• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Najbolji Tomo Vinković

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Ekipa, pozdrav!
Ko nema nego tomu, on nemože u šumu nego sa tomom :)
Što se tiče šume u Hercegovini, to je većinom kamenjar, i lakše je napravit put širine 1m nego 1,6 ili više, pa tako tomo kod nas odradi posla oko drva više nego veliki.
Ja ugradio servo, i nije više toliko teško motat, a što se tiče stabilnosti, treba pazit sa svakom mašinom, na nagibu su problematični i veliki i mali traktori.
A što se tiče kvalitete, vjerojatno su ovi talijanski traktori tvrđi, ali i tomo služi ako se umjereno radi s njim.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Traktor se proširi...dodaš set i imaš ga na 140cm...ako je sirina problem i nedostatak težine postave se utezi...svaki kotač 50kg može i 75 kao sto je kolega firemanpeter napravio a može kao i kod mene voda u gume i dobijes 500kika teži traktor koji je jako teško onda prevrnut, sve ostale nedostatke koje si naveo riješi se servom, olakša oranje koje je sasvim solidno za veličinu trakotra ja skazem brazde od 40 on moze 30 sigurno, za šumu je odličan ako nije blato, a u blato i ovako ne ideš...ako je kolega do sada sve radio ručno nema teorije da mu sa traktorom može bit gore, samo treba malo prakse i ide to ko ništa, ako ovako nastavite neće nikad nać idealni traktor jer to ne postoji nego ga se prilagodi vlastitim potrebama

Kupit i dodat ću set ( sa 140cm već taj traktor gubi svoju namjenu) , kupit ću utege, neću ga moć motat pa ću još kupit servo. Imat ću mjenjač gdje je za većinu poslova 1 brzina prespora a 2 prebrza. Nemoj uspoređivat svoje šume i one kolege @ abartha sa šumom kakvu ima vjerojatno kolega koji nabavlja traktor.
Šta nije lakše onda odmah kupit " pravi " traktor.
Zato jer je TV dobar ti imaš Maxtera i AC 5000. Po meni je bedastoća kupit polovni traktor za 10 000e ako si možeš kupit TV od 3000e i prilagodit ga za 500e.
Nije kolega napisao koju površinu će obrađivat ali bih mu ja savjetovao da izbjegava TV, osim ako ne misli kosit 1-2 puta godisnje pa neka se dronca ta 2 dana.


@ sduspara Ti imaš kamenjar pa možda ide nekako, jednostavno je TV lagan, nizak, kratak i uzak. Koliko sam skužio kolegu on je iz Gorskog K. , da je u nekim ravnicama još ajde.
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Meni je bitno da mu znam mane, na šta paziti, gdje ga ne koristiti i biti će u redu.


Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Sve skupa oko 3000 m2 obradive površine, za sad je dio toga livada i oranica ali ide sve pod voćke postepeno.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ima TV puno nedostataka, ali nitko nije savršen. Živjeli. :drink:

Ako se nema novaca za bolji traktor, TV bu sigurno odradil sve na toj površini, čak ne bu iskorišten. Moja preporuka je da kupi većeg Tomu s 2 cilindra.
Za mene je, osim mjenjača, najveći problem stabilnost. Traktor je zglobni i uvijek treba voditi brigu da je kod okretanja na nagibu nošeni priključak na strani prema brijegu. No, to postupno postane rutina. Traktori slične veličine s prednjim upravljanjem su puuuuno stabilniji, ali im treba više prostora za okretanje.

Svatko izabire prema svojim potrebama i u skladu s vlastitim financijskim mogućnostima.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Hele nisi skužio ja sam ponudio najjeftiniju opciju s kojom dobiva većinu poslova pokrivenu, inace ja sam najveci serator po tv, nebi ga nikad imao,da razjasnimo neke stvari...imao sam ga i prodao, jos je 822 tu u funkciji ali isto vise za ukras nego za korist, nit mi brzine odgovaraju nit kardan ni uoravljanje znaci 0, ja svoje koristim jako često i puno rade puno sam po šumi i po polju i ne pada mi na pamet da se grbim sa tv...covijek koji je do sada radio sve na ruke vjerujem da bi mu i jedan motokultivator sa odgovarajucim priključcima bio preprod a di ne tv od 30ks, uvijek se gleda isplativnost investicije a tv je tu najbolji...priključci su jeftini moze i ralicu stavit napred za male pare i za jedno manje gospodarstvo tv je sasvim solidna mašina uvijek kažem za 50h godisnje se ne isplati kupovat traktor od 10000€ ja godisnje naoravim vise od 500h sa svojima...tv bi to jednu godinu izdrzo poslje bi vise visio kod mehanicara nego sta bi radio
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Dobri komentari.
Koliko nas zna raditi sa svim priključcima.
Naštelat plug-kao Bobić, tomo522, tomotraktor, Aco93 itd
Na mojih desetak hektara i moj 731 je ne zaposlen, a mogao sam zbog susjeda kupit makinu od 100 konja.
Krumpi
Koji traktor je bolji za blato od TV (cjenovni razred)
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Pozdrav.

Stvarno ako kupuješ TV kupi 2 cilindraša.

Sam imamo TV 418 (težko radio za mene)




Onda kupio Goldoni universal 230 (kao TV 731) poslušao savjet Krumpironja


Razlika je punija i očitnija
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ssucur ja koristimm sve moguce osim vitla...a zavisi kakvih 10h i za sta se koriste...npr 10h vocnjaka i vinograda nebis izdrzo sa njime...livade to nije problem,kosnju ne smatram naporom, a svaki bira svoju mehanizaciju i razinu luksuza koji si moze priustit u poslu ja sam covijeka savjetovo na tv samo radi cijene i onoga sta se dobije za hobi je ok...
Za blato je bolji bilo koji talijan sa 6x6 ili freza sa pogonom na prikolicu, uz sve traktore koji su znatno jaci od tv ja koristim frezu za šumu...
Opcenito bez uvrede vlsnicima TV-a bilo koji talijan je po rasporedu brzina i kvalitete izrade opreme koju tv nema jednostavno bolji a cijena skoro ista...evo pitaj Bateka...on ce ti sve detaljno rec posto se mene vise ne uzima sa ozbiljno na ovom forumu
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pr...ž
Govorimo o potrebama veličine traktora.
I o mašti i priključcima, o pravilnoj upotrebi itd...

Ivek, ti si ozbiljan mlad perspektivan...........
Za svoje šolde TV sa malo znanja upotrebe je super traktorčić.
V BiH imam kmetijo, v Ljubljani samo zemljo za rože.
Nema izbora traktora (posebno italijana)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Ivek, ti si ozbiljan mlad perspektivan...........
Za svoje šolde TV sa malo znanja upotrebe je super traktorčić.
V BiH imam kmetijo, v Ljubljani samo zemljo za rože.

To imaš pravo za šolde, sam kad sam kupoval 2 cilindraša nije bilo ništo pametnije za kupovino (gledalo 2 meseca) onda kupio za 2900€ goldoni universal 230 zdraven dobio i plug za snjeg (prodal za 300€)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Za svoje šolde TV sa malo znanja upotrebe je super traktorčić.)

To mi je i bila prvobitna poanta javljanja u ovu temu...uloženo dobiveno na razini hobija inače nebi ni savjetovo za kupnju tv-a da su drugi uvjeti
Barem danas nije problem tržište je veliko...
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A vidim dodao si tecaj ja sam racuno 2km, nesto je malo skuplje nego kod nas ali nije puno
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Trenutno vise traktora nego na njuskalu, ne racunam nove na njuskalu nego polovne, jedan 224 jedan 230 par transportera...ac star po relativno dobroj cijeni par ferrarija...pregledo sam sve ne brini nije ni kod nas puno veca ponuda barem po njuskalu, jedino kod vas nema uvoz?
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Hvala na svim savjetima. Nabavio sam tomicu 419. Sad mi ostaje jedino kako to prevrtljivo malo čudo koristiti na siguran način.

Zaštitni luk nemam, očito ću morat nabaviti da preživim ta prevrtanja. Nastojat ću izbjegavati vožnju na kosini, a opet gore-dole ne smijem jer navodno ima slabe kočnice, pa razmišljam da uz donji rub parcele postavim one auto gume kao na formuli 1. Mogu proširiti kotače, čak staviti još jedne uz ove, kao pomoćni kotači na dječjim biciklima, ali to mi ne pomaže ako krenem niz brijeg a kočnice ne drže. Najbolje da spustim plug pa lagano orem za sobom dok idem dolje, uvijek dobro dođe koja brazda više.

Ma imam u selu par susjeda sa tomom pa ću pomalo za njima.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
 
Na vrh