• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Auh ... treba to sad shvatiti !! Nemam taj traktor, ne znam ništa o njemu, a planiram ga kupiti ! Znači, oba su isti po tom pitanju aktivnosti prednje vuče nizbrdo !?
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Srecna svima nova godina.Kako se postavljaju slike na forum?

Lijepo dolje ispod prostora za pisanje poruka ima rubrika priloži datoteke te onda u tome se javlja da učitaš fotke sa kompa ma da ima i drugih rješenja a ja koristim ova. Znači dodaš i objaviš:(handshake):

Auh ... treba to sad shvatiti !! Nemam taj traktor, ne znam ništa o njemu, a planiram ga kupiti ! Znači, oba su isti po tom pitanju aktivnosti prednje vuče nizbrdo !?

Ne nisi me shvatio 52 i 82 imaju kočenje nizbrdo dok t 40 nema
Dali je sad jasnije??
I naravno moja ti je preporuka kao i svih ostalih 52 ili 82 jer su mnogo bolji i efikasniji u poslu od T-40 ali jesu nešto veći potrošači ali se dakako isplate.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pa da !! To sam i pital za 52-jku i 82-jku ! Ne za t4o. NJega sam usput spomenul zato kaj ga susjed ima !
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Da pojasnimo ponovo
52ka ima dva položaja uključenosti prednje vuče
1-isključeno (to je ustvari automatsko uključivanje ali radi vuča samo prema naprijed i nema kočenje niz brdo) (pod sulovom da je mehanizam ispravan)
2-uključeno , to je fiksno i prednja vuča i koči i vuče o oba smijera

Dok 82ka ima tri položaja
1-isključeno (prednja vuča totalno isključena)
2-automatski (znači režim rada isti kao u 52ke u režimu 1)
3-uključeno , (isto kao 52ke u režimu 2)
 

tculetic

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
32
mislim na feder što je na gornjem djelu poluge odma ispod kabine i na njoj ima tri utora u koji sjedne kuglica što ju taj feder gura da bi ruica bila u žljenom položaju za isključena,automatska ili stalno uključenje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Nešto mi ovi lanci ne ulivaju povjerenje ovako na prvi pogled :icon_scratch:


@predrag , stavljaj slike u rezoluciji 800X600
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Debljina im je 10 milimetara, videćemo kad bude gotova i druga strana pa u šumu. Misliš li da će ih kidati?
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Mislim da su ovi lanci malkom preveliki mislim na opseg oko gume. Ne sjede mi nešto ponajbolje a kao što itakoh prije ako lanac nije dovoljno pripet uz gumu kida je kao od šale međutim da imam sad šanse montirao bih puno gušće lance jer se tada sila prenosi na veću površinu gume ali opet kažem meni nije vrijedno toga jer ne radim toliko preko zime. garnitura dobrih lanaca za zadnje kotače košta toliko da komotno mogu da kupim sve 4 gume nove. Mislim da ipak ko ne radi puno ne bih trebao stavljati kojekakve lance jer će si napravit više štete nego koristi. U našim uvjetima maximalno su 60 dana extremni uvjeti sa kojima ne možeš radit samo klasičnim sredstva već ti treba pomoć dotatnih tipa lanci.
Naravno kažem sve to ako se ekonomska računica nije u pozietivi ali ako su razne solucije i mogućnosti u pitanju onda se tu ne gleda na cijenu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa ako se ne radi stalno s lancima dovoljno je ponekad kad je stvarno potrebno omotat po 4 lanca oko svake gume,odma je jaci grip na smrznutom i prelazak preko korenja drveca.
One gume su za otpis a ne za radit s njima ista.:fiery:
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Pa da, ali ja traktorom izvlacim drva vitlom, a kasnije manjom prikolicom do kamionski put, takodje imam sumu negde oko 10 hektara koja se nalazi u dolini sa severne strane te je i leti tu veliko blato pa zbog toga i pravim kopite. A i onako traktor koristim samo za sumu, a u sumi gde prodjes kopitama i da imas sve 4 nove gume tu ne možeš proći.

Pa ako se ne radi stalno s lancima dovoljno je ponekad kad je stvarno potrebno omotat po 4 lanca oko svake gume,odma je jaci grip na smrznutom i prelazak preko korenja drveca.
One gume su za otpis a ne za radit s njima ista.:fiery:

Od obmotavanja lanca oko gume nema ništa, to je nužno zlo, lanac ti zapadne među ripnama i kao da nema lanca
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako več hočes kopita nabavi celicne lance za šumarstvo i one O ringe probaj napravit od celicnih ojacanih komada,bilo bi dobro da su površinski kaljeni,onda češ imat robu koja ce trajat ili nač preko oglasa kanđe koje se šarafe na felgu i u šumi si car.,kad dođeš na asfalt preklopiš ih...
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
O ringovi su od polučelične armaturne žice prečnika 16 milimetara, i to sigurno neće popustit, a što se tiče lanaco ove sam izabrao jer su alke široke pa se mogu anvlačiti na O ringove bez sečenja alki, i pravljenja dodatnih nosača na O ringovima. A sto se tiče tih preklapajućih kandzi nisam ih nigde video kod nas. Jel ima kod vas to i koja je cena odprilike.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Orinzi ce vjerojatno izdrzat,a lanci neznam baš,mislim da če se istezat i možda pucat?
Izgledaju mekano:-(
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Kaj se tiče mikro organizama, to se može u proljeće prije zatvaranja nadoknaditi kupovnim m.o. samo što sve to košta a i razgradnja duže traje.

Ispricavam se na upadu..no jos skupljam znanje o agrotehnici pa me zanima detalj o mikro-organizmima. Moze odg.i na pp ili na neku od adekvatnih tema ili neki link na znanstveni rad,clanak ili pojasnjenje istog.(da ne idemo previse u offtop).
Dakle..moje razmisljanje po navedenom..jesensko oranje moze biti obavljeno do odredenih rokova koji su vjerojatno uvjetovani temperaturom,zar ne? Do koje temp. se moze orati -pred zimu- bez posljedica za m.o.?
Imam neke parcele koje su ostale za oranje..i imao sam namjeru to napraviti pojavom prvog toplijeg vremena u sijecnju.
Da li sada "silovati" traktor ili ostaviti za proljece? Uz to ce i m.o. ostati u normalnom djelovanju.
Ako cu sadasnjim, zakasnjelim oranjem napraviti vise stete nego koristi onda je bolje to prolongirati za proljece. Svi govore da je bilo kakvo jesensko oranje bolje od proljetnog...
Ova informacija o m.o. to demantira. Zato molim elaboraciju. Kolegu @kiki-ja molim da se ukljuci jer je i naveo taj podatak.
Hvala
 
Posljednje uređivanje:

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Evo moje fotke sa Austrofome i prikaza vrhunskih lanaca na kotačima a i vitlo nije loše :icon_thumright:
 

Prilozi

  • valtra lanci.jpg
    valtra lanci.jpg
    48.9 KB · Pregleda: 2,210

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da... Nedugo je na telki, emisija Moderna čuda, bilo kak se lanci ( ali pravi lanci ) izrađuju . Nije ni čudo da su takvi skupi ko sv. Petra kajgana ( pojma nemam od kud taj izraz :icon_scratch: )
 

Najnoviji postovi

Na vrh