• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naš vozni park

A

actros

Guest
Re: Naš vozni park

dečki svaka čast na ursusu ...to mi je drag traktor...imao sam i 355 i 360 tri komada ...jako je okretan traktor a to je bitno za neke strojeve...ali ja od kada sam kupio zetora sa prednjim pogonom kao da sam preporođen puno mu znači u brijegu kod oranja pogotovo ako je malkice mokro,a i više nemoram imt-a i sajlu prikapčat ispred njega.... to što ti kažeš jedina dobra stvar je što su kod tih ursusa pa i kod zetora jeftini dijelovi....tako da nije loša opcija kupit i stariji traktor za manje novce i onda ga poriktat da radi ko švicarski sat i barem znaš kaj imaš.... :D
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Re: Naš vozni park

Evo moja mašina:
ursuskodkue2.jpg

ursus.jpg

traktor-1.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Re: Naš vozni park

Kako se na ursusu zovu oni položaji, jel su plivajuči i ležeči?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Re: Naš vozni park

Nešto ti je puno mastan. Bar operi to. Budem stavio sliku iz bliza kako treba ursus izgledat.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Re: Naš vozni park

Pa ja ga sam nemogu oprat, to bi trebo miniwash a ja ga nemam(auto operem jednom mjesečno četkom i 4 ampera vode a traktor neznam kad je zadnji put opran) pa ga zato i nemam), a nikog nemoš nagovorit da odveze kod vulkanizera(on ima i praonicu).
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Re: Naš vozni park

Uzmeš litru dvije, nafte (lože), dobro ga nanaftiraš, i opereš običnim šmrkom iz gradskog vodovoda. Mora ić sva mast dole.
 
Z

zrine892

Guest
Re: Naš vozni park

petar kaže:
Uzmeš litru dvije, nafte (lože), dobro ga nanaftiraš, i opereš običnim šmrkom iz gradskog vodovoda. Mora ić sva mast dole.

ivasol..to je zakon..litra kosta oko 30 kuna..da vidis..bolje skida nego benzin..
 
B

Bobo

Guest
Re: Naš vozni park

Ivasolom sam samo jednom traktor oprao i nikad vise...

Kad se osusio, jos je dva dana smrdio ivasol i bas se uvlaci neki neugodan smrad u nos... ne mozes bit na traktoru...


MINIWASH je zakon nad zakonima. obadva traktora s njime perem i nikad problema, a odgulim sve necistoce s traktora bez pol muke. Susjed dotero torpeda da mu operem i pogulio mu farbu svu do temeljne na hidrauliku...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Naš vozni park

Bobo kaže:
Ivasolom sam samo jednom traktor oprao i nikad vise...

Kad se osusio, jos je dva dana smrdio ivasol i bas se uvlaci neki neugodan smrad u nos... ne mozes bit na traktoru...


MINIWASH je zakon nad zakonima. obadva traktora s njime perem i nikad problema, a odgulim sve necistoce s traktora bez pol muke. Susjed dotero torpeda da mu operem i pogulio mu farbu svu do temeljne na hidrauliku...

Ti si to Ivasol stavljao u miniwash? :) ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: Naš vozni park

Ne...

Ivasol je isao u onu bocicu sa spricom, i poprskao sam traktor s time i ostavio nekih 15-ak minuta da progrize kroz sve slojeve prljavstine i masti sto su bile na traktoru ;) potom sam ga samo saprao i traktor je bio cist kao suza, ali kad se motor zagrije, majko mila koliko je to smrdilo... UZAS jedan.

Imam za miniwash nastavak i mogu odmah s vodom mijesati ivasol, sampon, sto mi volja, ali ako ivasol ne odstoji, nista od toga.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Re: Naš vozni park

MA daj ajde, neču se ja zafrkavat, imam tolko novaca da mogu platit pranje kod vulkanizera...
 
Z

zrine892

Guest
Re: Naš vozni park

Bobo kaže:
Ne...

Ivasol je isao u onu bocicu sa spricom, i poprskao sam traktor s time i ostavio nekih 15-ak minuta da progrize kroz sve slojeve prljavstine i masti sto su bile na traktoru ;) potom sam ga samo saprao i traktor je bio cist kao suza, ali kad se motor zagrije, majko mila koliko je to smrdilo... UZAS jedan.

Imam za miniwash nastavak i mogu odmah s vodom mijesati ivasol, sampon, sto mi volja, ali ako ivasol ne odstoji, nista od toga.


kod mene ne smeta taj smrad..moras ga jako jako dobro isprati..a sa druge strane ako imam vremena onda odem traktorom da nekog kanala onda sa motoricem i mlaznicu i da vidis bolje bude nego miniwash.a kake sam srece kad se doma vracam..dodjem kuci gori nego sto je traktor bio..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: Naš vozni park

Obrisan neispravan link.

eto moje pile----91 godina ali stvarno ocuvan ....
samo ga ja vozim tako da nema greske :))
nisam dugo na forumu pa malo gledam ,i vidim da postoji forum za to pa eto...
inace poradim sa njim 50h kao iz sale...opet :))
 
A

Arsa

Guest
Re: Naš vozni park

Hajd malo Teh podataka snaga , potrosnja itd posto ga dugo vec imas
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: Naš vozni park

pa sto se tice snage u papirima ima 107ks ali nekako mi je to malo....zbilja je snazan i zvuk kao da ima 130...
hauba mu je podizana...ima veci auspuh ,a znam da na motorima i autima se nesto dobije sa time pa mi se tak cini...otprilike kao da je "tuniran"....al nemojte me drzat rijec.....
sto se tice potrosnje nisam mjerio ....al trosi ,nije stedljiv :)
Siroke gume ima,tako da je udoban...
eh,ima ehr i to je odlicna stvar....radi bez greske i olaksava rad....
jos bih rekao kako mf serije 30 za te godine ima najbolju kabinu.!
 
B

Bobo

Guest
Re: Naš vozni park

Sto kopcas na onaj "prednji hidraulik" ako to uopce i je hidraulik... nekako mi slabasno izgleda za ikakav malo ozbiljniji prikljucak :scratch
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: Naš vozni park

pa jos uvijek nemam nikakav stroj ali planiram neki valjak uzet ove godine da malo poravna zemlju kada idem sa roto drlj i sijaciom.....
traktor gdje je bio vjerojatno je imao neku dasku za snjeg ili slicno....
znaci pravljenja je hidraulika.....al nebi se bas slozio da je slaba...
 
Z

zrine892

Guest
Re: Naš vozni park

zsolin kaže:
pa sto se tice snage u papirima ima 107ks ali nekako mi je to malo....zbilja je snazan i zvuk kao da ima 130...
hauba mu je podizana...ima veci auspuh ,a znam da na motorima i autima se nesto dobije sa time pa mi se tak cini...otprilike kao da je "tuniran"....al nemojte me drzat rijec.....
sto se tice potrosnje nisam mjerio ....al trosi ,nije stedljiv :)
Siroke gume ima,tako da je udoban...
eh,ima ehr i to je odlicna stvar....radi bez greske i olaksava rad....
jos bih rekao kako mf serije 30 za te godine ima najbolju kabinu.!

auspuh nema nikakve veze sa motorom na traktoru..jedino mozes na autu stavit neku auspuh koji dobije do 10% snage..a sto se tiče koliko je cilindara traktor? nekako mi se čini da ima 6..jer sam pricao sa jednim covjekom koji ima 3080 kao tvoj i rekao da je 80 ks :? :? ..njegov ima 4 cilindra..a tvoj je super extra stanju..
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
Re: Naš vozni park

Lijep stroj!

Koliko je težak?
Ima klimu?

Daj napiši dimenzije guma.
Da li si imao kakve probleme s elektronikom i getribom?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: Naš vozni park

tezina je oko 5300kg...budem veceras napisao koje su gume....
e najveci je problem sto nema klimu :((

kada sam ga kupio nakon mjesec dana idem ga oprat ,operem i ostavim vani preko noci....sutra dodem upalim a elektronika i mjenjac nerade NISTA....
popizdio....
i ja i stari krenemo u popravak...dosta smo rastavili i zamisli!
sa desne strane ispod stepenica mu je komp i na jednom stekeru (glavno dapajanje) zica bila oksidirala i kak sam sa mini wosh prao otkine se zadnja licna i kraj!!!!
to spojio i radi bez greske....

Sto se tice mjenjaca ,mjenjan je..al ne kod mene.
I znam da su te serije kao osjetljivije sa mjenjacem ali kako kazem kod mene je novi mjenjac -a znam pricu da ima kao bolji i losiji tako da tej vlasnik u njemackoj je vjerojatno nakon kvara stavio novi ali taj bolji.
A znam da je novi jer je crveni a ne kao ostali prijenos na traktoru sivo crni...

jedino su gume dosta potrosene ali moze raditi jos koju godinu do nebude 2-3eur za gume.sve 4-
 

Najnoviji postovi

Na vrh