• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
zna li netko gdje bi mogo kupiti neke dijelove za 82ojku, dakle netko da ima rastavljeni traktor pokvareni,auto otpad ili slicno,trebaju mi rucica od rucne kocnice sa svim dijelovima do dobosa, rucka i mehanizam za ukljucivanje kardana i regulator hidraulika zasad, ako je kriva tema upozorite me da ne spamam ovu temu. trebao bi jos dijelova ali da ne duljim bez veze. Glede prijesnjih pitanja sve sam rijesio osim lamele ili samo treba postelati kuplung jer jos uvijek trazim mehanicara, zasad dvojica ne slazu ruse koji su mi u blizini
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
poznam ja čovjeka koji ima sve što hočeš i zaželiš,čovjek je u vojvodini(bački monoštor)10 km od graničnog prelaza na Batini.
Ako hočeš pošaljem ti kontakt broj?
 

bduda

Član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
71
poznam ja čovjeka koji ima sve što hočeš i zaželiš,čovjek je u vojvodini(bački monoštor)10 km od graničnog prelaza na Batini.
Ako hočeš pošaljem ti kontakt broj?
Možda bi taj imao poklopac za bocni mjenjac i rucku mjenjaca, bocnu naravno?

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Možda bi taj imao poklopac za bocni mjenjac i rucku mjenjaca, bocnu naravno?

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
ma ima sve,za sve ruse,pun je šljivik traktora,koliko sam ja vidio preko 20 komada,najviše ima MTZ-a
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
kontaktirao sam covijeka tog u vojvodini, uglavnom prodaje dijelove i moze poslati/dovesti u RH ali samo vece dijelove tipa most mijenjac i tako to ali sitnice i manje stvari ne. meni je konkretno trebao regulator hidraulika i jos par stvari i nemoze mozda kad bi se otislo tamo pa kome je blizu isplati se
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
nego, jel zbilja idu klingeritne brtve (one dvije) iznad glave motora...nekak mi se to čini bedasto, a plus toga od Jurvala sam dobio tak kvalitetne da su se raspale same od sebe...
 

Duffi

Član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
44
Drustvo, da li se i vama desava sledece? MTZ 52 je u pitanju, ali cenim da je isto svuda.

Kava vracam u rikverc sa namotanim volanom u stranu (levi ili desni, svejedno), uvek se unutrasnji tocak namota pun, skoro do mosta, te ne mogu odmotati volan dok malo ne krenem unapred.
Spoljni tocak se namota normalno, a zadnji ode skroz pod traktor takoreci.
Uistinu, stub volana ima nesto lufta i mozda matica ruke koja prenosi zaokret sa stuba na spone, nju mi ostaje da pokusam doteci.

Imate li predlog kako tome stati na put?

Mimo toga, standardni vec problem, trese mi tockove u devetoj. Te pojave je ranije bilo, te sam dotegao srafove na felnama, i smirilo se. Sad se ponovo pojavilo, a felne su zategnute valjano. Spone mi takodje deluju sve da su zategnute i bez luftova.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Uključuje li se možda prednja vuča dok ideš tako u rikverc? Ostaje li crn trag na betonu ili asfaltu?
 

Duffi

Član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
44
Da, ostaje crni trag na betonu, kao i vidno raskopani tragovi krampona na zemljanoj podlozi.
Ali u rikverc kada guram nesto, ne pali se prednja vuca dok ne stisnem papucicu. Takodje, i kada podignem prednji trap u vazduh i rukom okrecem kardan, automatsko ukljucivanje funkcionise perfektno i samo u jednom pravcu, tj unapred, kako bi i trebalo. U drugom smeru se kardan slobodno vrti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
To ti i jeste problem , onaj automat ''osjeti'' razliku u pređenom putu prednje i zadnje osovine i uključuje vuču.
Dok na 82ki ima položaj da je isključen i automat što je veoma dobro , a na 52ki možaš da izvadiđš valjčiće i opruge tako da neutrališeš automat.
 

Duffi

Član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
44
Jasno mi je to, ali zar automat ne funkcionise samo u napred? U rikverc kad sam gurao neka debla, morao dam papucicom ukljuciti prednju vucu, nije se ni u naznakama sama palila. Ali da ostavlja tragove, ostavlja. Zasto mislis da to ima veze sa tako forsiranim namotavanjem tocka unazad?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Zašto mislim tako ? Ne mislim nego znam :(think):
A ti ako hoćeš da provjerš dali sam u pravu skini prednji kardan pa probaj onda dali će točkovi da se zavaljuju u krajnji položaj.

Ni neće ti automat raditi u rikverc , i kada se pali u takvoj situaciji kao kod tebe on ''misli'' da vuče prema naprijed.
 

Duffi

Član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
44
Hahahah, samouvereno nema sta, ali imas toliko znanja i iskustva da ne mogu da odbijem da si u pravu :). A i argument, kad ga tako izneses, skroz pije vodu. Dobro, barem sam bilo sta na upravljackom sistemu otpisao kao uzrok. Ok dakle opcije su ili da nabavim ukljucivac od 82 ili da povadim valjcice za auto paljenje, sto nije opcija ili da se pomirim sa tim da je konstruktorska greska u pitanju i ponasam se shodno tome :), nije mi tezak izbor :).

Videh da je neki momak ovde u temi stavio granicnik za krajnji polozaj spone, da li to moze biti resenje u praksi?
 

Duffi

Član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
44
Tako ce onda i biti, obzirom da nije resivo preko upravljackog sistema.

Pitanje za sve, (savoris mi na zalost nije uspeo dati dijagnozu), ne radi mi potisna hidraulika. Ima promene zvuka razvodnika, ima zvuka cirkulisanja ulja kroz ventil (izrotirao sam cak i pozicije 2 ventila), ima nekog malo opterecenja na pumpi, ali poluge jesnostavno nece u zemlju.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh