• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NATJECANJE ORAČA 2008.

  • Temu pokrenuo jokapz
  • Datum prvog posta

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
Kako se ljudi dogovore ;)

Prije dvije godine je natjecanje bilo na Mavrovicevoj njivi...

Jel mogu ja dati svoje njive da se natjecete na njima? :) Evo, recimo pasao bi mi termin natjecanja 15.9 :) a odmah poslije toga bih organizirao i natjecanje u tanjuranju nosenim tanjuracama :)
 
S

Sesva

Guest
Iduce godine 2009 dolazim ja na natjecanje sa svojim Europardom da vam pokazem kako se ore s 3 brazde i s novim , s novom veikom ljepoticom , nemojte ni pitat koja , to je iznenadenje !
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
i još me samo zanima koliko zemlje otprilike treba za natjecanje
 
J

jokapz

Guest
kad se natječeš svaka parcela je 50 m puta 25 m sad sve ovisi koliko natjecatelja. i mora se imati površina za vježbaje prije natjecanja.... otprilike minimalno tabla od 5 ha
 
J

jokapz

Guest
da neotvaram novu temu evo nastavak za 2009.... Danas pripreme, sutra natjecanje. Ove godine nismo mudrovali ništa posebno žetva se otegla pa niko nije imo vremena....
Sam jedna slika kasno sam se sjetio za slikanje..... :|

 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
zakaj nebi organizirali natjecanje po zagorskim bregima,pa kad se slavonci i svi ostali pobiju mi zagorci uvijek prvi.
 
J

jokapz

Guest
a tko kaže da je Slavonija ravna. Ima i kod nas brda provalija i čuda svakakih..... Jesu krenila natjecanja po ostalim županijama?? Jel se natječe ko sa foruma???
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
jokapz kaže:
a tko kaže da je Slavonija ravna. Ima i kod nas brda provalija i čuda svakakih..... Jesu krenila natjecanja po ostalim županijama?? Jel se natječe ko sa foruma???

široko polje - sljedeći tjedan ako se nevaram
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Jel tko dolazi sutra u Tovarnik? Ja tek maloprije saznao da je sutra...tako da ništa od toga...
 
J

jokapz

Guest
Da se pohvalim i ove godine sam opet treči zeznilo me sam otvaranje brazde, treči lemeš je bio najlošiji i nije htjeo plug u zemlju al sve u svemu ja super zadovoljan....
Član foruma Mirapž je odneo prvo mjesto a Tokarpž malo se posklizno pa je odneo zadnje mjesto.

nisam imo vremena slikat nažalost sam jedna slika......





Moram vidjet s ostalim jatagancima jel imaju šta slika pa da stavim na forum!!!
 
J

jokapz

Guest
ma ništa bez zeke... Oro sam sa zekom i V&N 3x14" večer prije zakvačio plug zasjaio daske i sutra na natjecanje. super prošlo. SAME je preuzak sad moro bi okretat felge onda bi to išlo a nisam imo baš vremena a i zeko je 600 kg teži i stabilniji od SAME.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
s tim se slažem i kak se ponaša zeko s 3x14 kolko duboko ide. ja se spremam orat srnjak s zekanom svojim i 3x14. orao sam na prolječe na 20cm i išo zeko ko lud ja sam se čisto iznenadio a u sporoj 5. 3x14 niti ne osjeti a s prvom direkt ide ko bog al pošto ču sad strnjak orat trebalo bi iči lakše ili se možda varam ;) :oops:
 
J

jokapz

Guest
Za 60 ks i 3 brazde 14" ide preljepo na natjecanju sam oro 20cm doboko nigdje motor nije zastenjo il da su točkovi zagrapali. Seljački rečeno jednako mu je teško kad vučem svog Leoparda visokog 2x14" il ovog V&N 3x14" nije za vjerovat al tak se čini bar u ljetnoj brazdi. U zimskoj ga nisam nikad vuko.
Nemam nigdje bolju sliku da se vidi Zeko kak mu dobro stoji V&N vam se slabo vidi...

 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ma znam vjerujem. ne okreče jer ima težinu a i dobar prijenos na kotače pa tolko niti ne muči motor pa ide zato super.
ja znam po svojem orao sam na prolječe za kukuruz s 3x14 variant plug od člana sesve i mogu reč tak sam orao isto 20cm ide bez greške na što sam ostao :shock: :shock: :shock: . ma nedaju se zekani ;) :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh