• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
ajmo sad lagano, nije veliki posao, nabavi nove brtve i možeš sam ...
vaser vagu na blok ili nešto tak ravno i lampu s druge strane, da vidiš jel svijetli...
a gumice u čahurama svejedno pogledaj prije nego sve raskopaš... 🤭

imaju i oni teflonski prstenovi koji se na brtvu montiraju, i to nije loše stavit ako nisi...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
podloške dizni promijeni?
di može puštat ako su gumice i podloški dizni ok?
mislim da sam i ja kupil nove čahurice i ostavil stare gore kad sam nabavil ultra skupe termo gumice...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Podloške ni gumice nemaju veze sa ovim što ti ja kažem.
Ako ne valjaju gumice jednostavno će rashladna tečnost curiti van
Ako ne valjaju podloške kompresija će šikljati napolje.
Ali ako mesingane čaure ne dihtuju uz samu glavu onda kompresija ide u rashladni sistem.
I to može da se dešava tako kurvanski da niti curi voda van niti sikće kompresija van.
 

zuba

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
44
ma nije ni to, gledali smo i to
čak mi je palo na pamet mijenjati motor samo mi je žao ovoga jer pali na zub doslovno otkad je došao kod mene ne bitno kakav akumulator stavio
ne znam kako bi bilo staviti motor od 82ojke
Proveri termostat ili probaj bez njega
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Vađenje termostata je nešto najidiotskije što može da se uradi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Neznam kak je na Rusu ali naprimjer na malom Ursusu kad zvadiš termostat a da neznaš kaj treba napraviti onda kuha opet a termostat je možda i ispravan ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
I na rusu ti je isto zato i govorim i stojim iza toga.
Ustvari slično je kod većine motora.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Neznam kak je na Rusu ali naprimjer na malom Ursusu kad zvadiš termostat a da neznaš kaj treba napraviti onda kuha opet a termostat je možda i ispravan ;)
Na ursusu (znam jer to vidil onom na 4 cilindra) možda i ne zetoru pumpa jako brzo vodu vrti. Onda valjda voda nemre pokupit toplinu iz cilindara. Rješenje koje radi je uzeti termostat i potrgati ga tako da se smanji promijer rupe na pola . Potrga se onaj dio koji se pomiče na termostatu. ona pločica okrugla. onda voda teče sporije pa se ne pregrije.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ako izvadiš termostat moraš ukinuti i bajpas inače ćeš napraviti gore nego sa neispravnim termostatom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Na ursusu (znam jer to vidil onom na 4 cilindra) možda i ne zetoru pumpa jako brzo vodu vrti. Onda valjda voda nemre pokupit toplinu iz cilindara. Rješenje koje radi je uzeti termostat i potrgati ga tako da se smanji promijer rupe na pola . Potrga se onaj dio koji se pomiče na termostatu. ona pločica okrugla. onda voda teče sporije pa se ne pregrije.
Na Ursusu je najbolje ovak rešiti.



Termostat mora biti na motoru i točka. Sve ostale ekzibicije ne valjaju i za mene nisu rješenje problema
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,848
Ne znam zašto si zapeo za taj termostat - da mora bit na mjestu?
Skinuti ga samo za dijagnozu kvara, možda je nešto zaštopano, neispravno.....pa lako se vrati!
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Kada se izvadi termostat onda voda ne cirkulira pravit putem i nemože se utvrditi ništa. To Muha i Savoris govore.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,848
Daj molim te! :mad: :mad:
Izvadi se termostat i prespoji/blokira cirkulacija. Tada se vidi gdje nema cirkulacije i grije ili kuha motor i dalje.
Sistem eliminacije!
.
 

glavonja

Član
Tu od
6 Kol 2012
Poruka
50
Pozdrav kolege po rusu
Ovako imam problem traktor je mtz 52 jučer mi je potegnuo zračni filter na usis pa me sad zanima na kolko se steže glava i štelaju ventili
 

Zokii0

Novi član
Tu od
17 Srp 2021
Poruka
1
Poštovani prije pola godine sam kupio Belarusa 952. Od kada sam ga kupio imam problem sa hidraulikom, kada se zagrije jednostavno više neće da diže. Koliko mogu vidjeti pumpa i razvodnik ispod volana su mijenjani. Da napomenem da kada se zagrije traktor i volan postane težak na malim okretajima motora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh