probna vožnja sa 18 brzina :icon_eyes:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Probna vožnja je već bila , mada nekompletna jer je bio mrak a nisam spojio signalizaciju nakon rasklapanja na pola
Utisak je doabar , uparvo ono što sam i tražio , najviš emi treba pola devete za kretanje po lošijem putu jer mi osma prespora
I pola četvrte za roto drljaču , te dvije su mi najpotrebnije mada i ove ostale dobro dođu


Normalno da su ovo sitnice , za mene nešto tek vrijedno spomena je rastaljvanje motora i mjenjača , sve ostalo su sitnice
Kao što rekoh , sve to radi ali svemu treba malo pažnje a pošto je vrijeem neupotrebljivo za oranje ili neke druge poslove imam fore da polako popravljam sitnice
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Mali točkovi mala vučna sila

Sve zavisi čim se naš član bavi ovo meni izgleda kao neki voćarski traktor ili bi dobro poslužio za komunalne potrebe ustvari di veliki traktor ne može prić zbog gabarita ali po meni takav traktor nije baš za konvencjalnu poljoprivredu.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako je, gume nisu baš neke, da su zadnje 28 umjesto 24 cola, i prednje 20 umjesto 18.......ima lombardini motor i vrti se do 3000 obrtaja......a ima veći klirens od fergusona, tako da bi bio ok za radove u poljoprivredi, a može se i suziti i za vočnjak, motor je 62ks, samo da je malo manja cijena, jer se za tu cijenu uzme 820 ili čak 920 novi......
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Danas testna vožnja , sve uredno radi bez problema
Sredio sam mu kompresor i dodao još jednu bocu za zrak sa desne strane da imam veću zalihu za kočnice nakon isključivanja kompresora
Sredio sam i onu desnu čeljust stegli smo je krvnički , ne smije popustiti
Dovršio sklapanje kabine i otalih sitnica

Sutra mislim da učvrstim kiper izlaze nazad jer jadno stoje , napravio sam večeras nosač za te kipere od 5mm lima , sada se neće više motati
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Nemam , kočenje spojničke nisam ni montirao jer nije ni bilo kompletno , a kardan 1000 nisam ni pokušavao da ugradim je ja sve što radim 540 mi je dovoljno . čak sam dvoredni berač vukao bez ikakve potrebe za bržim kardanom
Roto drljača i sve ostalo nema potrebu bar u mojim uslovima

I da , danas sam izvagao moju 52ku , bez ijednog tega , praznim rezervoarom , i bez prednje hidraulike (bila je samo ploča na traktoru) vagnuo je 3200 kg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ma jok ja , prolazio pored vage pa mi nije bilo mrsko naići na nju
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Ja danas sa kolegama razgovarao koji prave prednje hidraulike za sve tipove traktora da i meni naprave jednu po mojoj želji.Naravno to ću u proljeće radit kad se bude lijepo vani dalo radit sa alatom a ne ovako da ti ključevi padaju iz ruke kad bolje zahladni jer moji nisu mislili napravit veću garažu ili radionicu u koju bi stao traktor sa kabinom.:icon_rolleyes:
Do proljeća imam vremena skupit novčića pokupovat neke sitnice da ne morajju oni baš sve radit i to je to te naravno pripremit džep :(happy)::icon_lol:
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Nemam , kočenje spojničke nisam ni montirao jer nije ni bilo kompletno , a kardan 1000 nisam ni pokušavao da ugradim je ja sve što radim 540 mi je dovoljno . čak sam dvoredni berač vukao bez ikakve potrebe za bržim kardanom
Roto drljača i sve ostalo nema potrebu bar u mojim uslovima

I da , danas sam izvagao moju 52ku , bez ijednog tega , praznim rezervoarom , i bez prednje hidraulike (bila je samo ploča na traktoru) vagnuo je 3200 kg

Dal je moguce da je toliko laksa od mog 820 Eurolux... Ja sam ga vagao letos sa SVIM tegovima i poteznicama i pola rezervoara goriva je imao 4700kg!!!!!!! :icon_fU:
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Moj 820 od utega ima samo 250 kg naprijed i na vagi je stisao točno 4 tone. Gdje je tebi onih 700 kg više?
 

Najnoviji postovi

Na vrh