• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Iskoristio sam njegovu posudu ali mislim da bi bilo bolje ako bi ta posuda bila na većoj visini , mali je pritisak nafte i mala vatra
A fercera dobro , grijač k'o grijač , njegov je posao da ugrije granu i vazduh u njoj
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Savo pa kaj će rusu grijač nikad ga nisam koristil a palil je na -15 kao i na +20 i omah držal lijep ler gas .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Došla zima došlo vrijeme za grijač , možda će neko reći da sam oskrnavio rusko gvožđe ugradnjom IMTovog grijača ali cijena je rekla svoje , ovaj nesretnik je tri puta jeftiniji a grije i on
Prvo sam ga montirao na mjesto gdje stoji fabrički ali ovaj grijač nemože da radi u vertikalnom položaju , jednostavno neće da se upali jer mu fali zraka a i nafta samo prođe kroz spiralu cekasa i nigdje je ne dodirne
E onda sam ga montirao sa strane tamo gdje bude usis vazduha za kompresor , pošto je u mene on montiran na mjenjač samo sam izvrnuo onaj nepovratni ventil i urezao navoj 22X1,5 , odsjekao sam onaj višak aluminijuma sa grane da mogu uvrnuti grijač i to je to

Majstorski je slikano da ne vidite kako je žica samo zamotana na grijač jer nema ni stopice na kablu a ni vijka :icon_butt:
Probaj lajtung tako postaviti da nemaš zračnog čepa kod grijača

Iskoristio sam njegovu posudu ali mislim da bi bilo bolje ako bi ta posuda bila na većoj visini , mali je pritisak nafte i mala vatra
A fercera dobro , grijač k'o grijač , njegov je posao da ugrije granu i vazduh u njoj
grijač dobije tlak od ac pumpe kad krene startanje ..tako je na večini motora ..tada se plaemn pojača
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
@kiki , možeš li da mi prebrojiš zube na ovome multipoweru koji se nalazi na 82 i ako ti je rasklopljen i 952
Znači to su ova 4 zupčanika prije mjenjača , interesuje me neko poređenje a i slika bi pomogla

Prijatelju Savo rado bih ti trenutno pomogao ali nisam više kod starog u radionici ali ću ti pokušat dobavit fotografije koje će mi uslikat jer nisam u mogućnosti osobno te nemam više fotografija.
Strpi se ako ti nije hitno do utorka.:icon_thumright:

Kiki, pitaj ga kolko je cijena prednjega mosta.... ili koliko mu bude cijena ako ti uzmeš cijeli traktor. :(rofl):

Ja sam blizu Ludbrega, sam s druge strane nego ti. :(hi):

@motohod: To nije privatna tvrtka već se radi o državnoj tvrtci tako da nema pojedinačnih prodaja djelova. A pošto mi je otac voditelj podružnice mogu doć do nekih sitnarija da ne kupim kao što je sa tog traktora skinut hladnjak za moju 52
Traktor bi se uglavnom mogao prodat u kompletu ali kao što sam napisao cijena još nije poznata.Vezano za sve to moj otac i nije baš oduševljen što ja volim šrafat po traktorima umjesto da idem na neki fax. Uglavnom nisu mi roditelji od pomoći jer me pomalo ne razumiju kad su oni visoko obrazovane osobe.
Ako cjena bude povoljna kupujem čitav traktor onda se možemo dogovarat o prodaji pojedinačnih dijelova,ali za sada još ništa.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
grijač dobije tlak od ac pumpe kad krene startanje ..tako je na večini motora ..tada se plaemn pojača
Ali nije tako kod rusa , on ima svoju nezavisnu posudu u koju naspeš (ručno) par dl nafte , znači pritisak je konstanta

Prijatelju Savo rado bih ti trenutno pomogao ali nisam više kod starog u radionici ali ću ti pokušat dobavit fotografije koje će mi uslikat jer nisam u mogućnosti osobno te nemam više fotografija.
Strpi se ako ti nije hitno do utorka.:icon_thumright:
Ma nije uopšte nikakva žurba , samo radoznalost
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ja sam jutros iako mi nije trebao rusa kresnuo , grijač je čudo
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ali nije tako kod rusa , on ima svoju nezavisnu posudu u koju naspeš (ručno) par dl nafte , znači pritisak je konstanta
tebi ne bi bil problem da ga spojiš prije tlačnog ventila , još bolje nek ima svoju pumpu ....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ta opcija mi se ne sviđa jer je kod šuraka na 539 grijač propuštao naftu i to je plakanje bilo ako si iza traktora
Možda negdje unutar kabine pri vrhu stavim jednu plastičnu posudicu kao što su one koje budu na autima za ulje kvačila , male su lijepo izgledaju
Ili ono prelivno lonče koje sam viđao negdje a neznam gdje
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nema na čemu, i drugi puta! Jedino pripazi na količinu nafte jer gore na poklopcu ima rupicu za zrak pa da ti ne šprica van kod vožnje po grabama.
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Od kakvih lanaca napraviti precanke na lancima za sneg na mtz i koliki je obim gume 15.5 38
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Od kakvih lanaca napraviti precanke na lancima za sneg na mtz i koliki je obim gume 15.5 38

Sirina te gume ti je nesto manja od 394mm a promjer oko 150cm sto varira od proizvodjaca do proizvodjaca!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Od kakvih lanaca napraviti precanke na lancima za sneg na mtz i koliki je obim gume 15.5 38

Ja sam za 13ke pravio od kamionskih lanaca , samo mi trebaju dva za jedan , zadovoljan sam njima , obično ih koristim na ledu i dobro grizu , deblji lanci na prečkama lošije rade na ledu a bolje u blatu pa ti odluči šta ti više treba
 

Najnoviji postovi

Na vrh