• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

zuba

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
44
Ja vucem drva sa Mtz82 lamela i ne oseti jer imas brzine na njemu za punu torbu .To oni mesaju mtz i ltz,ja sam imao ltz60 na njima strada lamela brzo,e sad za ove ltz t40 neznam .Sto se tice lamele na osamdeset dvojci nemoj da te brine u opste ako budes kupio videces sta moze taj traktor.Gume su mu najveca stavka.
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
hvala momci..ma imam zelju taj traktor kupit, mislim da se ne moze dobit jaci stroj i bolji za manje novaca, po meni mu je jedina mana za sumu aluminijski karter ako sam dobro vidio ostalo sve stvoreno za sumu
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Pa on ima sasiju. Napravi plocevinu koja ce biti ispod kartera i zasarafi za sasiju,ujedno ces imati i ojacanje sasije.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

bduda

Član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
71
Ljudi, kako mogu znati dali mi je hidro pumpa slaba ili je problem u razvodniku ispod sica? Kada orem vrlo teško diže plug, pod punim gasom. Šta da provjerim prije nego kupim novu pumpu hidroulika

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Aluminijumski karter nije problem , dosta je jak i dosta visoko.

Bduda , imaš li snage i brzine protoka u priključku kipe?
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Ispusti ulje,ocisti sistem i naspi novo ulje. Pa kasnije mijenjaj pumpuako nebude uredu

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

bduda

Član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
71
Danas sam stavio novu pumpu, isto je kao i sa starom. Hidroulik ne može dignuti plug ako nije pun gas

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Mozda je otezan usis ulja do pumpe, sto je manje vjerovatno, a prije da je sigurnosni ventil zastekao, pa propusat ulje u preliv, a ne salje u cilindar, pri vecem gasu bude nesto ulja i za cilindar,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Prvo pročitaš pitanje koje sam ti postavio i odgovoriš na njega a jok ti hoćeš novu pumpu , eto ti je nova.
 

bduda

Član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
71
Aluminijumski karter nije problem , dosta je jak i dosta visoko.

Bduda , imaš li snage i brzine protoka u priključku kipe?
Ručica za kiper izbacuje, to je valjda znak da ima pritisak. Nemam manometar da izmjerim
Danas sam stavio novu pumpu, isto je kao i sa starom. Hidroulik ne može dignuti plug ako nije pun gas

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk


Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
eto i mene u ovoj temi...
naime, još jesenas sam kupio od jednog našeg forumaša mtz 52 i uredno ga uparkirao do danas...e danas smo se družili cijeli dan, imao sam jednu topolu (trupce) i još nešto sitno...
kresnuo je kao mina, prede ko mačak...ali, nebi to bil rus da nije odma pokazal svoju tvrdoglavost...
prvi trupac od topole je negdje oko kubika, i tu sam imal borbe...digal ga je polako, ali u jednom momentu je drisnulo ulje iz razvodnika...negdje oko decilitra...i prestalo...a obzirom da je to CRNO MOTORNO ulje, usralo mi pol traktora a da nemam pojma otkud je točno iscurilo...
sve sam ostalo natovario bez takvih ekscesa, sad nigdje ne curi...da ga napadnem ili ostavim tako?

i rošta u 3/6, garant bum zupčanike moral previzitat...
i jel tko ima plastični šlaufić iz kojeg curi višak nafte iz boš pumpe?...nekak mi se čini da je to neka inovacija bivšeg vlasnika...:icon_axe:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ako zunda u 3/6 vjerovatno ti je ležaj u sredini gornjeg snopa prdnuo , tu je obični 6208 ako se sjećam dobro.
Na koji višak nafte misliš , ona od pozadi koji višak ulja u pumpi ili nešta drugo?

A ulje ti je vjerovatno svirnulo na bakarnu podlošku.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Koliko uopće ide ulja u tu bosch pumpu na belarusu?
Jesenas sam odvrnuo vijak - onaj u donjoj zoni desno i nasipao sam 2 dl i ništa .Nasipam još 2 dl i opet se ništa ulja nije pojavilo na tom otvoru.
Ulje sam naravno sipao gore na čepu,znači ukupno 4 dl. a na kontrolnom čepu se ništa nije pokazalo :icon_scratch::icon_scratch:
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Na koji čep tačno misliš , slika bi pomogla.
Evo slike. Gore gdje je skinut čep točim ulje a dolje gdje je skinut čep čekam da se ulje pojavi. Međutim ulje ne nailazi. Znam da u imt pumpu ide 3 dl. Tu sam natočio 4 dl i ništa.
Traktor je radio i još uvijek radi normalno.
1655858a7dce90e16328fe35d3ec6f00.jpg
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Sliku sam digao sa mobitela preko tapatalka. Sada gledam preko kućnog računala i također vidim sliku.
neznam zašto je kod tebe drugačije :icon_scratch::icon_scratch:
 
Na vrh