• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Najbolji Tomo Vinković

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
To je prava stvar.Isključiš svu struju i nemože izvuć akumulator ako je loša instalacija
To je zapravo nevažno.
Važno je da takvim baterijskim rastavlječem sprečavaš mogućnost samozapaljenja traktora i posredno svega oko njega.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Mislim da su se zato i počele takve sklopke ugrađivat i običaj je da su na dohvat ruke sa vanjske strane haube u slučaju da se instalacija pocne dimit
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bilo bi korisno vidjeti nekoliko slika na različitim traktorima kako je ugrađena takva sklopka. Znam da nije neka nauka, ali tuđi primjer uvijek dobro dojde. ;)
Treba li dodati komad plus kabla (pretpostavljam da se prekida vod od plus pola).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
A viš na kamionima ima takva sklopka koja prekida +. Odma do akumulatora.

Vidi napisano prije:
Kad god može, bolje je prekidati masu.

Na vozilima koja moraju imati neke aktivne sustave (daljinsko zaključavanje, alarm, Webasto, elektronika...) nije moguće ostaviti instalaciju ili dio instalacije bez napona, pa rastavljač mora biti na plus polu. U tom slučaju se prekida samo glavni vod do anlasera, a paralelno pored sklopke (ili pri akumulatoru) se nalaze osigurači tak da je neštićeni dio instalacije vrlo kratak.

Na običnim traktorima to nije potrebno (ako nema radija s memorijama, npr.).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Rastavljala sklopka plus ili minus lakše je nego klemu skidati, a o sigurnosti da ne pričam.
Još da ima kvalitetna za kupiti.....a ne ove igračke 2500A za 100 kuna...
 

Hara1982

Novi član
Tu od
16 Sij 2021
Poruka
9
Pozdravljam, TV 420 1983. god.
Na hidraulicnom kućištu, onom ispod sica, izbacuje ulje na rupicu koja se nalazi na dnu kućista, ali samo kada dižem plug ili frezu. Špricne iz njega nekih desetak centimetara kada podiže priklječak. Kako otkloniti kvar? Da li je kvar velik? Hvala.
 

Ivan Kolić

Novi član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
24
Pozdrav. Namjeravam nakon dugo godina rada bez motorizacije uloziti novce u jedan manji traktor pa su mi puno ljudi preporucili TV-a. Tako da sam htio upitati koji modele bih trebao gledati kada kupujem polovni i na sto trebam obratiti pažnju.

I kad smo već pri tome, ako netko prodaje TV-a u karlovačkoj županiji ili bližoj okolici neka se javi.

Hvala.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Traktor se kupuje prema namjeni za koju bu služil (vrsta i obim poslova te teren). Teško da ti bu netko, bez te informacije mogel dati neki koristan savjet.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,874
Pozdrav. Namjeravam nakon dugo godina rada bez motorizacije uloziti novce u jedan manji traktor pa su mi puno ljudi preporucili TV-a. Tako da sam htio upitati koji modele bih trebao gledati kada kupujem polovni i na sto trebam obratiti pažnju.

I kad smo već pri tome, ako netko prodaje TV-a u karlovačkoj županiji ili bližoj okolici neka se javi.

Hvala.
Ako budeš išao gledat modele Tomo Vinković traktora onda najbolje da baciš oko na seriju 700. TV 730, TV 731, TV 732. To su jako dobri i kvalitetni traktori, naravno sve ovisi o tome kako ga je vlasnik koristio, odnosno održavao.
 

Ivan Kolić

Novi član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
24
Ok ispričavam se. Trebao sam objasniti za što ću ga koristiti. Koristio bih ga za oranje, frezanje, košnju trave. Trava koju kosim je većinom u kosini, u strani.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Ak si možeš priuštiti, pogledaj i seriju 830,a još bolje i Agromehanika AGT30 traktor, jer ima riješen problem s okretanjem kardana u rikvercu.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
A ako si možeš priuštit kupi neki polovni goldoni ili bilo koju talijansku marku traktora i onda si car u odnosu na sve ostalo navedeno
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Što znači manji traktor? Manji traktori su 539, 335, 2511 i slični. TV je prije dosta specijalizirani traktor nego što se može svrstati u manje traktore. Bez obzira na njegovu veličinu. TV i slični njemu se u pravilu kupuju zbog posebnih potreba. Osobito zglobaši. Kako je napisano da se treba kositi i po brdu, TV je jako nezgodan pri promjeni pravca na kosini, čudno je to kad skrećeš sa guzicom. Da li se u ovom slučaju traži manji ili specijalizirani traktor?
 
  • Like
Reactions: ZJ

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
To znači da su manji od tih koje si nabrojio. TV bi mogao zadovoljiti navedene potreba za odrađivanje poslova (koji ) su nabrojeni. Osim što ne bi mogao kositi na kosini (strani), isto što ne bi mogli ni traktori koji su navedeni u prethodnom postu. Koji su kao "manji", ako je tome tako onda su TV i slični njima po konstrukciji "minijaturni traktori".
 
Na vrh