• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naš vozni park

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Evo ga mene po prvi puta a i poslacu sliku svog ursusa c-360 koji mi služi za početak a valjda ce mi na ovom forumu sinuti koji novi da si kupim
za budučnost mislim se baviti vočarstvom tj ljeske koje sam posadio oko 5ha
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Dobrodošao na forum krki! Od kud si? Kao što vidiš ovaj forum je u razvoju te još nema puno članova , pa je svaki komentar i svaka slika bitna!
Nadam se da če ti se svidjeti ovaj forum, ovo je prvi Hrvatski forum o poljoprivredi i mehanizaciji!
 
R

Ratarko

Guest
krki kaže:
Evo ga mene po prvi puta a i poslacu sliku svog ursusa c-360 koji mi služi za početak a valjda ce mi na ovom forumu sinuti koji novi da si kupim
za budučnost mislim se baviti vočarstvom tj ljeske koje sam posadio oko 5ha

Pozdrav krki , samo šalji sliku Ursusa a kada budeš kupio novi onda i njega.

Nisam skužio ovo sa posađenom ljeskom , zar ljeska nije drvo ?
Kako češ ju plasirati , kome prodaješ , jel praviš nešta od nje pa prodaješ gotov proizvod ? Prvi puta čujem za tako nešta pa mi baš nije jasno... :?:
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
zašto nema članova kaj mislite , nisam na netu našo ništa o poljoprivredi
mehanizaciji vočarstvu u smislu foruma gdje bi se moglo razmjenjivati informacije o iskustvima i praksi od hrvata jeste vidli http://www.svetbiljaka.com
ima zanimljivih stvari o biljkama ako koga zanima

ljeska je grm a može se uzgajati u obliku drva, ja sam živio na selu sa roditeljima u okolici zg koji su na par hektara imali kukuruz i par kravica
a kad sam se oženio kupijo sam svoj stan {GAJBA} u V.Gorici gdje i danas živim u sretnoj familiji imam dva sineka .....
kako moji više nisu mogli raditi na poljp. ja sam odlučio da necu prodavat zemlju nego nesto posaditi gore s cime nema puno posla isao na savjetodavnu sluzbu tamo su mi prep. lješnjake

posadio sam 2005 oko 1000 komada a 2007 još 1100 na 5 ha zemlje i još sam kupio 2ha i to je to netreba pretjerivat

tako da baš i nemam nekog iskustva ali trudim se neznam kome cu prodavat racunica je na mojoj strani ulozio sam cca 150000kn i sve ce mi to poticaj pokriti tako da ak ne racunam svoj rad dobio sam besplatno plantazu ljkeske traktor malčer a nešto če valjda roditi

kod ljeske navodno nema bolesti pa tako ni skupocjenih zaštita prskanja
znaci kaj rodi to ti je na čisto asko uspiješ prodat ,mozes ga cuvati do prodaje na sobnoj temperaturi

bere se strojno sa usisavacem u 9mj kad padne na zemlju i cuva u vrecama posto se osuši u sušari

nije mi jasno zašto vani u vočnjacima su novi supermoderni traktori koji dodu 20- 30 soma evra koji i meni zapinju za oko a kod nas covjek ima imt539 na oko 6ha jabuka{ za koji ima 5 puta više radnih sata traktora od mojih lješnjaka} i kaže nikad nebi kupio neki skupi traktor jel mu se ne isplati a i ovaj ga zadovoljava

jel ima ko od vas vočarski traktor jel to puno bolje i jel vredi duplo više kolko i košta jel za jedan zapadni vočarski traktor kupim 2 imt549 nova
sory na podužem postu a možda se nađe neko koga zanima



[/b]
 
R

Ratarko

Guest
Ovako , sa tobom mogu podjeliti jedino svoje razmišljanje oko traktora ...

Generalno gledano ovi ljudi što ti savjetuju da imaš traktor tipa IMT 539 ili 549 su u pravu . Zašto , zato što si tek počeo sa proizvodnjom , zato što živiš u HR , zato što nije pametno ulagati 30k eura u jedan novi stroj ako je imanje i posao u povojima , ima još razloga ali to su neki koje ja vidim onako na prvi pogled. Jedan IMT bi ti sasvim zadovoljio tvoje potrebe , ne vidim šta mali IMT nebi odradio kao i neki specijalni vinogradarski traktor zapadne proizvodnje , makar ne sada kad si friško počeo sa proizvodnjom i kada nemaš široku lepezu nekih specijalnih priključnih strojeva sa kojima bi takav zapadni traktor neupitno bolje radio nego IMT.

Još jedna stvar , kada pređeš preko te stepenice ( kupnja novog i skupog traktora ili stroja ) nema ti više povratka , ili bankrot ili razvijanje gospodarstva u nedogled čak i kroz generacije. Ja sam na primjer uplatio traktor koji košta 115 tisuča eura , zar misliš da se smijem opustiti pa i na tren , nema više gledanja nazad , kredit treba otplačivati ... onda ona tvoja tvrdnja da nema veze šta če biti jer poticaj tako i tako pokriva uloženo te da nemožeš izgubiti se više ne može upotrijebiti.

Da zaokružim , sada si u nekom privilegiranom stanju - uspjevaš proizvoditi sa malim "strojnim" ulaganjima a kada kupiš neku evropsku mrcino od 30 tisuca eura nema ti više nazad. Nisam ovo napisao da te uplašim ili razuvjerim od kupnje nekog odličnog traktora nego eto da popričamo malo jer zato ovaj forum i služi .
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
hvala ti na trudu i na pametnom razmišljanju
ovi u evropi su davno počeli od 0 i to kaj imaju sad se samo vrti u krug par godina i staro za novo zato k nam dodu još dosta iskoristive makine
a za mene bi kupnja bilo dizanje kredita i onda par godina otplacivanja istog
za par tisuča eura dobiš rabljeni traktor kakav oces ali me vuce da bi uzeo novi imt549 vočarski snižen klirens i sužen onda bi mogao u budučnosti kad mi se redovi suze ulaziti unutra jer bi dobio povrat pdv i kapitalno ulaganje i onda mi je taj traktor s početne cjene na cestu od oko 14000e padne na oko 7500e a tolko treba dat za rabljeni da nešt valja
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
možda je bolje kupiti nove strojeve za vočarstvo a takvih traktoriča če biti sve više i za manju lovu jel je sve više starih koji ne mogu raditi a za neki veci biznis se kupuju mrcine
 
B

baranjac

Guest
ratark onaj tvoj ford je zapravo isti traktor ko landini starland potpuno su isti
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Po mojem je bolje kupiti rabljeni zapadni traktor zasad, i slažem se s tim da kupiš za početak jeftiniji traktor jer si još u početku proizvodnje!
 
R

Ratarko

Guest
@baranjac
ratark onaj tvoj ford je zapravo isti traktor ko landini starland potpuno su isti

Hehe , ja bih rekao da je taj Landini isti kao i moj Ford :wink:
Ford odnosno New Holland proizvode takvu seriju traktora od 94.godine pa sve do danas. Mislim da če prestati sa proizvodnjom jer se na traktoru nije puno toga izmjenilo več dugi niz godina ( mislim na izgled ) i jer je NH izašao sa novom serijom 7000 koja je za sebe "revolucija u malom pakovanju" .
Å to se NH tiče i TM serije traktora smatram da im je to najkvalitetniji traktor koji je jaaako puno ispitivan i dorađivan tokom niza godina te da su napokon napravili od njega odličan traktor a ako taj Landini ima i mehaničke sličnosti sa NH onda je i on dobar traktor.
 
M

Mister x

Guest
Ja trenutno imam samo Porshe Junior 1957 godine proizveden .slika za koji dan.
Zasad ovaj služi za neke sitnice prevesti od A na B i košnju trave.
Namjeravam naravno kupit i drugi

Obrisan neispravan link.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
još sam da skužim kolko treba umanjiti sliku ha ha
 
R

Ratarko

Guest
Super slika , ako imaš još koju sliku koju si napravio u i oko poljoprivrede samo ju pošalji ( u odgovarajuču temu ) na forum jel meni je zanimljivo kada vidim kako drugi rade svoje njive. Å to se tiče smanjenja slike to ti je makar lako jer si teži dio napravio . Na toj stranici http://www.picoodle.com/ imaš za odabrati smanjenje slike , samo stavi kvačicu na 640x480 ili 800x600 i to je to .
Možeš i prije slanja na svom komp'u smanjiti sliku ako recimo imaš ACDSee program za slike jer onda ne guraš preko modema toliko podataka.

Odmah puno pitanja od mene , kako si napravio onaj mali kanal što se vidi odmah desno od traktora , jeli to sa nekim strojem kopano i kojim ili ručno , jel u njemu uvijek ima vode i na kojoj je nadmorskoj visini je ta njiva isto tako da li je sa ljeve i desne strane isto tvoja zemlja jer vidim da je zapušteno ?
Da li je to plantaža lješnjaka ?
 
B

baranjac

Guest
landini ne proizvodi vise takve traktore od 2000 godine negdje takoder

a new holland takoder ali ih imaju na lageru jer imaju stare motore
 
R

Ratarko

Guest
Ok ali NH sigurno još ulaže u njegov TM 190 model za razliku od Landinija što se može vidjeti po ovome testu iz 2006 godine : Obrisan neispravan link.

Znači traktor je odradio prvih 500 sati za 20 dana , impresivno .
Ako malo bolje pogledaš karakteristike toga TM 190 traktora vidi se da je ulagano u razvoj traktora sve do danas iako izvana izgleda kao moj Ford koji je 12 godina star.

TM 190 je izvrstan traktor , sve na nivou najmodernijih traktora današnjice , posebno mi se sviđa što idu 50kmh i što imaju jedan od najboljih powerboost-a na tržištu kao i izlaznu snagu na kardanu !

Za NH TM-190 se nikako ne može reči da je stao u razvoju jer je upravo suprotno od toga odnosno da ima "stari" motor jer su mu podatci o snagi impresivni.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Nema veze što su tu. Moram se još malo naučiti premještati pa ču onda.
 
B

baranjac

Guest
New holland vise ne ulaze u razvoj TMa nego ga je prestao proizvodit 2006,

od 2007 dolaze novi modeli a ovo sto ima to prodaje sa lagera.

Izmjenili su motore. Imali su FIAT 7.5 l , a sad imaju iveco motor 6,7 l
 
R

Ratarko

Guest
U svakom slučaju TM 190 je jedan jako dobar traktor , ništa slično nema sa mojim Fordom , sve je bolje , osim što izgledaju izvana jednako.

I da , cijena mu je super prihvatljiva pa tko voli neka izvoli dok ima .
 

Najnoviji postovi

Na vrh