• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Najbolji Tomo Vinković

linhai

Novi član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
19
Pa na prvu nisam skužio šta mi želiš reći, ja se bavim off roadom, pa znam da je 4x4 bolji nego samo jedna vuča prednja ili zadnja svejedno
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
to sam i napisa nisi me dobro mozda skuzije!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

linhai

Novi član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
19
Pa nisam dobro skužio da.
Već duže vrijeme tražim traktor za kupiti ali nisam još ništa našao u mojoj okolici, ali i ljudi dosta traže za traktore serija 700 i 800, koji se meni sviđaju.
A nisam vidio niti da netko na forumu prodaje takav taktor.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
da se svasta naci sad zavisi sve o parama :D naš forumaš krumpironja prodaje vrhunsku mašinu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
linhai ovaj na videu ti je moj tomo. stefanmkd dobro si se sjetio na video ja zaboravio već da je i taj cirkus snimljen.
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
kupovina tome vinkovica

planiram da kupim tomu ili mtk trebao bi mi za malo baste kosnjenje livade i malo poslova oko kuce planirao sam uzeti 521 sa osnovnim prikljucima ili da uzmem neki motokultivator od 14 ks sta biste mi vi preporucili
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Re: kupovina tome vinkovica

Moje skromno mišljenje je da ti je bolji tv od motokultivatora i ja sam bio nekad u sličnoj nedoumici i prevagno je traktor i nism se pokajao pozdrav
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: kupovina tome vinkovica

Takodje i ja,ja sam pogodio jedan mtk i izleti tomo i kupim toma.E sad zavisi jer ti zemlja u strani ili ravni,meni je sva zemlja u strani i za ova 2 meseca koliko ga posedijem,bio sam u opasnosti da se prevrnem.Zavisi za koliku povrsinu ti treba,jer mtk dizel sa plugom,frezom i kosom kod nas u solidnom stanju nemozes uzeti bez 800do1000e,a tv nemozes da sanjas sa tim prikljuccima za manje od 1500e(seriju4xx,5xxx),jedino onaj stariji pe 18 mozes naci sa tim prikljuccima za oko 1000-1200e.
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: kupovina tome vinkovica

Ako nemaš mesta za okretanje, tj.ako je ograđena bašta koju misliš obrađivati, onda ti je bolji MK, lakše se manevriše u odnosu na TV.
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Re: kupovina tome vinkovica

hvala na pomoci u strani mi je ali bi pre uzeo tomu nego mtk za mtk idem a na tomi sedim ko covek a dali bi taj posao koji meni treba molgao da odradi pe 18 ili neki 420?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: kupovina tome vinkovica

Bez problema pe18,moze cak i mtk,cuo sam da neki covek ore njivu od 60ari sa mtk-om.Ako uzmes toma,obavezno napravi luk,jer se u nasim predelima cesto prevrcu.
 
D

davpetri20

Guest
Re: kupovina tome vinkovica

isto pitanje kao i kolega.

Tomo vinkovic ili neki skuplji (jaci) ?

Uglavnom bi se koristilo za odvoz drva par puta godišnje.
Odvoz grožđa,te utovar i odvoz bala i kukuruza u vrecama.

Kao što napomenuh u prethodnim postovima,prikolicu bi si sam napravio ..
Čisto radi kapaciteta da znate,odvozio bi oko 4-5 metara drva u jednom mahu.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
Re: kupovina tome vinkovica

Kapacitet od 4-5 metara drva je ipak prevelik zalogaj zaTV
 
D

davpetri20

Guest
Re: kupovina tome vinkovica

Kapacitet od 4-5 metara drva je ipak prevelik zalogaj zaTV

Pred nekih godinu/godinu i pol smo u tom istom Tomo Vinkovicu od rođaka "odfurali" 3 ture po 4 metara (otprilike jelte).
A šuma je bila dosta strmovita,s dosta uspona i sve smo uspješno obavili..
Prikolica je bila custom,po nekoj mojoj procjeni oko 2 metara u visinu a promjera 2 metra ....:(wasntme):
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Re: kupovina tome vinkovica

meni najvise za kosenje vocnjaka i livade a za drva uzimam fergusona ili 560 od clana iksija a koliko para je tomo 420 sa ovim prikljucima
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: kupovina tome vinkovica

Tomo ti nije za kosenje votnjaka,da bi kosio votnjak trebati rotokosa,rikverc kosa sa letvom(veoma retka)ili mulncer,jer bocnom nemozes lepo zaici u votnjak,a trava kosena rotokosom ili mulncerom nije za seno,jer nemoze lepo da se osuci i skupi.Tomo 420 sa tim prikljuccima je oko2000,a ako imas srece i stalno pratis oglase mozes naci i za 1500e.
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Re: kupovina tome vinkovica

pa napravio bi neki malcer za votnjak a kakav je za kosenje livada
 

Najnoviji postovi

Na vrh