• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Natjecanja u oranju / natjecenja oraca

B

Bobo

Guest
Niti jedan IMT, niti jedan Torpedo... Kakvo je to natjecanje u oranju, kad se najbolji nisu pojavili?!? ;) :D

I od svih slika nisi stavio niti jednu da se vidi kako su brazde ravne/grbave...

Eto, po pravilniku pise pretpluznjaci obavezni, a ovdje ima plugova bez pretpluznjaka... Tko tu koga??

Vidim da se prasilo iz plugova, nije skoro kisa padala?

Tko je pobijedio?

Puno pitanja, ali za oranje zivim, pa me zanima sve u vezi natjecanja i takvih dogadjanja...
 
R

Ratarko

Guest
Auu , ne valja to ljudi ne valja ...
Pa SDF traktori su posvuda , pojeli su konkurenciju do sto konja !
Ma šalim se , briga mene tko če koliko prodati ali SDF trend je očigledan !

Nagradu za najljepši traktor sa tih slika odnosiiiii ...? mali Agrotron , zar ne ?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ma kakav IMT i Torpedo .
Kako su ispale brazde nisam slikao.
Prvo mjesto osvojio je onaj sa Fendt-om, a drugom onaj s Deutz Fahr Agroplus 95.

Od 10 traktora 6 ih je iz SDF grupacije a od tih 6 su 4 Lamborghinija.

Jako mi je lijep taj mali Agrotron, uživo je još ljepši.


Prave kiše dugo nije bilo. Za predplužnjake neznam, u pravilniku piše da ga mora imati.


:D :D :D :D :D :D :D
 
B

Bobo

Guest
mario kaže:
Ma kakav IMT i Torpedo .
Kako su ispale brazde nisam slikao.
Prvo mjesto osvojio je onaj sa Fendt-om, a drugom onaj s Deutz Fahr Agroplus 95.

Od 10 traktora 6 ih je iz SDF grupacije a od tih 6 su 4 Lamborghinija.
Jako mi je lijep taj mali Agrotron, uživo je još ljepši.


Prave kiše dugo nije bilo. Za predplužnjake neznam, u pravilniku piše da ga mora imati.


:D :D :D :D :D :D :D


Sad mi jos reci da to nema nikakve veze sto je glavni uvoznik lamborghinija bas u Zlataru ;)

Steta sto nisi brazde slikao...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Mislim da zemlja nije bila pogodna za oranje...kad je tako suho nemožeš očekivat da če se dobro rasipati, neče plug unutra tako lako i još koješta... Mogli su još malo pričekat da bar nešto padne, sigurno bi bolje ispalo...
 
R

robert

Guest
pretprosle godine kad sam bio na natjecanju oraca,sjecam se da se pretpluznjaci NISU smjeli imati
he,onaj lambo po danu vozi sa reflektorima upaljen,valda da bolje vidi brazde,na carraru nema vrata,a onog u fendu propuh dere....samo moj rus fali... :lol:
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Ovaj agrotron K je prekrasan.
Samo imam jedno pitanje, neznam dali je več postavljeno.
Dali proizvođači rade naizgled isti traktor ali različito za zapad a različito
za nas ili da velim manje kvalitetno ?
Jer gledao sam tu neki dan novi K 100 i završna obrada mi izgleda jako
loše, kao obrada metala odostraga, različiti su izvodi za hidrauliku,
kuka je najobičnija itd., dok sam ga lani gledao u švabiji, tamo mi je
izgledalo sve savršeno??
Neznam , možda buncam :lol: :?
 
P

Picek

Guest
robi kaže:
Ovaj agrotron K je prekrasan.
Samo imam jedno pitanje, neznam dali je več postavljeno.
Dali proizvođači rade naizgled isti traktor ali različito za zapad a različito
za nas ili da velim manje kvalitetno ?
Jer gledao sam tu neki dan novi K 100 i završna obrada mi izgleda jako
loše, kao obrada metala odostraga, različiti su izvodi za hidrauliku,
kuka je najobičnija itd., dok sam ga lani gledao u švabiji, tamo mi je
izgledalo sve savršeno??
Neznam , možda buncam :lol: :?
ovisi o tome koliko proizvođač ima proizvodnih linija i kako ih koristi..
Fendt dolazi samo s jedne proizvodne linije i kao takav se radi jednak bilo za bogatog švabu ili kreditima zaduženog hrvata..
naravno moram spomenuti Valtru i kod nas je ista stvar..
dakle isti traktor sa istim komponentama za zahtjevne skandinavce ili ofrlje južnjake...
proizvodi se Valtra i u Brazilu gdje je još jedna tvornica ali to je Valtra samo za južnoameričko tržište ali ih i portugalski zastupnik Valtre prodaje
u Portugalu..
za johnnya se isto tako zna da ima po cijelom svijetu tvornice..
Case se u Europi trenutno slaže u Turskoj ako se ne varam i sa američkim Caseom ga veže samo ime..
itd. itd.
dakle u principu to ovisi o proizvođaču ali naravno nitko od zastupnika/dilera neče razglasiti na sav glas čak i ako zna da na njegovo tržište dolaze nekvalitetniji traktori..
proizvođač da veči rabat i dileru su odmah usta začepljena...
a mene recimo nitko neče uvjeriti da če talijan složiti traktor jednako kvalitetno i pedantno kao švabo..
bez obzira što proizvođač radi sa istim komponentama i pod istim uvjetima..
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Cijenim tvoj odgovor i baš sam ga od tebe očekivao picek. :)
Sad sam došao od jednog poznanika iz trečeg sela od mene, koji
je ujedno bio i moja mušterija, za kombajniranje,do prošlog petka.
Zašto, zato jer je čovjek kupio novi Claas dominator 150, i sad misli
kupiti novi traktor. E sad ono bitno-
Sviđa mu se claas traktor ali je čuo da se radi u turskoj ovaj kojeg bi on,
a i pričao je sa nekim vlasnicima novih claasa i svi imaju neke probleme-
kvarove.
I čovjek odluči kupiti valtru jer je , kaže on, najbolja.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
LJUDI KUPITE ......... JER JE NAJBOLJI TRAKTOR NA SVIJETU!!!!!

:D :D :D :D :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Još nisam :D :D :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 
B

branko

Guest
robi
Sviđa mu se claas traktor ali je čuo da se radi u turskoj ovaj kojeg bi on,
a i pričao je sa nekim vlasnicima novih claasa i svi imaju neke probleme-
kvarove.


krivo je cuo claas uopce nema pogona u turskoj (ako je vjerovati njihovoj stranici) vec se traktori isklucivo proizvode u francuskoj, tj. bivsim pogonima renault-a . kod mene ih ima nekoliko i za sad su svi zadovoljni.

Picek
Case se u Europi trenutno slaže u Turskoj ako se ne varam i sa američkim Caseom ga veže samo ime..
itd. itd.

za case znam da se proizvodi u austriji na istim linijama na kojima i stayer, te nesto u italiji, a za tursku znam da se kod njih radi mf (44xx, 54xx i 64xx serije) new holland, jd dok za case nemam taj podatak.
 
P

Picek

Guest
branko kaže:
krivo je cuo claas uopce nema pogona u turskoj (ako je vjerovati njihovoj stranici) vec se traktori isklucivo proizvode u francuskoj, tj. bivsim pogonima renault-a .
tako je, taj dio i ja znam..
Claas se slaže u Francuskoj, u principu to je samo Claasovo ime a traktor je i dalje renault..
Obrisan neispravan link.


branko kaže:
za case znam da se proizvodi u austriji na istim linijama na kojima i stayer, te nesto u italiji, a za tursku znam da se kod njih radi mf (44xx, 54xx i 64xx serije) new holland, jd dok za case nemam taj podatak.
MF 4435, 4445, 4455 sa sisu motorima se slažu samo i isključivo u Finskoj ali nemam pojma dali se u tu seriju ugrađuje i neki drugi motor ili su prešli samo na sisu..
Case dok se radio u Austriji je koristio Sisu motore međutim koliko znam oni više ne koriste Sisu motore (Steyr još uvijek koristi) i nisam baš siguran da više u austriji imaju nešto a neki modeli koliko mi je rečeno im se slažu u Turskoj..
probam sutra saznati koji točno..
 
P

Picek

Guest
robi kaže:
I čovjek odluči kupiti valtru jer je , kaže on, najbolja.
čovjek zna 8) :D

btw. slijedeči tjedan bi Hana Koška trebala organizirati prezentaciju odnosno bolje rečeno usporedbu JD-a, Fendta i Valtre..
odlučuju se na kupovinu novih traktora pa žele vidjeti i isprobati traktore u radu..
danas su valjda trebali iči do Belja vidjeti sa Remontom oko Fendta za tu priliku..
 
R

robert

Guest
case se pravi u italiji jxc,jx i jxu.a u steyru se radila serija cs.NH ima u turskoj tvornice i jd.pogledajte na farmphoto sta ima turaka,svi teraju NH,a vidim ima i onih jeftinih JD-a.
 
B

branko

Guest
sorry potkrala mi se jedna cetvorka previse u turskoj se proizvodi 4xx serija
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Pa ako se toliko NH proizvodi u turskoj onda se valjda i Case tamo proizvodi?
Zato i ima Steyr paprenu cijenu kad se samo on proizvodi u Austriji!
 
K

krx pozega

Guest
Prvo da komentiram oranje pošto je ta tema...ama baš nijedan traktor mi nije upao za oko tako i onaj Agro..šta več..ima krov ko oni licitarski JD iz turske...a i cijeli mi je neki jeftin...

Mario ja znam da to boli ali činjenica jest da če Deutz uvijek biti VW..a fendt mercedes..dok če Valtra biti BMW ;) 8) 8) 8)

Ja također mislim da JD nemože konkurirati europskim traktorima proizvedenim na ovakav način kao što picek kaže(kontroliranim porijeklom)
 
R

Ratarko

Guest
@krx pozega
Mario ja znam da to boli ali činjenica jest da če Deutz uvijek biti VW..a fendt mercedes..dok če Valtra biti BMW ;) 8) 8) 8)

... i onda opet ispada da je MF popišan jer nije ni VW , ni mečka a ni BMW ? :shock: ;) :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh