• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

glavonja

Član
Tu od
6 Kol 2012
Poruka
50
Pozdrav dragi ljubitelji ruskih mašina
Imam problem sa hidraulikom na ruji 52
Prilikom branja kukuruza na jedanput mi je prestao raditi hidraulika mislio sam da je ošla pumpa ali danas sam kupio novu i stavio gore sada diže ali moram sa ful gasom dizat nekad kad mu dojde diže bez problema a nekad moram turirat da digne heder ili bunker čim mu smanjim gas samo se spušta
Pomoč molim
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Očisti radni ventil , očisti i provjeri filtere hidraulike .
Ispusti svo ulje i procijedi ga kroz najlonku čarapu .
 

Belarus

Novi član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
15
Poštovani prije pola godine sam kupio Belarusa 952. Od kada sam ga kupio imam problem sa hidraulikom, kada se zagrije jednostavno više neće da diže. Koliko mogu vidjeti pumpa i razvodnik ispod volana su mijenjani. Da napomenem da kada se zagrije traktor i volan postane težak na malim okretajima motora.
Pozdrav! Probajte prvo pogledati onaj mali filter u rezervoaru ulja hidraulike to što se tiče volana, a što se tiče dizanja hidraulika pogledati ventil razvoda onaj ispod volana što je baš od zadnjeg hidraulika, meni je to bio problem
 

glavonja

Član
Tu od
6 Kol 2012
Poruka
50
Jbg ima nas svakakvih rešio sam situaciju za sada hvala na pomoči
Evo da vam velim sto mi je bilo kad sam raskopo razvodnik našo sam ostatke dift mase koja je valjda prijašnjem vlasniku ošlo unutra zaštopalo mi je radni ventil samo nisam siguran na doljnjem djelu radnog ventila gde držiju oni dva šarafa ima gumica i čep u nutra je feder dali mora biti i kuglica u nutra kod mene je nije bilo
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Pozdrav kolege, zanima me jel netko ima na svojem ruji 82 naprijed gume 11.2 a natrag 13.6 i jel se može to tako voziti.
Mjerio sam mitas gumu 8.3-20 i rusku Voltaire 8.3-20 i ruska je viša za 6 cm.
Znam da treba poštivati omjere ali gume istih dimenzija nisu istog promjera zato pitam.🤔
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Ne možeš staviti tako, ili možeš al tada ne možeš koristiti prednji pogon. Ja sam mijenjao al sve 4, ima u uputstvima tablica dozvoljene razlike
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Ne možeš staviti tako, ili možeš al tada ne možeš koristiti prednji pogon. Ja sam mijenjao al sve 4, ima u uputstvima tablica dozvoljene razlike
Imaš negdje tablicu?
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Radi li ti ono automatsko uključivanje prednje vuče?
Nisam siguran.čini mi se nekad da nekad ne.čitao sam nedugo u upustvu da to automatsko uključivanje vuče radi samo u natrag i kod kočenja.probao sam u oranju ali nekad kao da radi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Vuča bi trebala automatski da radi prema naprijed a nikako prema nazad.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
zakopčaj ga za prvi hrast u šumi, i gledaj jel ima ili nema automatsko ukapčanje prve vuče... 🤭
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
zakopčaj ga za prvi hrast u šumi, i gledaj jel ima ili nema automatsko ukapčanje prve vuče... 🤭
Budem probao kad ulovim vremena,jel to ima veze sa usklađenim ili ne usklađenim prednjim i zadnjim gumama??
 
Na vrh