• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Najezda divljih svinja i ostale divljači

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Na kukuruzu nam bio problem nedostatak vlage...
.....sada došla kiša,ali sa kišom u noći došle i divlje svinje i u kukuruzu napravile štetu.

Danas smo bili kod jednog lovca koji je glavni za ovo područje i dao nam bočicu sredstva RIKANOL.Sa tim se namoče krpe i postavi na kolce pola metra od zemlje na razmak 20 metara.
Inače meni sredstvo smrdi ko sto vragova,a na boci piše da je to u stvari "koncetrirani ljudski znoj". Proizvodnja Njemačka.
Pa večeras budemo vidjeli da li šta djeluje.........

Rikanol djelovao dvije večeri.....treću noć svinje napravile veliki polukrug i zaobišle mjesta gde je bio postavljen.U kukuruz su ušle sastrane gdje se nisam nadao jer sa te strane su kuće udaljene nekih 300 m.Palili smo gume,bacali petarde......uplaše se i pobjegnu ali ne možeš cijelu noć dežurati.....i čim te nema drugi dan u kukuruzu rusvaj......
.....stvarno sam ljut.....mine ili kakva rafalna duga cijev pa udri.....a poslje nek me optužuju i vode gdje god hoće ali bar bih bio mirniji kad bih znao da sam tu gamad,koja se množi kao štakori,potamanio....
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
mtd el ovo tvoja MRUD ,garant ti iza drveta hladiš pivu i čekaš divljeg vepra:weedman::weedman::drinkers::drinkers:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
e jesi me odao...:lol:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
uuuuuu,ljepih komada al je bilo paprikaša :partyman::partyman::partyman:
 
D

dbadlar

Guest
i ja imam problem sa divljim svinjama, na njivama koje su mi u bjelovarsko-bilogorskoj zupaniji.. na nekim njivama mi uniste i do 50 posto uroda.. kud je i ovako sve skupo jos i ta gamad. i uopce se ne moze nista napraviti.. kazu lovci, pa ogradite si njivu.. reko, pa moze, ako mi vi financirate stupove i zicu..

sory, sada pročita pa moram komentirati, evo kao smo mi svoje ogradili s uloženih 200-tinjak kuna i malo rada. kolci iz obližnjih vrbaka, tak i tak treba kričiti, a izolatori od starih plastičnih kanti, e da i dobra volja te električni čuvar od Lovačkog društva
 
M

m.olić

Guest
Kavez-zamke

Pozdrav svima!

Kavez-zamke POM-22 i POM-25 namijenjene su za hvatanje divljih životinja na humani način, živih i neozlijeđenih, bez direktnog prisustva pa tako i bez izlaganja opasnosti ljudi koji ih žele uhvatiti.
Omogućavaju hvatanje divljih životinja kao što su: medvjedi, divlje svinje, jeleni lopatari, vukovi, lisice, čaglji, mungosi, divlje mačke, divlji psi i druge životinje.

Više o kavez-zamkama na adresama:
www.facebook.com/kavez.zamke

http://m.novilist.hr/PogledajClanak.aspx?id=627917&datum=20120830
 

Prilozi

  • POM-22 otvorena preklopna vrata.jpg
    POM-22 otvorena preklopna vrata.jpg
    27.6 KB · Pregleda: 5,536
  • POM-25 otvoreno1.jpg
    POM-25 otvoreno1.jpg
    56.5 KB · Pregleda: 6,418

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Nemoj se ljutit, ali volio bi kad bi posijao Pajdaš kod šume vidit kako bi sa tim mi sačuvao kukuruz i koliko bi ulovio divljih svinja na human način.
 
M

m.olić

Guest
Nema ljutnje. Razumijem te, ali kavez-zamke su već dokazale svoju efikasnost. Samo lovačkim metodama, bez zamki, problem najezde divljih svinja se neće riješiti. Riječ je o globalnom problemu, naročito zadnja dva desetljeća. Došlo je do nagle ekspanzije brojnog stanja divljih svinja, koji i dalje stalno raste.

Evo još priloga na temu:

Video o stanju na Tramuntani (sjeverni dio otoka Cresa), sa kojeg su se proširile po cijelom otoku:
http://www.youtube.com/watch?v=ZsY4RW9tQCQ

Divlje svinje na Cresu i Lošinju:
http://www.youtube.com/watch?v=yn1rbCa6yz8

Odličan dokumentarni film o najezdi i obrani od divljih svinja u Australiji.
http://www.youtube.com/results?search_query=feral+pigs+in+australia+documentary
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
962
srne i sl

Zanima me dali je vec neko primjetio problem oko srna trenutno,posto za fazane jos nisam cuo da rovare ,a srne sa?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
šta to rade srne?koji je problem
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
To se obratite lovačkom društvu i oni to moraju riješavat.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Mislim da vrijedi i za fazane,ali neznam ako ce oni htjet ic samo na fazane jer im je to sitna riba za ubijanje lovackome drustvu.Prije ce ti ici na srne i jelene.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ako srne i jeleni idu na tvoje polje ti to možeš prijavit da to oni riješavaju kako znaju i umiju.
A sada kada se smije lovit ili nesmije to neznam jer nisam lovac,ali ti imaš pravo prijavit da ti životinje rade štetu na polju i po usjevima i možeš tražiti odštetu jer lovci nerade svoj posao.

Šta sad opet neki zakon iz EU da se nesmije lovit i ubijat u travnju??
 
Na vrh