• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Najbolji Tomo Vinković

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Nije tomo baš toliko nesiguran, pa mi smo sa samoutovarnom prikolicom godina hodali po bregima i nikakvih problema nije bilo. Ak su mu kočnice kolko tolko u redu mora da stane gdje god hoćeš, naravno ne sa prikolicom i gore dvije tone tereta al u normalnim uvjetima ne bi trebalo biti problema. Za veće terete koristiti kočnice.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mile,
čestitam na kupnji i nek te dobro služi. :(y):
Nije on baš tak jako nestabilan sve dok kotači stoje ravno. Posebno treba biti oprezan kad se smota volan. Samo, nikad i baš nikad, u takvom slučaju teret ne smije biti na donjoj strani.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Nestabilan je kada ga motaš na uzbrdici pa diže kotače u zrak, ali ako normalno radiš stigneš brzo spustit priključak ili stisnut kvačilo pa spusti kotač nazad. Ja kad skrećem na uzbrdici uvijek je jedna ruka na hidraulici.
Kočnice jesu loše ali koče, ionako kočiš motorom nizbrdo, ako ćeš se spuštat nizbrdo u prvoj sporoj neće on nikuda. Ja kad moram stat na velikoj nizbrdici onda se ustanem na kočnicu i nema problema, ionako mi je nizbrdica takva da mi je i teško sjedit.
Budeš ga skužio polako, bitno je da nikad ne radiš sa njime na bočnom nagibu jer ga tu i krtičnjak prevrne.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Sretno trebat ce ti hehe, nije tako strasno ko sta se pisalo ali probaj morast stec povjerenje u strojeve s kojima radim ako ja nisam do sada prevrnuo ni jednoga vjerujem da neces ni ti
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
A do kojeg nagiba je sigurno gore-dolje? Imam na jednom dijelu oko 30 stupnjeva, jel može tuda?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Može, ja gdje god izađem uzbrdo sa šperom se vraćam i dolje. :icon_thumright:
Osjetit ćeš i sam, samo polako u prvoj sporoj pa ćeš skužit, ako nemaš prikolicu nema straha da će te preteć zadnji kraj. Jedino šta je nezgodno sjedit na njemu na takvoj nizbrdici, kliziš iz sjedala van, ja uprem ruke na volan i malo se osovim na noge.
Ako i sa šperom stanem na mjestu tj. ukopa se onda ustanem na kočnicu i samo prebacim u rikverc i bez brige ideš unatrag. Puno puta kada krene kopat pomogne samo priključak malo dignut sa tla pa krene dalje.

To je problem sa TV-om, na sto stvari trebaš pazit. Na istom sam terenu radio sa AC i Holderom i tu je prst u uho i siđeš nakon pet sati "odmoran". Sa TV sam sam sebi x puta mrndao u bradu da sam ga trebao gurnut u grabu isklepat si kosu i na ruke pokosit. To mu mamicu spominjem kad izađem uzbrdo sa šperom pa ga ne mogu iz špere izbacit da se okrenem... Pa je dignuo jedan kotač, pa drugi, pa mi kotač upadne u rupu što je jazavac kopao da uhvati voluharicu i volan mi cukne ruke da 5 minuta gledam zvjezdice...
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Sa srećom:icon_thumright:
Skoro sve su napisali, u strani drži priključke u donjoj zoni i volan sa dvije ruke:icon_razz:pomalo ispituj šta može, a može puno ako se pravilno upotrebljavaju priključci.:icon_rolleyes:
LP
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Moram nabavit zaštitni luk. Imate ideju gdje, koji? Gdje se on montira, nisam uspio vidjeti neke vijke koji bi bili baš za to. Tomica mi je registriran bez luka, nikad ga nije imao, pa možda treba i bušiti ili variti neki nosač za luk?

Da dodam, napravio bih ja sam taj luk, samo mi preporučite gdje da ga hvatam za traktor. Našao na njuškalu neki stari oglas, izgleda kao da se kopčao ispod sica?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Ja sebi napravio ovako, danas ću da slikam i kako sa ga montirao

1_tmb_302407500_sj.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Guglaj malo Mile:icon_razz:
Postaviće sliku koji vlasnik 400/500
Klikni mišom ispod slika SSUCUR plavo ima svašta.



Sve što radi 731 može i tvoj TV jedino oranje malo teže srazmjerno sa snagom traktora.
https://www.youtube.com/user/ssucur/videos
 
Posljednje uređivanje:

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Ovako to izgleda kod mene, ručni rad, ujedno zaštita od kiše pa i sunca, nedostatak, ako radiš u vočnjaku (ja ga nemam) sigurno će ti u dosta slučajeva smetati.







 

loter

Član
Tu od
13 Lis 2017
Poruka
36
Poz koji Tv preporučite za oranje i frezanje cca 2000 m2 gdje je skoro sve pod plastenicima, i dopelal bi si godišnje max 5 m drva Nagib je skroz mali. Sa tim da nemam baš nikakvog znanja o tomici i općenito o traktorima. Sad imam mtk mio standard 620 i namučim se ko konjina :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Bilo koji TV je bolji za navedene poslove za razliku od Honde F620 sa kojom to sad radiš. Ako je moguće izbjegavat one starije modele TV PE 15 i PE 18 (zbog volana na nazubljenu letvu).
 

loter

Član
Tu od
13 Lis 2017
Poruka
36
Hvala na info. Cijene su u oglasima za iste modele u velikom rasponu svi navode da je sve ok, na kaj treba obratiti pažnju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Na sve treba obratiti pažnju da ide u sve brzine (a d ne iskače iz nijedne), da nema lufta na središnjem zglobu (ili da taj luft nije prevelik), da ima dobre kočnice, da radi hidraulik, da nije motor zauljen itd..

Nepotrebno si citirao moj post, jer si odgovorio na njega izravno.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kolega @brgud je lijepo napisal da je svaki bolji od Honde F620. No, ako si financijski u mogućnosti, ipak gledaj one od 30 KS (2 cilindra). Nemam osobnih iskustava, ali po pričanju su se dobro pokazali plavi i narančasti (ne znam koji su to otčno modeli). Možda je to malo predimenzioniran izbor za potrebe koje si navel, ali od viška snage glava ne boli, a rad je puno udobniji.
 
Na vrh