• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naš vozni park

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Zašto nisi okrenuo slike da ne moram ležat na stolu ako hoću vidjet traktor ovako će da ti iscuri sve ulje.

:madmana::madmana::rolfer::rolfer::rolfer::lol:
 

IKO

Član
Tu od
20 Stu 2007
Poruka
52
Evo i moje pomoći.
Do sada sam se služio sa Ursusom C335, zamijenio ga je ovaj:

a sada je stigao ovaj i nadam se dok sam živ.





Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Ovo je prvi pokušaj. Slijedio sam upute za stavljenje slike na forum.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Lijepo.
No, kad si već nataložil tolike nofce Jurvalu, trebal si kupiti traktor s duplim pogonom, pogotovo kad ga misliš držati doživotno. Pretpostavljam da i 2812 ostaje u dvorištu.
 

IKO

Član
Tu od
20 Stu 2007
Poruka
52
Lijepo.
No, kad si već nataložil tolike nofce Jurvalu, trebal si kupiti traktor s duplim pogonom, pogotovo kad ga misliš držati doživotno. Pretpostavljam da i 2812 ostaje u dvorištu.

Ne, 2812 ostaje u bratovoj garaži, a duplu vuču bi malo koristio.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Ti najbolje znaš.
Većina nas je imala obične traktore, samo sa zadnjim pogonom, no kad jednom probaš dupljaka, nema natrag povratka. Više neću niti pogledati traktor bez prednjeg pogona: fale mu prednji kotači :rolfer:
Šteta kaj nisi prije probal i razmislil o tome, jer na taj traktor lako je naknadno kupiti kabinu, a prednji pogon nemoguće.
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
kak god da malo koristiš predjnu vucu al puno put mi se dogodilo kaj mi je bas prva vuca pomogla. malo imas manji anjslag ali se priviknes. npr kod oranja nema proklizavanja (osim ak nije blato) nego samo pustis plug i picis. mojem djedu su se 82. svi smijali kad je kupil store s prvim pogonom a sad je svima žal kaj nisu i oni jer im puno put zatreba a nemaju si kak pomoci...svaki ima svoje prednosti i nedostatke ali kak veli zj jednom dupljaka probas, vise ne pomisliš opce kupovati traktor bez prednjeg pogona...
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
kakav je taj sonalika mislim po kvaliteti ja imam JD 4440 i MF 6110 i neki dan gledam taj sonalika ali stari ni čut mada više on ne radi ništa ali zna odmah da to nevalja i sve poredu zato pitam kakav je mada mom starome nevalja ni MF samo john deere i timberjac kad sam kupio LKT bio je u predimfarktnom stanju:rolleyess:
 

IKO

Član
Tu od
20 Stu 2007
Poruka
52
Da dečki. Svatko od nas ima svoje prilike i neprilike, svatko živi svoj život i nema unificiranosti. Moje je stanovište ovo. meni traktor godišmnje treba napraviti maksimum 150 radnih sati. Od toga oranje 10 sati. Ostale radnje na zemlji bez upotrebe prednje vuče još par sati. Sve ostalo je prijevoz i lagani poslovi gdje prednja vuča samo smeta. Traktor mi treba trajati najmanje trideset godina. Što složeniji mehanizam to više problema. Kako je upitno što će biti sa službenim servisom u to vrijeme najbolje je svesti se na jednostavnost i smanjiti mogućnost kvarova. To da bi mi godišnje 10 sati prednja vuča dobrodošla bi znam i sam. Moja je opcija bila prednja vuča. Neki traktori koji su dolauzili u obzir su otpali jer mi nisu odgovorali ili zbog elektornike koju sam odmah odbacio,ili zbog cijene jer mi skup ne traba, ili zbog nekomodnosi (tafe npr.). Da sam kupio DI 60 4WD mene bi koštao najmanje 10000€ više (njegova cijena+garaža za njega u postojeću ne može ući).
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
i ja bih kupio fenda da sam mogao dignuti tako veliki kredit i još da ga mogu vračati ,što se tiče sonalike traktor nije za osobe koje nemaju osječaj za traktor,jer ifendt ima svoje granice ,sonalika ima motor koji je mali potrošać,ima dobru getribu naš je malo trom zbog prednje vuče ali ja više traktor bez prednje nema šanse.Ugrubo sonalika bude zadovoljila one koji nisu ovisnici o elektronici i finoj mehanici najbolji pokazatelj bude vrijeme u mom kraju ih ima u dve godine nekih 10komada:axe:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ako nije tajna, koliko ks je taj traktor i koliko para (plava sonalika)

Bok svima!
Nov sam na ovom forum i mislim, da je vrlo dobar. Kao prvo se ispričavam ako moj hrvatski nije najbolji, jer sam inače iz Slovenije. Mnogo sam puta več bio na ovom forumu i čitao vaše postove i vidim da ste stručnjaci što se tiče poljoprivrede. Pa sam si rekao, da ču se i ja sad registrirati jer nešto i ja znam, a ponekad mi dobro dođe kakav nasvjet.
Za početak i par slik:
Renault Ceres 325
stroji-renault-ceres-325x_16781389_17399206_18030098.jpg

jel to stvarno renault proizvodi traktore???
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
šteta... jako preferiram renault i definitivno da kupim traktor ako bi mogao (ako ne koštaju puno, al znam za drugo da nisu skupi po meni uloženo dobiveno i više nego dobro imam 4 renaulta doma od clia do 7,5t) uzeo bi renault bez razmišljanja...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
šteta... jako preferiram renault i definitivno da kupim traktor ako bi mogao (ako ne koštaju puno, al znam za drugo da nisu skupi po meni uloženo dobiveno i više nego dobro imam 4 renaulta doma od clia do 7,5t) uzeo bi renault bez razmišljanja...

pa sad ti je renault=claas..sam kaj nije žuti..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sve ti je to trgovina,tko da više njegovo bude,samo se kapital danas cijeni a kvalitet sve manje:butthead:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
A čiji bi bili, pa ne valjda od Renaulta...:madmana:
Motori sa desne obale Rajne....MWM, Deutz/DPS
Ovo ti je dobar link za informacije o traktorima.....pretpostavljam da razumiješ finski:mrgreen:
http://www.konedata.net/
 

Najnoviji postovi

Na vrh