• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Muta + Rotokos 100

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ja se vise tebi smijem nego ovom videu ajde ti budi taj na kosi a ja cu na mtk pa da pokosimo jedno hektar livade da vidim koliko ce tebi trebat a koliko meni...pa da se smijemo skupa ;)
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
213
Nekad smo tata i ja cijeli vikend spušili na košenje sa ručnim kosama ( ne mogu vam opisati umor na kraju vikenda)
Sada kosim sa Labincem (strižna ili rotaciona ovisno o visini trave) krenem u subotu iza doručka i do ručka sam gotov.
Ovakav tempo ručne košnje kakav je na videu može održati samo Supermen.
U stvarnosti to ne ide tako, jer kosu treba i brusiti svako malo (uvijek nađeš krtičnjak ili nekakav kamen).
Prije košnje kosa se mora naklepati, a to je već majstorija.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
U svakom slučaju ovaj lik sa snimka zaslužuje moj respekt , ne zbog trke sa mašinom , nego vidi se da čovjek zna šta radi i može to , e sad , koliko dugo to je već neko drugo pitanje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Eto danas sam (a i sinoć) nešto kosio sa ljutom makinom , sada je sve u redu ipak je onaj čep pravio veliki problem , kupljen je neki novi model koji ima mogunost stavljanja crijeva.
Ulje nigdje ne izlazi niti ima kakvog duvanja ili slično.

Potrošnja me iznenadila , sa 2,5 litra nafte sam pokosio čudo jedno trave.
 

Prilozi

  • IMG00291.jpg
    IMG00291.jpg
    82.6 KB · Pregleda: 170

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,272
Savek, sad će ispast da naklapam,,
al ovo na slici jest čudo,, al đe je trava??
Bem ga zar nije bilo đe bolje za slikat??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Druže kada lipšeš i pobjegneš u hladovinu ne pada ti na pamet da radi naslikavanja ideš opet na sunce :icon_rofl:
Slikano je iz susjednog voćnjaka , trava je na kontra padini pa se ne vidi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
To je sto je , bice slika jos sezona je tek pocela .
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Je li jos kod tebe ta kosacica,kako te sluzi? Je li opasna za rad sa njom,imali kakvih kvarova? Jos se vagam da li da uzmem takvu novu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Kod mene je još , otprilike moj motor nema snage za tu kosačicu ili imam neki drugi problem , nisam još ustanovio.
Kvarova nema , i kod mene je skoro nova , samo eventualno izgubiš nož i to je to.
Ulazna osovina je otprilike tanka , kod poznanika je pucala nekoliko puta a kod mene jednom , moram napomenuti da moja ulazna osovinica je ručno pravljena iz dva dijela pa sigurno nije jaka kao fabrička iz jednog.
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Kod mene je onaj od 10ks motor. Opterecujeli puno motor ta kosacica,kako se ponasa kad udari negdje,kao panj ili krtinjaci? Mene zanima da li se isplati kupiti je,je li puno bolja od ove strizne kose


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Panj nije prijatan za udariti , krtičinjaci nisu problem ali ako su mokri ''trznu'' dosta snage iz motora ali nije to problem jer traje sekundu..
Mislim da taj od 10 nije dovoljan.
Ako je trava velika i u njoj ima gravorice ili neke ''čupave'' trave koja otežava prolaz kroz prozor kosačice onda je opterećenje znatno na motor. Ali ako je trava normalna onda ide bez problema.

Bolja je od strižne bez dileme , e sad dali ti se isplati kupovati do je na tebi.
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Odlucio sam da kupim novu rotkos100,780e ce da me kosta. Garancija 1god. Nadam se da ce mi olaksati kosenje i da ce da brije dobro.
Idalje ovo kupujem naslepo,jer ne znam kakav je rad sa njom,kako kosi. Nadam se da se necu grdno zajebati



https://www.youtube.com/watch?v=BQFfxovoFBU


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hajricom

Novi član
Tu od
13 Ruj 2021
Poruka
2
sumnjam na mjenjac od stare mute, prilikom pomjeranja naprijed nazad
kao da ima veliki hod i kao da ima tupi udar,
Ima li neko iskustva sa istim?
 

vrbica01

Novi član
Tu od
21 Sij 2023
Poruka
1
Poštovani članovi grupe, ja imam kosačicu Rapid Rex propala mi je glavna osovina na menjač i zupčanik koji stoji na nju, mišljenja sam da je bolje naći novi menjač no taj prepravljati, šta vi mislite i dali se može ugraditi menjač od Muta Gorenja na Rapid? Pozdrav i hvala unaprijed.
 

Najnoviji postovi

Na vrh