• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pošto su dosadašnje teme o rusima mnogo ''zaprljane'' evo otvaramo novu samo za ova dva modela pošto su oni srodni
one stare teme će biti sastavljene i preimenovane u ''BELARUS opća rasprava''

Po potrebi za različite i novije modele mogu se ovarati i nove teme o ostalim modelima



ja imam MTZ 52 , uzeo sam ga prije 10tak godina u prilično devastiranom stanju i doveo u neko normalno upotrebljivo stanje , služi me kao rob i to mi je najkorisnija mašinu u životu koju od svih koje sam imao ili imam

uradio sam mu generalku i stavio glavu od 82ke tako da sam dobio direktno ubrizgavanje odnosno motor kao u modela 552
razlika u snazi i odazivanju motora je i više nego primjetna

iskreno nema šanse da bi moja kuća bila bez rusa , shvatam i razumijem da ima mnogo moderniji,bolji,noviji,elegantiji...... traktora od ovih ruski mrcina ali onaj ko se navikne na njega jednostavno se vjenča sa njime za života :heart:
jeftini dijelo i jednostavan za održavanje , o poteznoj može neču ni da pričam , u prohodnosti kroz teške terene (blato) mnogo ''bolji'' traktori mogu samo da sanjaju

uglavnom i ako bi imao mogućnost da uzmem neki noviji ili bolji traktor to bi strogo bio samo rus i nijedan drugi
imam potrebu i za manjim traktorom i to može biti neki drugi ali onaj ''glavni'' MORA biti rus :prayer:
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
mene sve vise vuce taj traktor...
Ima neka rijesenja koja su po meni lose napravljena ali srecom daju se otklonit...tipa volan i kabina komplet sa svim komandama...
Da je 82-ku ogolit i na njoj napravit jedno lipo nadgradje mislim da bi to bio izuzetan traktor!
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
mene sve vise vuce taj traktor...
Ima neka rijesenja koja su po meni lose napravljena ali srecom daju se otklonit...tipa volan i kabina komplet sa svim komandama...
Da je 82-ku ogolit i na njoj napravit jedno lipo nadgradje mislim da bi to bio izuzetan traktor!

Dobro kažeš.
Ali kad bi to napravio na onom 105 ks sa 16/4 getribom to bi bio pravi posao.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ništa ne fali mjenjaču 18/4 , veoma dobro raspoređen za sve poslove
dok mjenjaču 9/2 fali brzina izmedju 8 i 9
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Koliko taj traktor ima lamela ?
Mozda je glupo pitanje , ali cuo sam da ima 1 lamelu.
To bi onda znacilo da kad radis s npr. rotobranama- kad stistnes kvacilo sve stane i kotači i kardan , to nije baš pogodno kad bi radio s takvim teškim priključcima.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
lamela je jedna , vučna
a kardan je kod njega savršeno riješen , posebna obloga u mjenjaču (uljna) radi potpuno nezavisno od mjenjača i svega ostalog , znači potpuno nezavisno
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
trebalo se iz onih tema izvući ono najvažnije, ili ih zaključati i ostaviti sastrane......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
pa tu su one preimenovane kao opšta rasprava o ruskim traktorima , eno ih na početnom podforumu
aktivne su , nema potrebe zaključavati , ako neko ima nedoumicu gdje da piše neka tamo piše pa će biti prebačeno gdje pripada
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
lamela je jedna , vučna
a kardan je kod njega savršeno riješen , posebna obloga u mjenjaču (uljna) radi potpuno nezavisno od mjenjača i svega ostalog , znači potpuno nezavisno

aha , tak je to riješeno.
Hvala na odgovoru.
Da li znaš kako je to rješeno na ovim novim 820, 82.1 , 892, 902, 952 ?
( trebal bi biti sličan ili isti sistem , barem tak mislim)
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
belarus 105 na novim modelima sve ti jednako što se tiće zadnjeg vratila.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Također imam mtz 52,,,, sve što je @savo napisao u prvom postu,,,, u potpunosti potpisujem.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
taj 820 kažu da je najbolji rus i da se najmanje kvari, još ovaj sa ravnim mostom.....a mašina i mjenjač mislim da su isti kao i na mom starom rusu......felge su manje i šire gume, to je dobro rješenje.......
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
taj 820 kažu da je najbolji rus i da se najmanje kvari, još ovaj sa ravnim mostom.....a mašina i mjenjač mislim da su isti kao i na mom starom rusu......felge su manje i šire gume, to je dobro rješenje.......


koja cjena dođe novi 820 sa ravnim mostom????'
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
malo da osvježim temu:

druge gume za rusa, polovne, al još mogu poslužiti......po savinoj preporuci......malo šire od originala....jedna prednja mi je pukla, a druga će ostati za rezervu.......prije zamjene su bile gore 7,50-20



 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Vi izgleda samo trgujete gume sa felgama ujedno , koliko si pljunuo za njih ?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nisam puno, samo 700kuna, 1€=7,5kuna da si možeš pretvoriti......to je cjena za obje......ima 15mm ripnu, dovoljno.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Bukvalno ti ih neko poklonio , a meni treba jedna prednja felga kao hljeb , krive obje i nikako nemožem da idem pun gas asfaltom , jednu sam nabavio fali još jedna :mad:
 

Najnoviji postovi

Na vrh