• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Najbolji Tomo Vinković

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: kupovina tome vinkovica

Eh ne mogu se sad sjetit podataka jer sam previse citao protekla 2 tjedna, kao da sam ga nasao na stajnica.com, u Grofovom kraju. Budem pogledao kad dodjem doma, sjecam se da su proizveli kakvih 100 komada.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: kupovina tome vinkovica

Nisam uspio nac al sam gotovo siguran da sam vidio u " Jezeranskim traktorima".
 

dragon730

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
Nebi ni ja LKT-a ali ti bi sigurno za seriju 700 :icon_thumright: :icon_e_biggrin:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Ja imam toma 420 vec 26 godina odlican traktor jos mu niko nije otvoro motor,diferencijal i mjenjac nebi ga dao ni zasto.
 

gorman

Član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
50
Savjet oko kupovine Tomice

Pozdrav, cijenjeni forumaši.

Postavio sam pitanje na Motokultivatorima o kupovini stroja za održavanja voćnjaka pa su me momci savjetovali da kupim TV-a:
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=29005

Ukratko, prošle sam godine zasadio skoro pa hektar voćnjaka. Riječ je o bobičastom voću (haskap), razmak između redova je standardnih 3m i od ovog proljeća trebat će sve to kositi i održavati.

Na jesen ću vjerojatno zasaditi još jedan hektar tako da i to imate na umu. Dakle, trebam Tomicu i malčer za početak, kasnije frezu i eventualno prikolicu.

Savjetovano mi je da kupim tv 731, 732 ili 830. Zanima me da li i starije serije (4,5) dolaze u obzir. Također, kako stoji stvar s rezervnim dijelovima? Koji je najslabiji TV koji može poslužiti za održavanje par hektara voćnjaka, uglavnom košnje?
I ono najvažnije, koja je realna cijena jednog, recimo TV 731, jer vidim u oglasnicima da cijene opako variraju.

Unaprijed hvala
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: Savjet oko kupovine Tomice

Ja imam hektar vocnjaka, prosle godine sam kopao sa kopacicom imt, najebao sam se ko zec. Od ove godine zbog grana vise necu moc izmedju vocaka niti pric deblima pa sam kupio tv 731, 82.g. , oko 1500h, inverzija, 25 000kn. Preporucili su ti te modele jer imaju kopcanje u 3 tocke i 30ks. Cijene su bolesne ali to je zato jer ih ima malo a ljudi vise ne kupuju nove, takodjer masovno na moru prelaze sa motokultivatora na tv.
U subotu sam dopeljao tomicu sa servisa, ulje motora, filteri, slinila ac pumpa, promjena nekih plocica na rucki gasa jer ga nije htio drzat preko kakvih 60%, suzavanje na 1m i to me kostalo 430kn. Nisam znao jel bi se smijao ili plakao.
Sta se obrade tice, prve tri godine je kopanje tj. frezanje zakon, vidim da se koncentriras samo na malcer.
Za tu povrsinu ja nebi isao ispod 30ks, brze i lakse ces odradit ( vece strojeve mozes koristit).
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Re: Savjet oko kupovine Tomice

Mislim da ako želiš koristit malčer (a za tvoje potrebe mislim da je idealniji od košnje) nebi smio razmišljat za manje od 30 ks.
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Najbolji je Tomo Vinković , onaj kojega imaš!! Jer razlozi su svakakvi: htio bi boljega ali nema se,ovaj je dovoljan za ono šta ti treba ali na kraju je ljubav prema njima,odnosno prema njemu kojeg imaš doma presudna. Zato ih poboljšavamo,produžujemo,proširujemo,obogaćujemo raznim dodacima,alatima..............
Na kraju Tomo je najbolji onaj koji je u dvorištu!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
ja imam 821 seriju,90. godina,jedini kvar je sto je regler otisao,inace redovita promjena ulja i udri mujo...je da moj 90% kosi travu sa roto kosom,nije da se ubija u oranju ili neznam kakvim poslovima,ali eto,pali ,toci i vozi...
e da. zamijenili smo i ulozak dizne,mislim da je malo vise od 100kn kostao
 
Tu od
12 Velj 2014
Poruka
23
Pozdrav svim forumašima. Novi sam na forumu, nemam iskustva sa traktorima TV pa vas molim savjet koji bi mi najviše odgovarao za obradu vinograda (malčiranje,prskanje). Vinograd je oko 600 trsova. Strmina nije veča od12%. Koja snaga tv bi to zadovoljavala.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
ha haaa kolega.Najbolje bi ti odgovarao moj jer ga prodajem a super je sređen.
Ćuj ipak bi ti trebao malo jači.Ovi od 18 konja još ako je malo lošiji neće moć zadovoljit.Takav problem je imao jedan naš forumaš pa je dao majstoru da mu od 18 konja napravi 21 kao moj i onda je sve funkcioniralo
Sve ovisi koliko si spreman uložit al moraš dobro razmislit jer ako pogrešiš sa kupnjom onda je malo kasno i puno više košta
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Za prskanje bi mu sigurno svaki bio dobar dok je malciranje druga prica,,,
samo o jacini motora zavisit ce brzina kojom ce se kretati,,,
 
Tu od
12 Velj 2014
Poruka
23
Malčiranje mi je važno jer je vinograd zatravljen. Dosad sam kosio sa MUTOM (strižna kosa) ili samalom rotacionom samohodnom 3,5ks. Zbog problema sa kralježnicom sada bi to radio sa TV. Također bi pokušao nabaviti mali atomizer za prskanje, jer mi je leđni pretežak. Koliko troše ti mali traktori.
 

toni2

Novi član
Tu od
16 Velj 2010
Poruka
17
Malčiranje mi je važno jer je vinograd zatravljen. Dosad sam kosio sa MUTOM (strižna kosa) ili samalom rotacionom samohodnom 3,5ks. Zbog problema sa kralježnicom sada bi to radio sa TV. Također bi pokušao nabaviti mali atomizer za prskanje, jer mi je leđni pretežak. Koliko troše ti mali traktori.

pozdrav pijanizagorec ja imam 821 89 godina ore, freza potrošnja se kreće oko litru na sat ili možda manje
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Malčiranje mi je važno jer je vinograd zatravljen. Dosad sam kosio sa MUTOM (strižna kosa) ili samalom rotacionom samohodnom 3,5ks. Zbog problema sa kralježnicom sada bi to radio sa TV. Također bi pokušao nabaviti mali atomizer za prskanje, jer mi je leđni pretežak. Koliko troše ti mali traktori.
Ne trose oni malo naspes mu rezervoar od 8L moze cio dan da ga ne gasis i vise:drink:
 

trapula

Novi član
Tu od
23 Ožu 2014
Poruka
22
Poštovanje.
Ja imam tv523 i predlani sam kupio malčer od110 cm,te ove godine sam samljeo ostatke prilikom rezanja maslina te jedan rezervoar za cijeli dan mu je ipak premalo..
 

Najnoviji postovi

Na vrh