• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naša ručna mehanizacija

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
HIlti je na vikendici pa ne mogu provjeriti sad ali mislim da je bilo 20mm dužina, fifi 8.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Malo je kme,kme ali probaj kod lager commerca
Napravi od inoxa ako imaš pri ruci..ili od starog odvijača..i podmaži sve to..naročito klip

Pitaj ovog lika
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
cao ekipa...ponovo problemi sa pogonom...juce uzeo da kosim, sve je islo glatko jedno sat vremena. Nakon praznjenja korpe i ponovnog paljenja vrti lijevi tocaku sve 16, a desni ni da cuje. Pa kad krenem naprijed je i zablokirao. Onda sam na licu mjesta skinuo poklopac menjaca. Bolc koji drzi onu plasticnu "kandzu" koja prilikom pritiskanja poluge pogona treba da se pribije uz centralni zupčanik je iskocio, zbog cega tocak nije okretao, a kasnije je zbog istog tog zubcanika i zakocio. Ja sve to namjestim, krenem, ista stvar se desi ali na lijevom tocku. E sad, potpuno mi je nejasno zasto ti bolcevi izlaze, isto kao da se nesto "pojelo" ili kao da "fali" neka distanca ili slicno. Nadam se da cu veceras uspjeti da vam sve slikovno prikazem. Da bih okončao kosidbu skinuo sam dva krajnja zupčanika sa osovine kako bi se kosačica mogla gurati...PAKAO🥵
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo moga ljubimca na mebranu..izgorio mi je auspuh...sad čekam da bude mesni narezak za gablec..nebi izgorio(prije da je istrunuo)da je bil mastan kao ostalo..
 

Prilozi

  • 20230617_180830.jpg
    20230617_180830.jpg
    62.1 KB · Pregleda: 15

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,571
(zastavina vozila nigdar nisu sprhnula / istrunula, tam gdje je slinilo ulje i gdje je limarija oko motora bila masna.)
Kosilice ne mogu biti jednako tak masne, nikada. Na kosilicama istrunu kosišta / kučišta, zbog vlasnika koji ih zanemaruju.
Auspuhi su od jeftinog i slabog lima i zapravo nas jako dugo drže. Kam bi proizvoači tih motorčeka došli da drže "za navek". Čak je i japanski proizvođač napustio njihovu proizvodnju jer nije želio proizvoditi loš motorček, radije je ugasio taj segment u proizvodnji.
Motorčeki su bolji dio naših kosilica, najgori smo mi, vlasnici, a kosišta kako koje, koliko para tolko muzike 🤓

Trebaš takvoga?
🙃😂😅🤣 A imaš ti možda nekakvi "vremenski stroj" tam negdje v podzemnoj garaži za čamce, znaš onaj tvoj Đems Bond ulaz, ispod 😜🥳.
Posudi mi ga poštelanog na 35, more na lizing, kredit, more i keš na ruke - sam da posle ne bu bruke 😂💥​
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,706
Morti imam, ali..... :unsure:
Bojim se da kad ga naštelaš i uključiš buš pobegel, a ja ostal bez oreja jer tvoj cajt i moj nisu više isti
 

Najnoviji postovi

Na vrh