• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naša ručna mehanizacija

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
U ovoj temi stavljamo trimere, šege (pile), kosilice za travu itd.
Takođe, dobra tema i za razmjenu iskustava, pomoć pri kupovini popravci i.t.d...
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Evo da počnem prvi. Ovo je moj prvi trimer. Marka Alpina, star šest godina. Jedini problem koji sam imao je glava. Naime, nakon sto se slomila nijesam uspio da nadjem novo sve do unazad nedjelju dana kada sam je pronasao na aliexpresu. Takodje, opruga na kvacilu se polomila i nju sam zamijenio. Tri godine ga nisam palio, nalio sam benzina nadrukao gorivo zatvorio sauh (čok) upalio iz prve.






 

tomovz

Novi član
Tu od
25 Lip 2018
Poruka
6
Pozdrav, kupio sam kosilicu Praktik Garden 65407 6KS motor, potrosio sam 1 rezervar goriva i za sad sam zadovoljan, neguši se kakva god trava bila. 51cm je sirina reza, donje dvoriste kosim s kosarom (3 kosare po 60L napunim), a gornje dvoriste di se manje vremena provodi baca sastrane travu. Ima i priključak za vrtno crijevo da se sama ocisti odispod, al to po meni loše funkcionira jer opere samo jednu stranu, malo sam to gledao mozda je taj pipac krivo okrenut pa sprica samo u jednu stranu.
Gornje dvoriste ide malo u brijeg, neki govore da ce u auspuh ulje, po ventilima, al ja nevidim problema i dima nema, kaj je najbitnije ima stalak za limenku pive :D evo neke slike, zaboravio jucer slikad dok je bila u radu.
20180708_134014.jpg

https://s22.postimg.cc/3ukncjish/20180708_134029.jpg[/IMG
[IMG]https://s22.postimg.cc/71f6w5vip/20180708_134053.jpg]
20180708_134154.jpg

20180708_134219.jpg
 
Posljednje uređivanje:

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Daj još fotki. Kakva je ovo plastika na ručki, kutija?
 

tomovz

Novi član
Tu od
25 Lip 2018
Poruka
6
da kutija za zaštitne naočale i pokraj kamo stavis sok, pivo,vodu dok kosis. Kaj te zanima da znam slikat
 
Posljednje uređivanje:

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
podsjeca me na moju MTD samohodnu, uskoro cu izbaciti slike i dat karakteristike. I ova je samohodna? ko je proizvodjac motora?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Dobar motor... Izdrzljiv..
Ja nastavljam sa mojim predstavljanjem...

Prije par mjeseci sam kupio motorunu pumpu... Mogu je opisati u jednoj rijeci PREZADOVOLJAN... Ne trosi puno, zvuk joj je super, uopste nije bucna, izbaca bas dosta vode... Sjajna... oko 200 e placena 2 godine garancija...







 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Za zalijevanja a i za sve ostalo... :D :D Sjajna pumpa, preporucujem je svima, pretpostavljam da je ima i kod vas na trzistu...
 

Krist1jan

Novi član
Tu od
26 Velj 2020
Poruka
11
Interesira me da li netko zna nesto vise o ovom "trimeru" za plijevljenje cvjeta. Koliko sam vidio ovaj model je americka proizvodnja cjena je oko 10 - 15 tisuca kn

Da li netko zna za neku drugu marku ili uvoznika?
Da li netko posjeduje ovo?
 

Prilozi

  • visuel_produit_2.png
    visuel_produit_2.png
    41.5 KB · Pregleda: 56

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,575
Ovo je "samohodna kosilica u SSM izradi" od dijelova s furde i stare krame.

- Kučište je ALKO, ja sam ga za sad doradio - malko.
- Koš za nju sam iskopao na svjetlo dana, u šupi, kod jednog poznanika sa stare krame - robna marka mu je no name.
- Honda je bila na kučištu trulex, kompresija "0", a karter je pojela voda, negdje je dugo "ronio".
- S Njuškala sam "poštom" kupio sličan, nekompletan i očerupan motor. Dok sam otvorio paket, ugledao sam u njemu nočnu moru, ružna priča o uvaljenom mi motoru.
- Iz inata, ja sam te 2 Honde okupao, skinuo do gola, pa onda izmiksao jednog funkcionalnog klona, udahnuo mu život i dao unucima da ga masiraju i testiraju. Nakon par dana taj moj klon je pokazao da ipak nije slon. Krepao je i odbijao da pokaže volju za život.
- Obzirom da sam uporan i lud, ja sam njega nježno razbucao i našao da mu se jedan ventil zakucao.
- Za sat dva je veselo brujao.


Dok bude vremena i dobre volje (i ne bude mi v garaži jako zima), moram to završiti, postaviti pogonsku remenicu na radilicu, složiti prihvat za nož i iskemijati nož. Imam ih nekoliko, valjda jednoga budem pripasao. (Imam jedan sistem triput režem i opet je prekratki.)

To mi bude zamjenska kosilica, za vrijeme dok si budem generalno sređivao moju staru samohotku s meni dragim motrčekom B&S od 190 cc.
 

Prilozi

  • IMG_20201221_120314.jpg
    IMG_20201221_120314.jpg
    58.5 KB · Pregleda: 15

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Da li je neko imao iskustva sa onim viladzer cjepacima za drva ili nekom slicnom markom. Razmisljam uzet jedan za kuću a ovi od 2500e su mi preskupi obzirom da mintreba da rascijepam oko 30 metaar drva godisnje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ima susjed, star je pa nemože više cijepati sjekirom.
Za okruglaše dobar, ali nek je malo kvrgavije ili deblje nemože. A i pojačaval sam mu ga več malo jer se razježil 🤭
Uglavnom, igračka
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Da li se servisira pumpa na ledjnom atomizeru-prskalici viladzer? IMG_20230104_183224.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh