• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Možda ti s vremenom fali antifriza u hladnjaku? A nigdje ne pušta van?
Tako je mene susjed gnjavio za anlaser, dvaput sam ga pred njim rastavljao.... nosio i drugom majstoru. Opet ista dijagnoza - klik!

Puštao mu je dihtung glave, voda išla u jedan cilindar i nije mogao okrenuti anlaser jer je tu vodu tlačio.

Dok upali - da li bijelo dimi?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ako je voda morao bi pajerom okrenuti radilicu u nazad

A 7 bari mi svuči nevjerovatno previše

Ima li zamajac imalo kretanja pajserom , makar i par milimetara ?
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Možda nije probao unazad nego u smjeru u kojem vrti anlaser. Neka opet proba s pajserom na jednu i na drugu stranu. Ako je neko zaribavanje neće ići, ako je voda.... ide samo na jednu. Poskidaš dize i probaš anlaserom. Prati da li s koje rupe baca van.

No prvo "pajser dijagnostika" :(rofl):
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
dimi nekako plavkasto dok upali dok se ugrije normalan dim,vodu nisam primjetio da troši,možda sam sa pajserom u kontra stranu išao ali ni milimetar ga nemogu pomaknit,probali smo šlepat ali nejde upalit
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
Sta mislis da je zaribo,a i ako je nekuzim kako odjednom,znaci radi normalno,ne trosi ulje ne trosi vodu niti mjesa ulje i vodu,vuce dobro,i onda upalis ugasis pa generalka,nista mi tu nije jasno,i navodno generalka radjena pred 200 sati,bas me zanima kad se raskopa sta ima unutra,ili sta nema
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Potrošnja ulja zavisi od stanja gornjeg polumotora , ti si mogao jedino za signalizaciju zaribavanja gledati pritisak ulja koji ti je bio nenormalno veliki što me navodi na mali zazor radilica-ležaj
Mogao je tu zaribati i radni ventil tako da moja dijagnoza nemora biti tačna ali veliku sumnju stavljam na radilicu ako zamajac nemožeš pomjeriti ni malo
Karter dole i povjera

Ček ček malo , kažeš generalka navodno rađena prije 200 sati , to znači da je rađena kod prethodnog vlasnika ili ...........?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Karter dole i provjeri ležejeve na radilici možda je generalka rađena uz pomoč žileta .
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,691
"Rađena je generalka pred 200 sati rada". Sve mi se čini da je to nešto rađeno kod prethodnog vlasnika, e sad se može samo predpostavljati kako je odrađeno. Da je odrađeno sve kako treba onda vjerojatno sad ne bi trebalo biti takvih i sličnih problema. Sama riječ "generalka" može značiti mnogo toga ili čak manje od toga. Ako prodavatelj kaže kod prodaje da je na traktoru napravljena "generalka", kupac bi trebao pasti na guzicu i slijepo vjerovati i kupiti takav traktor sa uvjerenjem da ja sve u potpunom redu. Često puta to ne biva baš tako !:icon_fU:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Svakakvih ima majstora meni jedan predložil da na rusu zavarim puknutu radilicu kad je sa puknutom radil i držal pritisak ulja i malo kliktal . Pa da ga takvog prodam zahvalil sam na savjetu nisam do sad nikog zaj,,, pa neču ni sad .
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
ja kažem navodno,jer bivši vlasnik kaže da je radio generalku,nova radilica,boš pumpa u mađarskoj rađena ,sad zavisi ko i kako je to slago,budemo vidli kad se rastavi
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Evo mog rusa u akciji...

032215161009.jpg
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
rješen problem,na nosaču prednje vuče mi ispadali šarafi,dao nove sve jednake duljine s tim da je ovaj središnji ušao direktno u zamajac,šaraf sam ušarafio bez ikakvog otpora i normalno dotegnuo,nisam opće mislio da će proći kroz cijeli dekl,mislim da bi rupa za šaraf trebala biti zalita sa nutarnje strane ,repariro anlaser i rus pali ko mina,dobro što sam se sjetio da ga nismo razvalili
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Da li se na mtz 52 moze ugraditi ravan most od nekog kamiona sa prednjom vucom?

Morao bi izračunat broja okretaja koje daje mjenjač van te brzinu diferencijala te veličinu guma. Mislim da je to prevelik trošak a učinak neće biti ništa bolji nego sa grbavim mostom.

rješen problem,na nosaču prednje vuče mi ispadali šarafi,dao nove sve jednake duljine s tim da je ovaj središnji ušao direktno u zamajac,šaraf sam ušarafio bez ikakvog otpora i normalno dotegnuo,nisam opće mislio da će proći kroz cijeli dekl,mislim da bi rupa za šaraf trebala biti zalita sa nutarnje strane ,repariro anlaser i rus pali ko mina,dobro što sam se sjetio da ga nismo razvalili

Kolega kako na nosaču prednje vuče šarafi mogu uć u zamajac kad je sa on sa druge strane valjda u rememenicu koja ide sa radilice.
Drago mi je da je problem riješen te da te traktor služi :(happy):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
@brko , ti to nas malo testirađš , a ?

@kiki , može , i meni se desilo , samo što sam ja odmah detektovao kvar
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
U toku je izrada prohromskog auspuha za rusa pošto ove od željeza jede kao za doručak
Materijal je sirotinjski i možda lonac bude mali ali vidjećemo , ako bude mali taj ide na vladimirca pa pravim veći za njega
 

Najnoviji postovi

Na vrh