• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Natjecanja u oranju / natjecenja oraca

F

fendt

Guest
ma imam 2 snimka na mobitelu sam jos neznam kak cu to prebacit na kompjutor.budem ja sam dok porem sve sta jos imam.
 
R

robert

Guest
ajde,sumpora ti da ga malo gledim,jel s gusjenicama il tockovima?
 
B

Bobo

Guest
stavljaj to na forum kako god znas... nece bit sankcionirano, makar bilo u 2000x3000 rezoluciji... rijesit ce se to... vjerujem da bi svi forumasi htjeli pogledat to "cudo" ;)
 
F

fendt

Guest
A gusjenicar je. ja sam takav traktor prvi put uzivo vidio 2005g u cskoj kad sam bio na svjetskom natjecanju oraca. stajger je bio izlozen. stavit cu snimke cim prije uspijem.
 
M

matija

Guest
fendt kaže:
ima jedan stajger blizu mene isti goji navodis 530 vozio sam se u njemu kad j ae vukao 8 brazdi to je gromada ali bogme ide.
to je poljodarov steiger
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Evo malo podataka o Case IH Steiger modelima

Models Gross hp (kW) PTO hp (kW) Peak Power hp (kW) Torque Rise
Steiger 335 335 (250) 273 (204) 368 (274) 35%
Steiger 385 385 (287) 339 (253) 423 (315) 40%
Steiger 435 435 (325) 379 (282) 478 (356) 40%
Steiger 485 485 (362) 429 (320) 534 (398) 40%
Steiger 535 535 (399) 473 (352) 589 (439) 40%

Na njihovoj stranici ima stvarno temeljit opis tih traktora.
Case Ih Steiger 530

Obrisan neispravan link.
 
K

kico75

Guest
jučer se održalo 1. natjecanje u bih orača hercegovine.
natjecanje je vodio iz hrvatske neki stručnjak kaže po svijeckim pravilima.
dobro i zanimljivo je bilo osvoio sam 3 mijesto volio bih ako ima netko od vas da se natječe ili da zna nešto o natjecateljskom oranju da ga mogu pitat neke osnovne stvari i o natjecanju svijeckom u hr.
 
B

Bobo

Guest
Ima na forumu dosta natjecatelja, samo ih treba "pohvatati" da se jave ovdje...

Iz pozege ih ima najmanje trojica registriranih, samo je jedan aktivan od njih...
 
K

kico75

Guest
Bobo kaže:
Ima na forumu dosta natjecatelja, samo ih treba "pohvatati" da se jave ovdje...

Iz pozege ih ima najmanje trojica registriranih, samo je jedan aktivan od njih...
jesili ti natjecatelj ako jesi koliko treniraš ,koi je traktor, koje gume ,i naravno koi plug ako može slike mogao bi nam puno pomoć hvala . bilo tko da se natječe da odgovori ili po mogućnosti da stavi slike hvala.
 
B

Bobo

Guest
Nisam natjecatelj, jer svaki puta kad je natjecanje kod nas, ja imao berbu duhana...

Pravila znam, a znam i orati po natjecateljskim pravilima. najbolje je to prouciti na stranici HUONO (hrvatska udruga za organizaciju natjecanja oraca)

Najbolje je prve godine ici samo gledati, i onda kad vidis sve cake, onda je puno lakse sudjelovati u natjecanju.
 
K

kico75

Guest
Bobo kaže:
Nisam natjecatelj, jer svaki puta kad je natjecanje kod nas, ja imao berbu duhana...

Pravila znam, a znam i orati po natjecateljskim pravilima. najbolje je to prouciti na stranici HUONO (hrvatska udruga za organizaciju natjecanja oraca)

Najbolje je prve godine ici samo gledati, i onda kad vidis sve cake, onda je puno lakse sudjelovati u natjecanju.
napisao sam da sam se natjecao u bih u mostaru i osvoio 3. mijesto ali svi smo mi novi utom natjecahju pa me zanima koliko pravi profesionalci vježbaju za natjecanje.koji broj guma i marka pluga koi je naj bolji.
 
B

Bobo

Guest
Kao da si pitao koji je najbolji traktor...

Za netjecanja oraca su najbolji natjecateljski plugovi a oni kostaju ko sam vrag. Postoji solucija da na ramu nekog postojeceg pluga stavis natjecateljske daske, koje bas i nisu jeftine...

Da se mene pita, zabranio bih upotrebu natjecateljskih plugova, jer se tu gubi ono najpotrebnije za dobro oranje, a to je ljudski faktor.

Mislim, izvuci razor i napraviti krunu je jedino vrijedno vjezbanja, a vadjenje jedinice treba potrefiti obzirom kakav traktor imas...
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Ne znam jel tema aktualna, ali svejedno ću pitat.
Trebao bi ići za 3 dana na natjecanje s pijatelljem i on će orati.. a sad mene brine kaj ja trebam radit kao 2. član???
neki mi kažu mjeriti, kaj, što ????
Molim brze oodgovore....!
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Marko, koliko je bilo sve ukupono natjecatelja (traktora)?
Ja i frend(u biti on) smo osvojili 2 mjesto s ravnjakom V&N i njegovim traktorom.... :)
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Svaka cast svemu al meni to nema puno veze sa "natjecanjem"!mozda sa konjskim plugom...:(wasntme): da je to natjecanje onda bi oni svakome dali odredenu parcelu pa da se gleda tko prvi uzore I da se radi uvratina I ravnina I naravno sq plugom kojim doma ores.a ovi natjecateljski plugovi?mislim pomalo preseravanje.vidio bi ja taj plug kako ore u nekom dracu I'll jakoj kokuruzovni.lako orati na goloj livadi.I da najveca mi je fora kad se tamo najvise guraju oni koji nemaju ama bas nikakve veze sa oranjem.doma oru kao da svinje ruju a tamo vrhunski oraci.:icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh